FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 13Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
09-02-19 11:22  Odp: [R] Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC. GPM + RM 1:25
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nishimury mam obie wersje, ale po dłuższym namyśle doszedłem do wniosku, że je podaruję, bo faktycznie są dużo za proste i trzeba by przerobić ponad połowę modelu, zwyczajnie szkoda mi na taką zabawę czasu. Oprócz Hechta będzie jeszcze jeden - ostatni, później czas wrócić do ambitniejszych projektów ;) Gdyby faktycznie brnąć w temat to jest jeszcze kilkanaście takich miniaturowych cudeniek chociażby japoński Koryu.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
02-11-19 23:03  Odp: [R] Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC. GPM + RM 1:25
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witajcie, trochę mię nie było, ale nie ma tego złego; do rzeczy:

Hechta odcinek trzeci ostatni. Wykonałem kiosk, parę drobiazgów i tak samo jak resztę zalakierowałem. Model klei się sam, prosty w konstrukcji, ale wymaga precyzji by taki efekt osiągnąć. Wszystkie elementy wycinane były bez czarnych linii obrysowych, co w niektórych rozwinięciach wymagało przycięcia gdzieniegdzie. Wszystkie elementy łączone pod kątem fazowałem na krawędzi by uniknąć efektu zakładania krawędzi kartonu. Oto jak prezentuje się niemiecki szczupak:







Rozpocząłem także kolejny ósmy model miniaturowego okrętu podwodnego. Będzie największy w skali 1:25, bo będzie liczył całe 96 cm. W necie można dorwać go tylko w skali 1:48, dlatego serdecznie dziękuję Rafałowi Ciesielskiemu za przeprojektowanie tej rury, a w zasadzie w dużej mierze zaprojektowanie od nowa. Model sporych rozmiarów, toteż wykonuję go z pełnym podposzyciem, gdyż klejony jest tylko na wręgi pionowe systemem samolotowym.



Długo zastanawiałem się gdzie zrobić łączenie zamykające cały obły kształt kadłuba i doszedłem do wniosku, że będzie to środek kadłuba na pasku poszycia będącym prostym wałkiem. Pasowałem pasowałem i efekt na sucho dopasowanych do siebie elementów wygląda tak:



Jeszcze dwa zbliżenia na łączenia elementów...



A tak prezentuje się już blisko 60 cm odcinek kadłuba z przygotowanymi kolejnymi pasami poszycia:



Myślałem także jak pokazać okręt podwodny na podstawce, by jak najbardziej uzyskać efekt płynięcia pod wodą, wpadłem na rurkę pleksi. Zdjęcie na białym tle i w otoczeniu naturalnym. Myślę, że efekt choć trochę udało mi się osiągnąć.



No właśnie co to za okręt? :-)
Do następnego.

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
02-11-19 23:14  Odp: [R] Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC. GPM + RM 1:25
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wygląda na Ko-hyoteki, ten z ataku na Pearl Harbour, ale mogę się mylić.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
03-11-19 07:52  Odp: [R] Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC. GPM + RM 1:25
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mucha nie inaczej, To Ko-hyoteki typ A.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
15-11-19 23:38  Odp: [R] Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC, Ko-Hyoteki typ A GPM + RM 1:25
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witajcie. Skleiłem drugą połowę kadłuba. Tak jak wcześniej założyłem szew zamykający kadłub jest na środkowym segmencie.
Drugą połówkę kadłuba również skleiłem z podposzyciem, ale wręgi wklejałem na samym końcu. Pasuje idealnie. A tak wygląda te 90 cm kadłuba:





Następnym razem elementy dziobu i rufy.

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
15-11-19 23:43  Odp: [R] Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC, Ko-Hyoteki typ A GPM + RM 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Marcin,

rozwalasz system. Pozazdrościć talentu ;)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
27-01-20 00:13  Odp: [R] Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC, Ko-Hyoteki typ A GPM + RM 1:25
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Trochę czasu minęło, za to niewiele przybyło.

Dziubek i Rufa.

Torpedy sklejałem z zębów metodą na styk klejem BCG. Następnie zalałem SG i oszlifowałem. Efekt standardu zachowany.



I efekt po zamontowaniu:



Stery i śruby jak w poprzednich modelach również w pełni ruchome. Wszystkie krawędzie fazowane klejone bez retuszu. Jedynie widoczne krawędzie zastrzałów malowane. Całość klejona na BCG. Śruba malowana Humbrolem 94.



Następnym razem ujawnię kiosk ;)

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
27-01-20 07:47  Odp: [R] Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC, Ko-Hyoteki typ A GPM + RM 1:25
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ja się pytam, jak zalane SG i oszlifowane? Po stronie druku? Czym i w jaki sposób to szlifować, żeby żadnego śladu SG nie zostało...co więcej nie widać, aby gdziekolwiek wsiąkł w karton i go przebarwił, jak to czyni normalnie. Przepiękne wykonanie tych kopułek.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
27-01-20 09:20  Odp: [R] Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC, Ko-Hyoteki typ A GPM + RM 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Przychylam się do pytania Demona, jak?

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
27-01-20 10:08  Odp: [R] Biber, Seehund, Molch, Hecht, Neger, Kaiten, SLC, Ko-Hyoteki typ A GPM + RM 1:25
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

również podłączam się do pytania, jak?

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 13Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024