FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
25-01-19 21:54  [R]Polski lekki krążownik ORP Dragon skala 1:200 wydawnictwo GPM
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.Jak w temacie.Jest to model polskiego krążownika z okresu 2 wojny ORP Dragon wydawnictwa GPM.
Standardowo okładka i detale zakupione do modelu.

Po raz pierwszy będę się starał wykorzystać elementy wycinane laserowo jak szkielet gotowe lufy i inne detale.Oczywiście liczę na Wasza pomoc jak i krytykę .Żeby nie było że założyłem pustą relację oto zdjęcia gotowego szkieletu.




Z laserami szkieletu nie było żadnych problemów.Wszystko ładnie pasuje.Chciałbym się zapytać czy warto stosować w tak małych szkieletach jakiekolwiek podposzycie?Tektura od laserów wydaje mi się trochę zbyt cienka niby 1 mm ale mi coś się nie podoba.Może ktoś z Was już sklejał ten model?
Relacja będzie zapewne długa.Model chcę wykonać poprawnie bez szaleństw i fajerwerków tak jak pozwalają mi na to moje umiejętności.
Pozdrawiam.

--
Kleje bo lubię

 
26-01-19 08:22  Odp: [R]Polski lekki krążownik ORP Dragon skala 1:200 wydawnictwo GPM
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Warto stosować wypełnienie szkieletu. Nawet w najmniejszym kadłubie wystarczy chwila nieuwagi i może być po temacie. Kiedyś oklejając najpierw dno potem burty na zakładkę oklejałem dno na szkielecie umocowanym w ramke stabilizującą swojego pomysłu bez jakichkolwiek wypelnień. Jednak oklejanie burty na styk z dnem wymaga chociaż podposzycia i uważam, że dodatkowo wklejenia na wodnicy listewek po jednynej na stronę. To wystarczy aby kadłub się nie skrzywił. Trzeba jedynie przygotować we wręgach odpowiednie otwory. Przyjemność oklejania tak przygotowanego szkieletu sprawia, że zapominasz o całym dotychczas wyłożonym trudzie.

Zdrów.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
26-01-19 10:55  Odp: [R]Polski lekki krążownik ORP Dragon skala 1:200 wydawnictwo GPM
kari   

... temat może być pomocny:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=311486&t=289023#reply_311486

 
27-01-19 09:42  Odp: [R]Polski lekki krążownik ORP Dragon skala 1:200 wydawnictwo GPM
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kari dzięki za link.Napewno się przyda.Ja nie mogłem coś znalezć żadnej relacji z budowy tego modelu.

--
Kleje bo lubię

 
30-01-19 15:52  Odp: [R]Polski lekki krążownik ORP Dragon skala 1:200 wydawnictwo GPM
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.Jak pisałem wcześniej relacja będzie długa.Narazie rozpoczołem prace nad pokładem i mam pytanie.W zestawie laserowym były gotowe elementy do podklejenia pokładu.

Czy warto podklejać tymi oto elementami pokład czy nie ma sensu i całość podkleić lepiej normalnie na karton?W sumie nie wiem czy po dokładnym wycięciu pokładu uda mi się równo podkleić na te gotowe elementy.Pozdrawiam.

--
Kleje bo lubię

 
30-01-19 17:10  Odp: [R]Polski lekki krążownik ORP Dragon skala 1:200 wydawnictwo GPM
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Lepiej bezstresowo nakleić pokłady na karton (prawdopodobnie 1mm). Jak Ci się coś przesunie przy naklejaniu na elementy laserowe to po ptokach. Przed obcięciem ostatecznego kształtu pokładu warto zrobić szpikulcem otworki na relingi (jeśli są przewidziane).

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
01-02-19 10:47  Odp: [R]Polski lekki krążownik ORP Dragon skala 1:200 wydawnictwo GPM
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Roman tak właśnie zrobiłem.Poklad już naklejony.Rozpoczolem prace przy oklejaniu kadłuba.Jeśli chodzi o otwory na relingi to wykonam otwory tylko te najpotrzebniejsze a relingi postaram się wykonać oto z tego zestawu gdyż moja drutologia w dwusetce jest bardzo mizerna.



--

Post zmieniony (02-02-19 07:29)

 
01-02-19 20:41  Odp: [R]Polski lekki krążownik ORP Dragon skala 1:200 wydawnictwo GPM
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Oto naklejony pokład i trochę poszycia dna.Mam nadzieje ze nie jest to najgorsze poszycie dna jakie tu zostało pokazane.


Pozdrawiam.

--
Kleje bo lubię

 
02-02-19 11:25  Odp: [R]Polski lekki krążownik ORP Dragon skala 1:200 wydawnictwo GPM
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.Skończylem oklejanie kadłuba poszyciem dna.Niestety oklejki dna mimo że znajdują się na tym samym arkuszu różnią się odcieniem koloru co widać na zdjęciach.Na dodatek na rufie zabrakło jakieś 2mm musiałem uzupełnić zapasem koloru.A i zapas koloru ma też różny odcień.Podobne problemy pojawiły się w linku w relacji podanej przez Kari powyżej http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=311486&t=289023#reply_311486.
Na żywo nie wygląda to tak zle jakoś mój aparat przekłamuje kolory bo orginalny to mocno brązowy a na zdjęciach jest trochę jaśniejszy.





Mi to się jednak mało podoba.Muszę się zastanowić nad malowaniem.Wolał bym jednak tego uniknąć.A co Wy o tym myślicie?
Pozdrawiam.

--
Kleje bo lubię

 
02-02-19 11:40  Odp: [R]Polski lekki krążownik ORP Dragon skala 1:200 wydawnictwo GPM
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Miałem ten sam problem w moim Hoodzie. Malowanie to trudna sprawa i nie gwarantująca sukcesu. Ja sobie poradziłem inaczej. Może Ciebie to zainspiruje: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=217338&t=217338&filtr=0&page=10

--
Pozdrawiam.
-----------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024