FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
01-02-19 11:14  Odp: [R] Sopwith F1
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak napisali poprzednicy

Jeżeli zdecydujesz się na robienie silnika na nowo to na cylindry w miesce zaznaczonych linii szpilek przyklej cienki drucik.
Pozdrawiam,
Ryszard
PS - napisałeś,że będziesz robił silnik na nowo. Spróbuj tak jak poprzednio pisałem. Taki cylinder nie jest rurką i nie ma obawy, że się odkształci przy wklejaniu i mocowaniu popychaczy itd.

Biały pasek łączący odcinam i oklejkę cylindra sklejam na styk

Post zmieniony (01-02-19 11:57)

 
01-02-19 12:16  Odp: [R] Sopwith F1 "Camel" Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśilwiska
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Nie zapomnij wspomnieć w następnej odsłonie kto robił osłonę silnika, bo znając Ciebie.. ;)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
01-02-19 21:56  Odp: [R] Sopwith F1
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witam. Z silnikiem jeszcze mam czas na przemyślenie czy wykonam na nowo czy zostawię tak jak jest i dokleję popychacze. Postanowiłem popracować dzisiaj na karabinami maszynowymi. Budowę karabinów rozpocząłem od budowy korpusu po czym dokleiłem chłodnicę wraz z zakończeniem lufy i na końcu korpusu dokleiłem poduszkę zabezpieczającą . Budowa była bardzo przyjemna i się cieszę z kolejnego wykonanego elementu. Zapraszam do oglądania.

Karabiny maszynowe:


Karabiny przymierzone do kadłuba na sucho:


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (15-09-22 15:47)

 
01-02-19 22:47  Odp: [R] Sopwith F1 "Camel" Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśilwiska
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Popraw kaemy - musza być umocowane równolegle do siebie. Na zdjęciach widać wyraźnie,.że są odchylone na boki.

 
01-02-19 23:02  Odp: [R] Sopwith F1 "Camel" Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśilwiska
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Karabiny są przymierzone na sucho więc nie są przyklejone do kadłuba. Planuję wszystkie elementy wykonać we własnym zakresie i powoli uzupełniać kadłub w części pod czas końcowego montażu.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
02-02-19 11:26  Odp: [R] Sopwith F1 "Camel" Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśilwiska
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A to co innego.
Napracowałeś się z silnikiem więc tak sobie myślę a może spróbuj go poprawić w ten sposób:
- przyciemnij wszystkie linie przebiegu szpilek ołówkiem
- z przodu cylindra naklej na linię szpilki drucik
- po bokach zamocuj popychacze z takiego samego drutu
Będzie to odbiegało od oryginału ale jak górne części cylindrów zakryje osłona silnika i dojdzie śmigło z piastą ":ujdzie" w tłoku :-)
Powodzenia

 
03-02-19 11:04  Odp: [R] Sopwith F1
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witam. Kolejnym etapem prac nad modelem było wykonanie osłony silnika oraz statecznik poziomy. Przy budowie osłony silnika pomógł mi kolega Bizon za co dziękuję. Następnie osłonę silnika dałem do pomalowania ReVan-owi. Osłona została polakierowana w kolorze srebrnym i powiem, że efekt malowania jest bardzo ładny i mi się podoba. Następnie wziąłem się za wykonanie statecznika poziomego które wyszło całkiem ok i jestem zadowolony z wykonanych elementów. Osłona silnika i statecznik poziomy są przymierzone na sucho do kadłuba. Zapraszam do oglądania.

Statecznik poziomy:


Osłona silnika i statecznik poziomy po przymiarce do kadłuba na sucho:


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (15-09-22 15:50)

 
03-02-19 12:22  Odp: [R] Sopwith F1 "Camel" Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśilwiska
lubię placki   

Cześć , model prezentuje się coraz ładniej , osłona silnika rewelacja . Pozdrawiam i obserwuję z przyjemnością, gdyż model oczekuje na sklejenie .

--
modele to moja pasja.

 
03-02-19 14:53  Odp: [R] Sopwith F1 "Camel" Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśilwiska
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Super osłona ! Słowa uznania wykonawcom.
Widać, że kleisz z dużym zaangażowaniem i jak sam napisałeś - "... poświęcam dużo czasu na wykonanie detalu mam nadzieję, że tak będzie dalej i model wyjdzie lepiej niż poprzedni"pozwól więc ,że dodam drobną uwagę co to statecznika poziomego.
Jeżeli to możliwe to popraw zaokrąglone końce krawędzi natarcia tak by nie wystawały a były równo z krawędzią (zdj. 1)
.

 
03-02-19 16:09  Odp: [R] Sopwith F1 "Camel" Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśilwiska
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Postaram się poprawić ten element, największą morą dla mnie będzie robienie krawędzi natarcia w płatach górnych i dolnych mam nadzieję, że wyjdzie dobrze, ale z tym będę się głowił jeszcze.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024