FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
09-10-18 20:50  [R] Odin - BM, 1:200
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Startuję z pierwszą moją relacją na forum. Na warsztat idzie model duńskiego kazamatowego pancernika obrony wybrzeża "Odin" z 1874 roku. Model z wydawnictwa "Bumażnoje Modelirowanie" projektu Aleksandra Kustowa.

Okładka z nieco impresjonistycznym wyobrażeniem okrętu wygląda tak:



Szkielet nieco nietypowy, ale zdaje się charakterystyczny dla tego projektanta, nie sprawił żadnych specjalnych trudności. Dodałem tylko kilka nadplanowych wzmocnień w kilku miejscach:



Problem pojawił się w postaci nieco (ok. 1mm) za długiego pokładu. Po jego skróceniu mogę mieć jakieś problemy ze spasowaniem centralnej nadbudówki-kazamaty, a przynajmniej z pozycją jej tylnej ściany w stosunku do nadruku pokładu.



Poszyć dna robić nie lubię i nie wychodzą mi one jakoś szczególnie dobrze. Tutaj tragedii może nie ma, ale szału też nie. Porobiły mi się niewielkie szparki na łączeniach segmentów, które zaszpachlowałem Wikolem. Po doklejeniu burt będę je jeszcze dodatkowo lakierował.

Bezrefleksyjnie zaufałem instrukcji i zacząłem oklejać dno od segmentu środkowego w kierunku dziobu, co doprowadziło do trochę kłopotliwego docinania jego oklejki. Rufę zacząłem już oklejać od końca.





Zamontowałem na koniec wały napędowe śrub. Zrobione jak projektant zaproponował - ze zwiniętych z papieru rurek. Po pomalowaniu wyglądają zadowalająco. Śruby i ster dodam później.



I na koniec pytanie. Po przyklejeniu pokładu stwierdziłem, że to co brałem za małe okrągłe pokrywy, to jednak prawdopodobnie bulaje. Faktycznie takie rozwiązanie było stosowane? Domyślam się, że służyły jako dzienne oświetlenie pomieszczeń pod nim.

 
09-10-18 21:19  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Myślałem nad zakupem tego okrętu, ale wstrzymałem się... chętnie podpatrzę jak on się klei. Powodzenia!

--
54323031

 
09-10-18 21:20  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A może to były otwory do bunkrowania węgla? Choć nie wiem, czy nie za dużo ich.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
09-10-18 21:25  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Też tak pomyślałem początkowo, ale są wypełnione lekkim gradientem i mają mosiężną obwódkę. No i właśnie - za dużo ich, za małe, i w nieodpowiednich miejscach

 
09-10-18 22:25  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ciekawy temat wybrałeś. Kibicuję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-10-18 22:38  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Taki temat - brzydkie, niepopularne, nie sklejane prze "miliony modelarzy na całym świecie" - to dla mnie miód na kaprawe oczy:-)
Razem z Mariaszkiem chyba będziecie stanowić tandem moich ulubionych szkutników - nie umniejszając innym mistrzom kartonowych okrętów:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
09-10-18 22:41  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Fajny temat, nieoklepany, solidny autor, ładna grafika, a i sam bohater relacji nienachalnie zdetalizowany i w sam raz do ekspozycji w domu i zagrodzie i cieszy, że coraz to więcej jest dostępnych na rynku takich tematów.

 
10-10-18 00:07  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Oczywiście, że do doświetlania w ciągu dnia. Chociaż nie bulaje, tylko świetliki.
A model rzeczywiście zacny.
Tome,

 
10-10-18 11:09  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Racja - świetliki :)
Potraktuję je potem odrobiną lakieru błyszczącego albo Clearfixa.

 
10-10-18 11:50  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Moim zdaniem to właśnie otwory do bunkrowania węgla. W Dredzie jest ich też spora ilość w różnych miejscach na pokładzie.
Pokrywy były podobne do pokryw dzisiejszej kanalizacji.
Ja nakleiłem drobną siateczkę na każdą pokrywę.

Czy przy poszywaniu dna stosowałeś paski łączące poszczególne oklejki?

Powodzenia w budowie. Idzie dobrze.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024