FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
03-02-19 11:08  Odp: [R]Polski lekki krążownik ORP Dragon skala 1:200 wydawnictwo GPM
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kadłub po prostu pomałowałwm.Albo będe dalej go sklejał albo poleci do kosza.

--
Kleje bo lubię

 
03-02-19 16:40  Odp: [R]Polski lekki krążownik ORP Dragon skala 1:200 wydawnictwo GPM
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dno wyszło całkiem nieźle, ja bym pozostał przy standardzie ;)
Jedź z tematem dalej, podglądam ;)

--

 
04-02-19 19:57  Odp: [R]Polski lekki krążownik ORP Dragon skala 1:200 wydawnictwo GPM
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cordel dno pomalowane i schnie.Gryzlo mnie w oczy to ze sklejki mają inny odcień i zapas koloru też.Zanim wyschnie poszycie dna przygotuje burty.Po wcześniejszych przymiarkach okazuje się że niestety i tam będzie brakowało długości.Znowu niestety pójdzie zapas koloru w ruch.

--
Kleje bo lubię

 
08-02-19 10:11  Odp: [R]Polski lekki krążownik ORP Dragon skala 1:200 wydawnictwo GPM
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.
Mała aktualizacja.Powoli powstają burty.

I kończę prace nad poszyciem dna.

Poszycie jakoś będzie wyglądać.Nigdy nie byłem zwolennikiem malowania.Przynajmniej ma jednolity odcień.Przyznaje się też że otwory na bulaje są większe niż być powinny.Nie posiadam niestety odpowiedniego wybijaka do tej skali.
Pozdrawiam.

--
Kleje bo lubię

 
10-02-19 09:48  Odp: [R]Polski lekki krążownik ORP Dragon skala 1:200 wydawnictwo GPM
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.Kadłub można powiedzieć że jest skończony.Gdzieniegdzie jeszcze potrzebne są poprawki.Zabrakło mi nawet farby żeby poprawić w paru miejscach poszycie dnia.Śruby będą zrobione pod koniec prac.Był problem z burtami.Były po prostu za krótkie.A rufę to już kompletnie zawaliłem.
Brakujący kawałek poszycia burt zakryłem po prostu pasem pancernym przesuwając go nieco w kierunku dziobu.A oto fotki.Czekam na Wasze sugestie i uwagi.Rownież krytykę jak trzeba.







Pozdrawiam.

--
Kleje bo lubię

 
10-02-19 11:01  Odp: [R]Polski lekki krążownik ORP Dragon skala 1:200 wydawnictwo GPM
Teledzin   


Problemy z rufą mieli też inni sklejacze na tym forum.
Klej dalej.

--
Sklejam, bo lubię...

 
10-02-19 13:16  Odp: [R]Polski lekki krążownik ORP Dragon skala 1:200 wydawnictwo GPM
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Teledzin ta rufa w realu nie wygląda aż tak zle.Na zdjęciach w powiększeniu tylko tak kiepsko jest.Kadłub postaram się jeszcze prysnąć bezbarwnym lakierem żeby się tak nie błyszczał.

--
Kleje bo lubię

 
10-02-19 13:48  Odp: [R]Polski lekki krążownik ORP Dragon skala 1:200 wydawnictwo GPM
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Postaraj się jeszcze zamaskować te łączenia na rufie jak najlepiej dobranym retuszem.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
10-02-19 18:28  Odp: [R]Polski lekki krążownik ORP Dragon skala 1:200 wydawnictwo GPM
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Starając się poprawić wygląd tej nieszczęsnej rufy niestety przesadziłem z farbka i tylko upaprałem ją.Wyglądało to masakrycznie.Myślałem nawet o zakończeniu budowy.Wymyśliłem jednak takie oto łatki z zapasu koloru i musi tak pozostać.Będzie to lekcja na przyszłość.Wygląda to tak.


Więc lecę dalej z budową.Powoli powstają "pudełka" z pokładem.


--
Kleje bo lubię

 
12-02-19 16:00  Odp: [R]Polski lekki krążownik ORP Dragon skala 1:200 wydawnictwo GPM
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Mała aktualizacja.Przykleiłem nadbudówki i przykryłem je pokładem.Nie odbyło się bez problemów.Miałem problem z dopasowaniem właśnie pokładu do nadbudówek. Miałem do wyboru albo szpara przy nadbudówkach albo przy łączeniu obydwu pokładów.Wybrałem ta druga opcję.Musze to zakryć zapasem koloru.Musze tez poprawić w paru miejscach na poszyciu dna.Czekam na farbę gdyż się skończyła.

Gdy zobaczyłem te zdjęcia w powiększeniu przeraziłem się jak strasznie wygląda mój retusz.W realu naprawdę nie jest tak zle.Jednak się nie poddaję.Lece z budową dalej.Następnym etapem będzie zrobienie drobnicy na dziobie i rufie.Myślę że jak przybędzie co nieco drobiazgów na pokład zacznie to trochę inaczej wyglądać.
Pozdrawiam.

--
Kleje bo lubię

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024