FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
13-02-19 17:04  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Sory za of top, na temat modelu już się wyraziłem . Panowie bez osobistych wycieczek proszę, jak się nie lubicie pomińcie wpis. Jestem również akwarystą , wierzcie mi na forum Malawi jak się ktos nowy odezwie to od razu dostaje takie opinie o tym co zrobił źle że spierdala gdzie pieprz rośnie , nasze forum zawsze chwale i chcę żeby tak pozostało. Pozdrawiam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
13-02-19 18:02  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Widzę, że kiepsko znosisz jakąkolwiek krytykę. Nie rozumiem dlaczego reagujesz w taki sposób. Nie miałem zamiaru robić Ci na złość, po prostu wyraziłem swoją opinię na podstawie zamieszczonych zdjęć. Żałuję, że nie napisałem po prostu "Gratuluję, super model, szczęka leży na podłodze u sąsiada dwa piętra niżej".
Zapewniam Cię, że obejrzałem zdjęcia bardzo dokładnie. Nawet otworzyłem sobie wycinankę i porównywałem jak dany element wygląda w 2D. Okej, jeżeli Twoja wizja wykonania modelu była taka, żeby nanieść na niego ślady eksploatacji itd. to ja to szanuję i nie mam nic przeciwko temu. To Twój model i możesz go wykonywać tak jak Ci się podoba. A jeżeli jeszcze jego wykonanie sprawiło Ci radość i jesteś zadowolony, to w ogóle świetnie, bo przecież o to chodzi w hobby! Moim zdaniem przedobrzyłeś z tym brudzeniem, dlatego napisałem, że wygląda niestarannie. To jest moje zdanie, nikt nie musi się z nim zgadzać, ale nikt też nie może go zabronić.
Co do goleni podwozia - szanuję, że zadałeś sobie trudu i dodałeś masę elementów od siebie. Może faktycznie wyglądałoby lepiej gdyby były pomalowane w całości. Niedokładność retuszu, o której pisałem, to inna kwestia. Fakt, zdjęcia w są w makro i pewnie w rzeczywistości wygląda lepiej. Nie wykluczam tego.
Okej, na innych zdjęciach antena jest naciągnięta, zwracam honor.


"Silnik nierówno obsadzony - o ile nierówno o stopnie, milimetry, ułamki milimetrów ? Po włożeniu kołpaku ze śmigłami będzie to przekoszenie, które akurat ty dostrzegłeś bardzo widoczne, a może żadnego przekoszenia nie ma ? "

Może to wina zdjęcia, może nie, nie wiem, ale coś mi nie gra z symetrią tutaj.

https://farm8.staticflickr.com/7802/32106850277_0c9f219aa5_h.jpg

"Powiadasz wymęczone przejścia kadłub - skrzydła - możesz pokazać w którym miejscu i na którym zdjęciu to wymęczenie widać?"

Na tym, ale nie widać zbyt wyraźnie, więc może się mylę, nie wykluczam. Masz lepsze zdjęcie?

https://farm8.staticflickr.com/7892/46134839245_c3539b0bd5_h.jpg

"Powtórzę po raz kolejny te części które uważasz, ze były malowane - nie były malowane - wykonałem na nich kilka razy retusz i malowanie lakierem. Na części opływu statecznika pionowego i kadłuba też nie ma malowania."

Gdybyś był tak miły i wstawił ładne, ostre zdjęcie opływu statecznika pionowego, to może zmieniłbym zdanie. Na tym wygląda jak pomalowane. Co nie musi znaczyć, że jest.

https://farm8.staticflickr.com/7892/46996514162_6fb26e654e_h.jpg

W dwóch sprawach zgodzę się z Tobą. Pierwsza, że Helldiver bardzo mi się podoba i fascynuje mnie ta maszyna i model. Chciałbym go kiedyś skleić, ale jak wspomniałem, nie mam odwagi się za niego zabrać. Zgodzę się z tym, że nieczęsto wypowiadam się na forum, ale kiedy zobaczyłem post z galerią Helldivera (patrz punkt pierwszy, fascynacja) otworzyłem i obejrzałem, powtarzam dokładnie. Twoje dzieło wywołało we mnie sprzeczne uczucia, z jednej strony szacunek za sklejenie i ogrom włożonej pracy, z drugiej pewien niedosyt, bo znalazłem kilka rzeczy, które mi się nie podobały. W sumie jest to sukces, bo sztuka powinna wywoływać emocje i skłaniać ku przemyśleniom, dyskusji itd. Jesteś trochę jak Edward Munch, jego dzieła też wywołują skrajne uczucia, jedni mówią, że nie potrafił malować, inni kupują jego dzieła za 120 mln dolarów (Krzyk). Ja bym tyle za Twojego Helldivera nie dał, ale kto wie, może ktoś? Nieczęsto wypowiadam się także dlatego, że wolę pokleić model niż wypisywać głupoty i bezwartościowe posty. Tak jak teraz na przykład.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
13-02-19 20:22  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tym razem polecimy od tyłu :
Stachoo : otóż stawiasz kompletnie błędną diagnozę pisząc, że kiepsko znoszę jakakolwiek krytykę - oczywiście, że znoszę krytykę, ale konstruktywną, rzeczową i mającą przełożenie na to co widać na zdjęciach, które oczywiście mogą mylić w szczegółach osoby, które modelu nie mają przed sobą.
Żeby nie być gołosłownym to zobacz sobie zdjęcie 18 w kolejności, czyli 3 w 4 rzędzie po 4 zdjęcia, nie wiem czy to brzmi dostatecznie jasno - widać tam nazwijmy to opływem przejścia statecznika pionowego w rzucie z góry i widać na tej części linie z druku - ty twierdzisz, że to jest część malowana - to nie jest część malowana - kiedy zrozumiesz wreszcie, że dla mnie kompletnie nie ma problemu ze stwierdzeniem, że dana część jest malowana jeżeli do licha jest malowana. Zrozum, że ten model i każdy inny można tak obfotografować, że będzie wyglądał na super, hiper model z zachowaną symetrią, bo będzie tak ustawiony, że jej nie zobaczysz, z krowimi żebrami odpowiednio zakamuflowanymi,z końcówkami skrzydeł, których wykonania dokładnie nie zobaczysz, bo model będzie odpowiednio ustawiony - sam pewnie widziałeś modele na forum, które wyglądały na idealne, a następnie zobaczone na żywo już tak nie wyglądały.
Pokazujesz według ciebie wymęczone przejście skrzydło- kadłub - jakie wymęczenie - coś jest pogięte, pogniecione, połamane zapadnięte - wykonałem tam przetarcia kamuflażu, przy kabinie strzelca i pilota, chodniki tak je nazwijmy poddałem brudzeniu pastelami i innym szuwaksami, poddałem lakierowaniu błyskiem i matem i tak to wygląda.
Co do symetrii silnika nie wiem co według ciebie jest względem czego przekoszone i jaki to niby ma wpływ na odbiór całości modelu po zamontowaniu tam kołpaku ze śmigłami ?
Oczywiście masz prawo mieć takie, a nie inne uwagi tak jak ja mam prawo bronić się przed zarzutami - no chyba, że ja mam przyjmować wszystkie uwagi z pokorą i potakiwaniem nie mówiąc już o bzdurach jakie pod moim adresem po raz kolejny padają.
Pokazałem model w całej jego krasie, położyłem na przebrzydłych lusterkach, aby dodatkowo było go widać od spodu, z boku, a szczególnie aby było widać krowie zebra, które są pod pewnymi kątami widoczne - tak są tam zapadnięcia, ale przypominam, że sam kadłub ma najwięcej lat, bo był na początku sklejony, mimo zbudowania sobie 2 stelaży do prac na górze i na dole kadłuba nie było możliwości uniknięcia wielokrotnego brania go do rąk, a najlepsze miejsce do brania to właśnie tylna część kadłuba - najbardziej jednak kadłub dostał popalić przy robieniu zdjęć.
Ja autentycznie nic nie poradzę, że ktoś widzi coś czego nie ma jak : przetarcie poszycia do wręgi przed kabiną, czy malowane części,które nie są malowane, czy wymęczone przejście skrzydło-kadłub, ale jeżeli ktoś tak to widzi i się o to pyta to po prostu grzecznie mu odpowiadam tak właśnie jak tobie.
Rafael - no powiem ci, że troszkę w szoku jestem po tym co napisałeś - oczywiście, że się cieszę z tego, że wielu oglądającym model się podoba i wszystkim im dziękuję za to, miło mi również, że sprawiłem im przyjemność z możliwości oglądania sklejonego Helldivera, co ostatnimi laty raczej nie zdarza się na forach.
No tak to jest miłe, ale niestety jak zawsze pojawiły się tu osoby, które pod pretekstem recenzji modelu tak naprawdę to wystawiały mi zaległe rachunki za jakieś tam właściwie nie wiadomo jakie sprawy vide ceva, laszlik, Lelum Polelum, czy mój "największy obrońca" greg77 ze swoim kolejnym histerycznym i egzaltowanym wpisem.
Szkoda, że nie przeczytałeś wpisów laszlika,cevy, Lelum Polelum - szczególnie laszlika, który wybrał "sprytną " drogę udając, że nie wie kto zacz ten Halogen - tzn wie tylko tyle, że zna moje spisy i UWAGA : cytuję " zachwyty nad gniotami kartonowymi amatorów z zagranicy " - taki facet jest "dyplomata" - reasumując obraził wszystkich tych, których prace linkowałem w temacie " Kartonowe Inspiracje " i jakoś to nikomu na forum nie przeszkadza, zaiste niesamowite to jest.

 
13-02-19 20:50  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Blisko 5800 wejść !
Sukces !
Galeria cieszy się olbrzymim zainteresowaniem !
Gratulacje dla autora !

 
13-02-19 21:03  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

5800!?
No i kim jesteś?
https://www.youtube.com/watch?v=tvbyY7oMT2E

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
13-02-19 21:33  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

"nic nie poradzę, że ktoś widzi coś czego nie ma jak : przetarcie poszycia do wręgi przed kabiną"

Ok, to napisz mi co to za linie/krawędzie zaznaczone strzałkami? Czy tylko ja je widzę?



--
Sven

HMS Ark Royal

 
13-02-19 22:02  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

A nie jest to po prostu retusz łączenia, który nachodzi na druk? Niektórzy tak robią z lepszym czy gorszym skutkiem, zapewne światło taki efekt wyolbrzymiło. Nie przeginacie trochę z tym śledztwem? Zwrócono na coś uwagę, autor się ustosunkował tak czy inaczej, nie wiem na ile jest sens drążyć temat gdy bazujemy tylko na zdjęciach?
Zwróćcie też uwagę na to, że ten Helldiver to chyba najbardziej wymagający, szczegółowy i pracochłonny model w swojej klasie (przynajmniej ze znanych mi) i sklejenie go z takim efektem to poważny wyczyn. Może nie jest doskonały, może świat widział lepsze wykonanie ale dam sobie uciąć to i owo, że na żywo robi lepsze wrażenie. Przynajmniej zawsze było tak, że oglądając na konkursach modele, których galerie wcześniej widziałem na forum to wersja na żywo była znacznie lepsza w odbiorze.
Mnie się podoba, gratulacje.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
13-02-19 22:06  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Oszukałeś mnie Sven, autentycznie się nabrałem, że akurat tobie już przeszło, ale jednak dalej to jest niemożliwe, ale żeby aż tak trzymało ?! Powiedz nam wszystkim to właściwie co ciebie skłania do tego, że jednak po tylu latach mi nie odpuszczasz - autentycznie uważasz mnie, aż za takiego kretyna, który pokazując na forum takie zbliżeniowe zdjęcia swojego modelu nie jest się w stanie przyznać, że klejąc model kartonowy po kilkudziesięciu latach sklejania według twojej śmiesznej teorii szlifował poszycie od strony zadrukowanej, aby mu się spasowało - autentycznie tak myślisz ?! To są twoje słowa cytuję "SPORA KRAWĘDŹ ZESZLIFOWANEJ I WYRETUSZOWANEJ WRĘGI " !!!!
Weź sobie te 2 zdjęcia pod mikroskop i melduj nam co widzisz !
Helena mam zawał ; )

 
13-02-19 22:14  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Halogen, napisałem że to co widać powyżej w zbliżeniach wziąłem to za takie wręgi, no bo napisz co to jest te 2 krawędzie zaznaczone strzałkami?
Nie rozumiem Twojego wpisu:

"uważasz mnie, aż za takiego kretyna, który pokazując na forum takie zbliżeniowe zdjęcia swojego modelu nie jest się w stanie przyznać, że klejąc model kartonowy po kilkudziesięciu latach..."

Nie Halogen, nic nie uważam, itp. Twoje dziwne teorie spiskowe, nic takiego nie ma miejsca, jedynie napisałem i spytałem się czy to co widzę (vide załączone zbliżenia) to są wręgi, ich odbicia, czy coś innego? Czy jesteś w stanie mi wytłumaczyć co to jest? Tylko to, zrozum, nic więcej, nie mam żadnych teorii, pytam się tylko co to jest co widać i co można różnie zinterpretować. Nie mam żadnych śmiesznych teorii, pytam się tylko co to jest, rozumiesz?

Spytałem, czy top są wręgi i mi już dawno odpowiedziałeś:

"Sven - nie na zdjęciach 4, 22 to oczywiście nie jest spora krawędź wyretuszowanej i wyszlifowanej wręgi - tak to wygląda na zdjęciu po malowaniu matowym lakierem i pastelowaniu ."

OK, więc stwierdziłem, że wręgi odbiły się na poszyciu po tych zabiegach (w domyśle: pastelowanie, lakierowanie) co skwitowałeś, że widzę coś czego nie ma. OK, powtórzę jeszcze raz, kolejny, n-ty, co to są te krawędzie zaznaczone strzałkami? Napisałeś już że nie wręgi, nawet nie odbite na poszyciu, więc co? Pytam nie z powodu jakichś absurdalnych teorii o powiekszeniach i analizach ale po to by czegoś się nowego nauczyć. O to mi chodzi, na prawdę.

--

Post zmieniony (13-02-19 22:24)

 
13-02-19 22:19  Odp: [G] SB2C-4 Helldiver - wyd. AH 1-2/2011
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jakiś absurd. Powiększanie zdjęć, które i tak pokazują elementy większe niż są w rzeczywistości i poszukiwanie nie wiadomo czego, po to tylko, żeby coś udowodnić, to lekka przesada. W taki sposób, w każdym modelu można coś znaleźć. Nie przypominam sobie, aby jakakolwiek galeria była kiedykolwiek poddana tak wnikliwej analizie. Aż strach cokolwiek pokazywać.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (13-02-19 22:20)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024