FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
31-01-19 18:57  Odp: [R] Sopwith F1 "Camel" Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśilwiska
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Można je zrobić z igieł jednorazowych 0.45/05.
Właśnie cylindry owinięte drucikiem miałyby urok. Ja robię je tak - zwijam ściśle pasek papieru o średnicy odpowiadającej cylindrowi, potem oklejam elementem z wycinanki i mam sztywny (nie pusty) walec. Od tyłu (tzn. w miejscu stylu oklejki) wiercę igłą dziurkę i wklejam drucik, którym owijam cylinder. Na spód cylindra przyklejam krążek z nie za grubego bloku technicznego o mniejszej średnicy niż cylinder i całość przyklejam.
Powodzenia w budowie.

 
31-01-19 20:16  Odp: [R] Sopwith F1 "Camel" Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśilwiska
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Powodzenie zawsze się przyda w budowie tym bardziej wena wróciła i mam zamiar ukończyć model na dobrym poziomie. Jeszcze chowam model przed kotem i boję się, aby mi nie uszkodził, a wiadomo jak koty są ciekawskie.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
31-01-19 20:51  Odp: [R] Sopwith F1 "Camel" Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśilwiska
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Pewnie już tego nie zmienisz ale chyba źle wkleiłeś cylindry. Powinny być dwa popychacze.

 
31-01-19 23:22  Odp: [R] Sopwith F1 "Camel" Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśilwiska
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Te kreski na cylindrach, to nie imitacja popychaczy. To raczej imitacja szpilek mocujących cylindry do korpusu. Po dwie z przodu i dwie z tyłu korpusu.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
31-01-19 23:35  Odp: [R] Sopwith F1
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Silnik Clerget 9B

Szpilki ?

Post zmieniony (31-01-19 23:44)

 
01-02-19 01:05  Odp: [R] Sopwith F1
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Myślę,że chodzi o silnik Bentleya BR1 http://www.wobentleyrotary.com/images/br1.jpg , który miał te "szpilki", czyli długie śruby.

To BR2, gdzie dobrze widać, to o co mi chodzi https://www.bjorns-story.se/private/Arvika_Bil_MC_Museum/imgarvikabil/Humber_Ltd__(Bentley)_B__R__2.jpg

--

Post zmieniony (01-02-19 01:06)

 
01-02-19 07:12  Odp: [R] Sopwith F1 "Camel" Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśilwiska
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Bizon - masz rację. Dziękuję za wyjaśnienie. Te linie to zaznaczone szpilki.
Akurat "polski" Camel po por.pil. K.M.Murray'u miał silnik Bentley Vickers BR-1 (110 KM), czyli Master Blaster jeśli chciałby to powinien zamocować dwa popychacze i będzie OK.

 
01-02-19 09:18  Odp: [R] Sopwith F1 "Camel" Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśilwiska
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Pooychacze będą zamontowane, ale jeśli będzie trzeba to wykonan ponownie silnik tak jak ma wyglądać i będzie ok.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
01-02-19 09:41  Odp: [R] Sopwith F1 "Camel" Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśilwiska
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Jeśli możesz wykonać drugi silnik, to tak zrób. Ustaw cylindry w taki sposób, aby imitacje szpilek były we właściwych miejscach. Dodatkowo możesz uwypuklić te szpilki drutem, zgodnie ze zdjęciem, które zalinkował Bizon. Jakbyś jeszcze rury zrobił z odpowiedniej grubości drutu (np. cynowego) i pokusił się o dorobienie zaworów to silniczek byłby jak żywy!
Widać w Twojej pracy duży progres w stosunku do tego co pokazywałeś kilka lat temu, tak trzymać!

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
01-02-19 10:54  Odp: [R] Sopwith F1 "Camel" Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśilwiska
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Bizon, Ryszard macie rację źle przykleiłem cylindry do korpusu silnika i widać tylko z przodu imitację szpilek i z tyłu też nie zauważyłem tego. W następnym zrobię to tak jak ma być i bez pomyłki

Tuco rzeczywiście ten model wychodzi mi zupełnie inaczej niż te które skleiłem kilka lat temu. Głównie dlatego, że staram się nie śpieszyć budową modelu zaczynam analizować jak mam zrobić dany element, aby ładnie wyszedł i poświęcam dużo czasu na wykonanie detalu mam nadzieję, że tak będzie daleji model wyjdzie lepiej niż poprzedni. Obecnie buduję karabiny maszynowe, a po karabinach będę nowo robił silnik.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024