FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 20Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 
14-01-19 20:30  Odp: [R] Nieuport 25 / Modele Kartonowego Fana / Answer / 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Modele staram się kleić tak, jak przewiduje wydawca. Tam, gdzie czuję się na siłach, by model wzbogacić - robię to. Jeśli czuję, že czegoś nie dam rady ulepszyć tak, jak to robià mistrzowie - odpuszczam sobie.
Wykonywanie tych wszystkich “bebeszków” , dokumentowanie tego, sprawia mi autentycznà przyjemność.
A koła rzeczywiście sklejane z tekturki i szlifowane ręcznie w palcach ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
14-01-19 20:42  Odp: [R] Nieuport 25 / Modele Kartonowego Fana / Answer / 1:33.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Piękne i takie mięsiste te oponki Ci wyszły .Aż miło popatrzeć .
Szkoda tylko , że nie mogę powiększyć Twoich fotek

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
14-01-19 21:24  Odp: [R] Nieuport 25 / Modele Kartonowego Fana / Answer / 1:33.
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Z tego wydawnictwa, ktoś tutaj miał galerię z samolocikiem Bristol M1.C. I to jest bardzo trudny model - kupiłem go kiedyś za kilkanaście złotych i mam w szafie. Ale wykonać go to nierealny poziom trudności. W modelu tym nie chodzi o efektowną grafikę, jest chyba naprawdę dla koneserów - bardzo skomplikowana geometria płatowca. Taka dygresja. W ogóle te retro samoloty, odkąd pamiętam Gloster-Gladiator z MM 7/92, zawsze miały opinie geometrycznie trudnych (było tam nawet o tym w instrukcji) - zamontować dwa płaty w prawidłowym położeniu względem siebie i kadłuba to jednak nie jest banalna sprawa.
Model Pana Mariusza bardzo ładny. On chyba właśnie wybiera takie barwne malowania na tematy swoich prac. ;)

--

 
29-01-19 20:09  Odp: [R] Nieuport 25 / Modele Kartonowego Fana / Answer / 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Silnik gotowy:


Popychacze z igieł lekarskich nr5. Rury dolotowe z drutu cynowego ( lut) 1 mm. Właśnie owe malowane na koniec na miedziany kolor ; nie miałem pod ręką odpowiedniej farby modelarskiej, zatem użyłem lakieru do paznokci... Ze średnim moim zdaniem efektem...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
29-01-19 20:25  Odp: [R] Nieuport 25 / Modele Kartonowego Fana / Answer / 1:33.
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Ekstra! Zagrałeś na moją nutę. Ja też maluję paznokcie.

--
serwusik

 
29-01-19 22:42  Odp: [R] Nieuport 25 / Modele Kartonowego Fana / Answer / 1:33.
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Mariusz, tak troszkę brakuje jeszcze jednego popychacza.

 
29-01-19 23:09  Odp: [R] Nieuport 25 / Modele Kartonowego Fana / Answer / 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Słuszna uwaga ale to błąd projektanta. To nie był Gnome Rhone a Clerget 11E (147 KM) - 11 cylindrów.

PS - najważniejsze, że silnik jest a że o mniejszej mocy to i tak poleci :-)

Post zmieniony (29-01-19 23:10)

 
03-03-19 14:03  Odp: [R] Nieuport 25 / Modele Kartonowego Fana / Answer / 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Drodzy Koledzy.
Zwalczywszy grypę i bardzo ograniczony czas wolny na sklejanie, pokazuję postępy w modelu.
Osłona silnika - mimo przetłoczenia listków krzywizny i determinacji, by to wszystko równiutko skleić, wyszło tak sobie...


Przeszlifowałem to zatem drobnym papierem ściernym kilkakrotnie,naprzemiennie z malowaniem lakierem nitro. Już na tym etapie zdecydowany byłem na malowanie osłony - nawet najdokładniejsze sklejenie moim zdaniem pozostawi bardzo widoczne linie łączeń...Co widziałem w relacjach poprzedników...
Zatem:

Efekt końcowy jak dla mnie - zadowalający.
Ale by do tego dojść ,było trochę pracy. Po przeszlifowaniu postanowiłem tknięty wątpliwościami pomalować osłonę białym podkładem. Niestety w kilku miejscach zrobiły się delikatne schodki na łączeniach, wymagające mikroszpachlowania. Samo malowanie też nie było sielanką - najpierw malowałem pędzlem. Najpierw użyłem jak się okazało zbyt gęstej farby, co dało widoczne strukturalne smugi... Zatem kolejne szlifowanie i kolejne malowanie - już rzadszą farbą. Nadal smugi. Kolejne szlifowanie. Dopiero malowanie aerografem dało efekt jaki widać...

Skleiłem też śmigiełko - ale raczej jako kontrolę elementów zaprojektowanych w wycinance ( 14 elementów...). Ostateczne będę strugał z klocka sklejonego z warstw dwukolorowego forniru - to moim zdaniem opcja właściwa ;-)


Na koniec kilka zdjęć modelu z doklejoną osłoną silnika ( który zachował możliwość obrotu pod osłoną) i dodanymi kilkoma ( jeszcze nie wszystkie) elementami drobnicy.


Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

--

Post zmieniony (03-03-19 14:16)

 
03-03-19 14:39  Odp: [R] Nieuport 25 / Modele Kartonowego Fana / Answer / 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Efekt końcowy jak dla mnie - zadowalający." - obiema ręcami się podpisuję - dla mnie też !
(ja jeżeli robię taką osłonę to wielokrotnie polewam ja cyjanoakrylem i szlifuję)
"Ostateczne będę strugał z klocka sklejonego z warstw dwukolorowego forniru - to moim zdaniem opcja właściwa ;-)" - j.w.
"Chętnie odpowiem na ewentualne pytania" - pytań brak :-)
Reasumując - piękny samolocik !

 
03-03-19 16:17  Odp: [R] Nieuport 25 / Modele Kartonowego Fana / Answer / 1:33.
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Zjawiskowy, bardzo efektowny model.
Wycinankowe śmigło jest bardzo fajne, moim zdaniem jedno z najlepszych kartonowych śmigieł. Tylko ten kolor...
Oczywiście fornirowe będzie zawsze ładniejsze. ;)

Czy po doklejeniu osłony silnika bardzo odcina się ona fakturą i odcieniem od całości modelu?
Podaj jeszcze proszę gwoli formalności jakiej użyłeś farbki.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 20Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024