FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
05-02-19 22:14  Odp: [P] USS North Carolina czy USS Missouri
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Też ją polecam. Sam, od czasu do czasu, sobie ją oglądam z myślą, że ją skleję. Obawiam się tylko, że polegnę na drobnicy, szczególnie na art. p-lot, przy której nawet to, co jest w Nagato, to pikuś.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
05-02-19 22:48  Odp: [P] USS North Carolina czy USS Missouri
Gdaś 

 

Spychacz , p-lotki i nie tylko można wyciąć laserkiem , ileż to bólu zaoszczędzi

--
uszanowanko gdaś

 
05-02-19 23:05  Odp: [P] USS North Carolina czy USS Missouri
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Missouri sklejałem i wszystko pasuje. Właściwie to tylko brakuje podziału blach na burtach. A tak piękny pancernik;)

 
06-02-19 06:56  Odp: [P] USS North Carolina czy USS Missouri
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Gdaś, masz rację. W laserze nadzieja. GPM ma w ofercie spory zestaw laserów do NC, problem w tym, że model ma kamuflaż i trzeba je będzie pomalować, a wolałbym tego uniknąć. Chyba że są wypalone na kolorowym papierze. Wtedy to inna sprawa.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
06-02-19 07:35  Odp: [P] USS North Carolina czy USS Missouri
Gdaś 

 

Jak będziesz chciał to mogę powycinać na barwionce , na pewno się dogadamy

--
uszanowanko gdaś

 
06-02-19 09:58  Odp: [P] USS North Carolina czy USS Missouri
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Missouri to model sprzed 14 lat, natomiast NC to nowość. Ale NC ma znacznie trudniejszy kadłub, bąble przeciw torpedowe i wystający pancerz vs bardzo prosty kadłub Missouri, nic nie wystaje. Poza tym Missouri mimo monstrualnego kadłuba ma spore odległości między wręgami, mało ich jak na tak ogromny model, trzeba wzmocnień lub podposzycia. Drobnica w Missouri jest mimo tak starego modelu imponująca, są np. butle z acetylenem, relingi pokładu głównego mają prawidłowe kartonowe słupki (typu teownik) na które nakleja się drucik. NC i Missouri są bardzo zdetalizowane, porównywalnie.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
06-02-19 14:27  Odp: [P] USS North Carolina czy USS Missouri
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki Gdaś. Jakby co, odezwę się :)

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
06-02-19 15:12  Odp: [P] USS North Carolina czy USS Missouri
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Wiem brałem pod uwagę kształt kadłuba i związane z tym trudności poprawnego wykonania jeśli chodzi o USS NC. To jednak nie jest bariera nie do przejścia :). Szczegółowość i ilość drobnych części, to jest największy dylemat poczciwego modelarza :).

Obecnie nadal jestem za zakupem USS NC. Jak wyjdzie wznowienie USS Missouri (a pewnie za jakiś czas wyjdzie), to wtedy rozważę, czy go nie wprowadzić do kolekcji.

Moja kolekcja pancerników ma obejmować po jednej sztuce z każdego biorącego udział państwa w II WŚ.
Mam już (oczywiście nie sklejone jeszcze):
Yamato
King Georg V
Bismarck

W marcu wpadnie USS North Carolina
i zostanie do dokupienia
Francuz i
Włoch
Jeśli chodzi o francuski pancernik to pewnie będzie to Richelieu, ale czekam na inne opracowanie niż z Fly Model. Włoski natomiast to typ Littorio, ale też muszę czekać na nowsze opracowanie.

Gdaś a możesz też wyciąć laserem części z arkusza wycinanki czy tylko z barwionki? Nie jestem w temacie wycinania laserem, ale takie modele całkowicie wycięte laserem są dostępne. Cena oczywiście jest zaporowa, ale gdyby tylko wyciąć te najmniejsze, albo najbardziej skomplikowane, to można by koszty zoptymalizować i skrócić czas budowy.

--

 
06-02-19 15:51  Odp: [P] USS North Carolina czy USS Missouri
Gdaś 

 

Tylko z innego arkusza , nie spozycjonuje gotowego wydruku tak żeby ładnie wycięło

--
uszanowanko gdaś

 
07-02-19 09:14  Odp: [P] USS North Carolina czy USS Missouri
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Jeśli chcesz mieć pancerniki reprezentatywne z poszczególnych flot to dla USN to oczywiście typ Iowa. NC razem z Washingtonem to tzw "konie robocze" floty które zasuwały najbardziej w okresie zaciekłych walk pod Guadalcanalem. Przed wybuchem wojny symbolem USN były pancerniki z PH, masz z GPM 2 modele: Californię i WV. Zacznij coś kleić i załóż relacje, najlepiej kilka modeli na raz;)

--
Sven

HMS Ark Royal

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024