FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
03-02-19 20:12  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda - WAK 1:50 @1:33
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Świetne, bardzo czysto, to lubię:-)
Zaczyna już wyglądać:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
03-02-19 21:26  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda - WAK 1:50 @1:33
lubię placki   

Brawo dla Ciebie, obserwuję dalej i trzymam kciuki za udany finisz , powodzenia i pozdrawiam serdecznie Jacek.😊

--
modele to moja pasja.

 
06-02-19 07:46  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda - WAK 1:50 @1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Cześć

Po kadłubie przyszedł czas na podwozie.



Krążkomania - czyli koła wg "Janusza modelarstwa"




Golenie - wychodzą kolejne babole autora lub brak korekty w wydawnictwie (albo też zdjęcia zamieszczone na okładce modelu nie przedstawiają tego co jest faktycznie w "zeszycie" bo na tym elemencie najbardziej rzucają się w oczy rozbieżności.Przykładowo na zdjęciach główne elementy goleni tylnego podwozia są w całości czerwone, a w modelu mają one szare "srebrne" wstawki.No ale jak to "materiały promocyjne" nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość. Niestety.

http://www.sklep.wak.pl/images/zdjecia/wak1801g1.jpg
Zdjęcie modelu ze strony WAK



Co do przedniego nie ma części "29b", a raczej wg rysunku są i to w 2 różnych miejscach: jedna przy głowicy obserwacyjnej, drugi przy przednim podwoziu.








"obudowa" przekładni ogonowej


"na kołach"








--

 
07-02-19 15:32  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda - WAK 1:50 @1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Ładnie, ładnie. Szkoda, że ten śmigłowiec nie został wydany w skali 1:33....

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
08-02-19 21:48  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda - WAK 1:50 @1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Cześć

Doszło kilka "dupereli"








Niestety z obudowami pontonów jest trochę główkowania, bo autorowi nie chciało się na elementach zaznaczyć osi z wręgami i trzeba kombinować jak je dopasować do krzywizny kadłuba. Ja sobie poradziłem w ten sposób, że na środku usztywnień dorysowałem "osie", które powinny się pokryć z jednej strony ze środkiem "owijki" a z drugiej powinien wypaść szew klejenia (środek wypada ~12mm od poprzecznej kreski "usztywnienia" - widać je na zdjęciu). Zmieniłem też kolejność klejenia: kształtuję i zamykam "owijkę", do niej pakuję podklejone usztywnienie, a dopiero do całości przyklejam niebieski "pokrowiec".

Przednie "pływaki" przykleję na końcu, bo póki co śmigłowiec nie opada na ogon, ale gdyby wirniki zaburzyły balans, to do przednich pływaków planuję wrzucić kilka kulek ołowiu dla równowagi :).

Post zmieniony (08-02-19 21:50)

 
10-02-19 22:46  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda - WAK 1:50 @1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Cześć

Prace nad modelem powoli zmierzają ku końcowi. Poniżej kilka zdjęć z prac ostatnich dni:

Tylne "pływaki"



Przednie "pływaki"



Głowica obserwacyjna


Wirnik ogonowy - wykonany jako ruchomy: tulejka + ośka z wykałaczki




Wirnik nośny - z racji iż w skali 1:50 jest dość skromy i przy 1:33 wychodzi strasznie licho, element mocujący łopatki został kompletnie przerobiony (usztywnienia łopatek zrobione z patyków do szaszłyków, ale tych o mniejszej średnicy)




Całość "do kupy"





Odnośnie "pływaków' słowo komentarza - elementy te w mojej opinii zostały prawie kompletnie spartolone przez autora. Po pierwsze brak konsekwencji w ich konstrukcji: w pływakach przednich i środkowych szew wypada w połowie długości i na dole, natomiast w tylnym u góry i w ~1/3 długości (ok, podejrzewam, że chodziło o to by wypadł w najwęższym miejscu i przez to najmniej rzucał się w oczy). Można było jednak na elementach poszycia zaznaczyć jakieś charakterystyczne pkt. by "złapać" punkt zaczepienia z wręgą usztywniającą. Wręga ma osie, które w tej sytuacji są kompletnie nieprzydane, bo w sumie w niczym nie pomagają i niczego nie wskazują (ok, może mają pomóc przy przyklejeniu niebieskiego elementu pontonów, ale element ten jest tak prosty, że nie da się go źle przykleić). Ogólnie to chyba najsłabszy element modelu, bo sklejenie reszty modelu nie stwarza większych trudności. Uwaga do wydawcy: na okładce oprócz zdjęć i informacji o autorze sklejonych modeli, przydał by się dopisek, że są to zdjęcia chyba "surówek", a nie modeli wykonanych na podstawie wycinanki (rozbieżności w wyglądzie goleni podwozia głównego).

 
11-02-19 23:33  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda - WAK 1:50 @1:33
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

walkiria golenie podwozia głównego masz chyba wklejone do "góry nogami". Mój błąd może polegać na tym, że zasugerowałem się umieszczeniem na arkuszu i odwrotnie wycieniowałem linie. Nie ukrywam, że nie były to łatwe modele do teksturowania. Poświeciliśmy z Kubą naprawdę wiele czasu i wsadziliśmy dużo serca, żeby przy nieskomplikowanym montażu cieszyły później oko. Zdjęcia na okładce to nic innego jak model, który Kuba budując od razu testował i prowadził tu na forum relację. Zresztą chyba żadne wydawnictwo nie umieszcza w zeszycie zdjęć modelu wykonanego z arkuszy drukarskich. Zawsze to są testowe albo surówki. Fizycznie jest to nawet trudne do wykonania: jak umieścić zdjęcia wydanego modelu w już wydanym zeszycie?

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
12-02-19 19:14  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda - WAK 1:50 @1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@Chopin - co do goleni, to wkleiłem je tak, bo zasugerowałem się pozostałymi elementami podwozia oraz kierunkiem tekstu z nr cześć. Niestety na arkuszu z częściami nie zaznaczono kierunku klejenia "do góry" czy "do przodu", a zamieszczone zdjęcia w niczym nie pomagają, bo element ten jest na nich w całości czerwony (bez szarej wstawki). Lakoniczną instrukcję można pominąć, bo równie dobrze mogło jej nie być, tak wiele rzeczy wyjaśnia. Niestety wróżka też wyjechała na ferie, a szklana kula zbiła się po Nowym Roku, i czekam aż a Chin przypłynie nowa.

http://galeria.aviateam.pl/photos.php?stp=true&t_reg=0813&sort=new&mode=0&begin=15&limits=15

A tak na serio, to na etapie planowania arkuszy można było przy części dać jakiś znacznik kierunku klejenia i nie tylko chodzi o golenie. Bo w moim odczuciu także pontony to słaby element tego fajnego modelu (uwagi wyżej). Tak wychodzi więc albo partactwo albo niechlujstwo lub brak pewnej wyobraźni u autora (autorów) czy wydawcy. Z wszystkimi wymienionym trzeba walczyć bo tak szerzy się brak odpowiedzialności i olewanie/bagatelizowanie podobnych kwestii w przyszłości).

Aha, w przednim pływaku części '20a" i "20b" zamienione są miejscami albo na rysunku albo części mają błędny numer.

Niejako umacnia mnie to w prywatnej teorii, że po wydruku sklepowego egzemplarza autor powinien dostać go do rąk by porównał go z tym co przekazał do wydawcy, a najlepiej by było by sam jeszcze raz skleił "sklepowy" egzemplarz. Ciekawe ile k.. posypało by się gdyby odkrył, że pewnych części brakuje w wycinacie albo "coś" się nagle nie schodzi.

Co do zdjęć na okładce, to poza doszukiwaniem się wskazówek odnośnie montażu wspomnionych goleni olałem je równo, wiedząc, że maczali w nich 'spece od marketingu' wiec potraktowałem je bardziej jako ciekawostkę, niż pomoc montażową.

Post zmieniony (12-02-19 20:16)

 
16-02-19 11:12  Odp: [R] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda - WAK 1:50 @1:33
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Cześć

Kilka zdjęć gotowego modelu w lepszym świetle i większej rozdzielczości














 
16-02-19 13:26  Odp: [R/G] PZL-Świdnik W-3WARM Anakonda - WAK 1:50 @1:33
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,śliczności jak zwykle,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024