FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
12-02-19 16:16  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, i ja spieszę z gratulacjami , piękne wykonanie modelu. Szacunek jeszcze raz.

 
12-02-19 17:54  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ponieważ pojawiły się kolejne opinie o tym co widać w tej galerii, oraz o tym co można przeczytać pozwolę sobie na kolejne odpowiedzi.
Najpierw jednak przeproszę Jaśka, którego pominąłem w poprzednich odpowiedziach - trafiłeś w samo sedno.
Stachoo - stwierdzasz niestaranny retusz - zobacz inne galerie Helldivera i porównaj jak tam jest retusz wykonany i jaka jest zgodność koloru z tym z druku. W moim modelu wiele części ma wykonany wielokrotny retusz i wielokrotne lakierowanie. Zwróć uwagę, że na modelu grafik wykonał takie przetarcia podstawowego koloru, które wyglądają jak kiepski retusz - to jest model samolotu w eksploatacji i tak go próbowałem retuszować i "brudzić" - to nie jest taki model jak tu w jednej galerii, gdzie model samolotu ma naniesione ślady eksploatacji, wygląda na frontowy, a części są sterylnie wykonane, kółka wypastowane czarną pastą itd. - model musi być spójny w grafice.
Niestaranne wykonane łączenia segmentów - no cóż nie są idealne, ale biorąc pod uwagę jak oceniane są łączenia segmentów w innych galeriach to chyba mam pecha, że tak to widzisz. Problem w tym modelu jest taki, że łączenia segmentów na spodzie w tym jasnym kolorze są bardzo widoczne i mają na przykład naniesione ślady eksploatacji po jednej stronie - próbowałem to jakoś uzupełnić z takim, czy innym skutkiem - przypominam, że mój model ma wyglądać jak eksploatowany. Golenie podwozia - porównaj jak wyglądają we wszystkich dotychczas sklejonych modelach Helldivera to może zobaczysz ile dodałem części, a i tak wszystkie nie są dość dobrze widoczne - w związku z dodaniem tych elementów rozważałem malowanie całkowite goleni, wnęk podwozia, luku bombowego jednak po namyśle odszedłem od tego pomysłu i wszystko z drutu i kartonu barwionego retuszowałem akwarelami - stąd taki ich wygląd na zbliżeniowych zdjęciach.
Oszklenie kabiny - retusz ramek to wiadomo jak jest - nie jest to prosta sprawa, a dodatkowo tak rozciągnięty czas sklejania spowodował, że kurz dostał się między oszklenie,a poszycie kadłuba, próbowałem to usunąć, ale wiadomo jak jest z kurzem i plastikiem oszklenia.
Jakbyś uważniej oglądał galerię to może byś zauważył, że na zdjęciu na którym w lustrze przegląda się Helluś antena już jest naciągnięta - no cóż w czasie robienia zdjęć zaczepiłem o nią i się poluzowała, ale zostało to poprawione.
Powiadasz wymęczone przejścia kadłub - skrzydła - możesz pokazać w którym miejscu i na którym zdjęciu to wymęczenie widać ?
Silnik nierówno obsadzony - o ile nierówno o stopnie, milimetry, ułamki milimetrów ? Po włożeniu kołpaku ze śmigłami będzie to przekoszenie, które akurat ty dostrzegłeś bardzo widoczne, a może żadnego przekoszenia nie ma ?
Powtórzę po raz kolejny te części które uważasz, ze były malowane - nie były malowane - wykonałem na nich kilka razy retusz i malowanie lakierem. Na części opływu statecznika pionowego i kadłuba też nie ma malowania.
No cóż w galerii Ju-87 na innym forum też pojawił się forumowicz, który namiętnie twierdził, że coś jest malowane, a nie było, no taki to koloryt.
Ciekawy jestem w sumie stachoo, czemu tak wnikliwie nie oceniasz modeli innych forumowiczów - to chyba pierwszy przypadek, że aż tak się zaangażowałeś w recenzję ; )
Art - dziękuję też tak to widzę.
Hastur - no cóż w mojej galerii pokazanie modelu samolotu na lusterku wywołuje zdziwienie i być może inne odczucia - no cóż na wielu wystawach modeli plastikowych taka prezentacja modeli jest od wielu lat czymś normalnym - wiec i ja spróbowałem tylko dlatego, że miałem te lusterka ze starej szafki - oczywiście jednym może się to podobać, innym mniej, no cóż takie życie.
Autentycznie miała być winda, pokład itd. - ale w końcu ile można klepać jeden temat, gdzie to potem trzymać, na wystawy się nie wybieram - model sklejałem już tyle czasu, a przecież czekają inne wspaniałe modele i darowałem sobie.
Wojtuś - a o to ci chodzi.
LELUM POLELUM - pożałowania godnym to jest to, że mimo moich próśb, abyś od stosunkował się ode mnie dalej próbujesz szarpać mnie za nogawki - moje tematy nie są spluwaczkami do których można sobie dowolnie napluć, bo się komuś tak podoba - zrozum to wreszcie do licha ciężkiego człowieku !
ABC - nie no jak zwykle błysnąłeś - przecież ja nie kleiłem tego modelu 8 lat w sensie, tego że w każdym dniu poświęcałem mu czas i go kleiłem - nie rozumiesz, że to jest tylko hobby, a oprócz tego jest normalne życie ze wszystkimi radościami i smutkami - no takie coś tłumaczyć, no jak widać trzeba niektórym.
To nie jest po pierwsze drut miedziany tylko mosiężny, po drugie zobacz jak wygląda kartonowa taśma, po trzecie wymiary druty to ok. 3mm długości i średnica 0,36 mm - zrób lepsze taśmy - pogratuluję ci. Miałem skontaktować się z Piotrem i zasięgnąć języka, czy jest w stanie wykonać taki gadżet, ale w końcu spróbowałem sam to wykonać - zrobiłem, ale też do końca nie jestem zadowolony, ale pierwsze jak to mówią koty za płoty, czy jakoś tak.
Kilminster - bardzo celne stwierdzenie - no niestety są tu ludzie na forum, którzy chyba do końca sobie nie odpuszczą.

Post zmieniony (12-02-19 18:06)

 
12-02-19 17:57  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Model bardzo efektowny mimo kilku zauważonych mniej udanych elementów. Detalizacja modelu to duży plus.
Za to chyba dużym minusem relacji jest ring Laszlik vs Halogen. Bardzo cenię i podziwiam wykonanie modeli przez Laszlika, które daje mu w pewnym sensie prawo do pokazywania innym wad zbudowanych modeli ale brak mi w tym pokazywaniu dawki wyrozumiałości. Być może fakt, że sam jestem marnym sklejaczem standardu, podejście równie podziwianego Kilminstera do modeli innych forumowiczów jest mi bliższe. Szczególnie zgadzam się z jego poglądem, że forum nie jest tylko dla kilku artystów a moim zdaniem już napewno nie dla okazywania sobie wzajemnej niechęci, bo tej jest dostatecznie dużo dookoła. Dlatego, gratulując autorowi modelu i licząc na kolejne relacje a nie tylko galerię, proponowałbym bardziej spolegliwe podejście do mniej wyrozumiałych czy wręcz nie sympatycznych wpisów. Okładanie się pozostawmy sejmowemu ringowi.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
12-02-19 18:22  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

STARY na 4 zdjęciu NIC NIE JEST MALOWANE F A R B Ą, - widać ślady malowania lakierem bezbarwnym Matt firmy Humbrol w słoiczku pędzlem zakupionym w empiku firmy, mniejsza z tym, ale mogę ci napisać z jakiego zwierzęcia te włosy były - otóż z konika pony, nie wiem czy z grzywy, czy z ogona - serio nie kłamię.
Jjhradca - serio uważasz, że wpisy cevy i laszlika miały na celu obiektywną recenzję mojego modelu ?

 
12-02-19 18:37  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Malowanie pędzlem ma niestety minusy a jednym z nich są czasami smugi. To fakt. Skoro model nie malowany to ok. Mnie tam malowanie nie przeszkadza. Ważne żeby efekt końcowy był zadowalający. Model robi wrażenie i zwraca na siebie uwagę.
Jeszcze raz gratuluję.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
12-02-19 18:58  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No niestety Stary te mazy pędzlem przy oświetleniu i pod pewnymi kątami miejscami są widoczne - nie używam aerografu tylko pędzlem nakładam lakier bezbarwny błysk i matt.
Sven - nie na zdjęciach 4, 22 to oczywiście nie jest spora krawędź wyretuszowanej i wyszlifowanej wręgi - tak to wygląda na zdjęciu po malowaniu matowym lakierem i pastelowaniu . Co do płynnego przejścia masztu antenowego w kadłub to najpierw było normalnie - stycznie, w jakimś momencie przeglądania zdjęć Helldiverów zauważyłem takie właśnie płynne przejście, a że diaboł akurat też to widział, to zaczął jęczeć jak to on - zrób, zrób tak jak na zdjęciach - weź mu zrób, bo on chce - z czego jak nie ma zapasu koloru, no dobra akurat tak się złożyło, że udało mi się wcześniej wygospodarować kawałeczki koloru właśnie tego granatowego, ale nie pytaj mnie z jakich części, bo nie pamiętam, ale jeszcze kilka mam i może nagle mi się przypomni z czego one są. I rozumiesz wziąłem klej introligatorski CR i traktowałem takim gęstym, bo różne konsystencje jego są potrzebne przy sklejaniu modeli to przejście, następnie wkleiłem odpowiednio wycięty i wyprofilowany kawałek kartonu w kolorze na to przejście i znowu ale rzadszy CR - usuwanie nadmiar to pędzelek i woda i jak uznałem, że już jest Oki to retusz akwarelami i na koniec lakier błysk i mat.

Post zmieniony (12-02-19 19:02)

 
12-02-19 19:05  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Halogen, to czy były obiektywne czy nie, nie jest w istocie rzeczy aż tak istotne. Wygląd modelu to w dużej mierze sprawa gustu a z tym nie da się obiektywnie dyskutować. Problemem w waszej " dyskusji" jest nie tyle istnienie i zakres wad modelu lecz sposób ich podania z jednej strony i przyjmowania z drugiej, szczególnie , że bardziej merytoryczne argumenty przewijają się z osobistymi przytykami. Wydaje mi się, że szkoda czasu na próby udowadniania kto ma rację, traci na tym relacja a Wy czas i nerwy.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
12-02-19 19:16  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ano tak, wręga idbiła się chyba po tych zabiegach, dobrze wiedzieć ;) Tłoczenie takich przejść z zapasu koloru też stosuję, ale zmiękczam karton od strony niezadrukowanej BCG, a jak mam już kształt to SG utrwalający z tej strony. Lakier faktycznie może dać różne złudne efekty, zwłaszcza wielokrotnie nakładany. Ja mam z nim ten kłopot że jak biorę werniksa Humbrola matowego to nie wiem czemu jest półmat i nieco się błyszczy. Rozcieńczasz lakier?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
12-02-19 19:58  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Greg77   

OK Halogen!!
Generalnie powiedziałeś jak powinniśmy zareagować na Twój model.
Klękajcie wszyscy - ja tu pokazałem arcydzieło!!! Spoko.
Jak ktoś napisze cokolwiek złego albo nie do końca dobrego to zmieszasz go z błotem jak to masz w zwyczaju.
To widać w kolejnych wpisach.
Ale kuźwa.. Nawet Laszlik Cię w pierwszym swoim wpisie pochwalił!!
" Niemniej jednak gratuluję ukończenia tego diabła. Też mam go w przyszłościowych planach. Dalszych jednak, gdyż wciąż mnie ta wycinanka przeraża.
Dlatego też uważam że samo ukończenie tego modelu jest wyczynem nie lada."
Nie czaisz wyrazów uznania?? Tak Ci się żółć na oczy rzuciła?? Dalej będziesz bluzgał i robił swoje numery??
Czego się spodziewałeś po tylu latach swoich wyczynów na różnych forach pod różnymi nickami??
Mało Ci pochwał?? Może w takim razie sam zmień swoje podejście.
Jakbyś rzeczywiście pokazał model i zdjęcia na poziomie Maćka byłoby łatwiej Cię chwalić.
Ale spodziewałeś się braku krytyki?? Nawet jakby tam była jedna rzecz zawalona to uważam, że starzy członkowie Forum powinni Ci dowalić.
Tak z zasady za Twoje zachowanie.
Zamiast się cieszyć z bardzo pochlebnych opinii teraz będziesz dążył do wniosku że to najlepiej sklejony Helldiver ever!!
Kogo chcesz przekonać??
Zachowujesz się znów jak dzieciak- a z tego to co pamiętam to 6 z przodu się pokaże.
Dorośnij i doceń że innym się podoba ale może nie bezkrytycznie.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
12-02-19 20:09  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Odezwał się następny co mu już kilkanaście lat przeszkadza moja obecność na forach - gdzie w którym miejscu wyczytałeś w moich wypowiedziach że mój model Helldivera to arcydzieło, gdzie wyczytałeś, że oczekuję tylko pochlebnych recenzji tego modelu - ocknij się Greg77 z tej nienawiści do mnie, bo cię to kiedyś w końcu zabije - ziejesz jakimś zoologicznym jadem - sam nigdy nie pokazując czegokolwiek na forum. Jesteś po prostu chory - wierz mi to nie jest normalne.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024