FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
03-02-19 16:48  Odp: [R] Sopwith F1 "Camel" Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśilwiska
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

W Fokkerze ładnie zrobiłeś krawędzie natarcia ale warto potrenować na w miarę takim samym kartonie jak elementy modelu.
Powodzenia.

 
03-02-19 20:10  Odp: [R] Sopwith F1 "Camel" Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśilwiska
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Osłona silnika prezentuje się znakomicie:-)
Nie wiem, kto de facto odpowiada za jej ostateczny kształt, ale tak czy siak ryje czachę:-)
Dobrze idzie, przykładaj się do każdego elementu, a będzie extra model:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-02-19 07:50  Odp: [R] Sopwith F1 "Camel" Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśilwiska
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Osłona silnika (jak i cała reszta) wymiata. Ogląda sie z przyjemnością.

--
KMH Sokół Radom

 
12-06-19 20:24  Odp: [R] Sopwith F1
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witam. Przepraszam, że tak długo się nie odzywałem powodem był brak weny i sprawy osobiste. Co do silnika to myślę, że znalazłem rozwiązanie. Postanowiłem przednie szpilki pomalować szarą farbką nie wiem czy to było odpowiednie, ale nie miałem ołówka i myślę, że trochę mniej się rzuca się w oczy.

Przód silnika z pomalowanymi szpilkami z przodu i tyłu


Post zmieniony (15-09-22 15:57)

 
15-06-19 22:54  Odp: [R] Sopwith F1
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć. W tej aktualizacji pokażę przyklejone elementy do kadłuba takie jak silnik, osłona silnika i statecznik poziomy i muszę powiedzieć, że całkiem model klei się przyjemnie i bez problemów. Myślę, że będę stopniowo będę przyklejał elementy do kadłuba i ukończyć model. Zapraszam do oglądania.

Kadłub z silnikiem, osłoną silnika i statecznikiem poziomym:


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (15-09-22 15:59)

 
15-09-22 16:19  Odp: [R] Sopwith F1 ''Camel'' Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśliwska
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Po budowie modelu 4TP nastąpił czas w którym postanowiłem wskrzesić relację i ukończyć budowę modelu. Wiem, że to był długi czas, ale wówczas były sprawy ważne i ważniejsze, a modelarstwo zeszło na drugi plan więc proszę o wybaczenie.

Kolejnym etapem budowy modelu było wykonanie lunety celowniczej, wiatrochronu oraz dolnych płatów. Wykonana luneta celownicza i wiatrochron przykleiłem do kadłuba, a dolne płaty będą przyklejone po wykonaniu górnego płata oraz zastrzałów. Zapraszam do oglądania.

Luneta celownicza z wiatrochronem:


Wykonane płaty dolne:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
08-04-23 19:59  Odp: [R] Sopwith F1 ''Camel'' Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśliwska
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Podczas spędzaniu czasu na zwolnieniu lekarskim postanowiłem, że ukończę budowę Camela z Kartonowej Kolekcji. Możecie być spokojni, że po ukończeniu budowy wrócę do budowy Lublina. Więc zapraszam do oglądania.

Kolejny etapem prac przy budowie modelu było wykonanie płata górnego. Budowa płata rozpocząłem od wykonania szkieletu i oklejanie go poszyciem. Oklejanie rozpocząłem od przyklejania do szkieletu centropłata do którego przykleiłem poszycie z lewej i prawej strony wraz z końcówkami. Choć nie do końca wyszło mi uformowanie krawędzi natarcia przy następnym wyjdą lepiej.

Fotki z budowy płata górnego:



Gotowy płat górny:



Po wcześniejszym wykonaniu płatów górnych i ukończeniu górnego zdecydowałem się przykleić do kadłuba samolotu wraz z wykonanym podwoziem. Myślę, że jestem na dobrej drodze aby ukończyć model i będę miał jedną relację niej do ukończenia.

Fotki z przyklejonymi płatami do kadłuba:



Oraz przyklejone podwozie do kadłuba:



Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
09-04-23 00:46  Odp: [R] Sopwith F1 ''Camel'' Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśliwska
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

Wszystko fajnie tylko uważaj bo górny płat ma tendencje do wyginania się ku dołowi . Może pomogą Ci w tym naciągi .


Pozdrawiam .


Jańcio .


--

,,Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę."
,, Pierdu , pierdu a walizki skaczą po peronie !!! "

 
09-04-23 07:11  Odp: [R] Sopwith F1 ''Camel'' Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśliwska
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetnie wykonujesz ten model. Miło się ogląda taką relację.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-04-23 08:51  Odp: [R] Sopwith F1 ''Camel'' Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśliwska
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Jańcio właśnie ostatnio nad tym myślałem czy nie wykonać naciągów z drucików od odpowiedniej grubości aby pasowały do modelu.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024