FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-01-14 11:54  [Galeria] Prawie F2A-3 Buffalo.
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Witam! Model na fotografiach bazuje na lekko przerobionej i częściowo przemalowanej wycinance Brewster "Buffalo" Mk.I (skala 1:33) wydawnictwa Kartonowa Kolekcja (numer 3/2007). Chciałem uzyskać replikę jednej z maszyn typu F2A-3 Buffalo z dywizjonu Marines VMF-221, która brała udział w potyczce nad wyspą Midway 4 czerwca 1942 roku. I prawie mi się udało co widać na zdjęciach. Ale jak to mówią "prawie robi wielką różnicę".

--

Post zmieniony (24-05-21 22:08)

 
12-01-14 16:38  Odp: [Galeria] Prawie F2A-3 Buffalo.
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Gratuluję ładnie wykonanego modelu. Malowany pędzlem czy aero?
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
12-01-14 16:45  Odp: [Galeria] Prawie F2A-3 Buffalo.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Tez za mna chodzi, zaczalem nawet robic liste koniecznych poprawek, ale moze Pawel sie zlituje i za jakis czas wyda F2A w Kartonowej Kolekcji :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
13-01-14 09:06  Odp: [Galeria] Prawie F2A-3 Buffalo.
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Model malowany "aerografem dla ubogich" czyli gąbką.

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
13-01-14 09:52  Odp: [Galeria] Prawie F2A-3 Buffalo.
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Mój aerograf kosztował mnie tylko 50zł więc też nie taka wielka suma. (a ten koszt to tylko cena pistoletu i filtrów). No ale nie każdy ma dojście do starej sprężarki z lodówki. A Twoja technika malowania bardzo ciekawa.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
13-01-14 10:41  Odp: [Galeria] Prawie F2A-3 Buffalo.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ładny ! Może napisz więcej o swoim gąbkowym malowaniu ? Malujesz elementy przed czy po sklejeniu ?

 
13-01-14 11:38  Odp: [Galeria] Prawie F2A-3 Buffalo.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dlaczego "prawie"? Modelik bardzo fajny. Jednak to gąbkowe malowanie ... https://imagizer.imageshack.us/v2/530x398q90/713/x4mg.jpg

--

Post zmieniony (13-01-14 11:42)

 
14-01-14 00:05  Odp: [Galeria] Prawie F2A-3 Buffalo.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,troszkę na nim meszku,,podoba mi się ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
14-01-14 07:01  Odp: [Galeria] Prawie F2A-3 Buffalo.
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ładny model. Gratulacje.

--
Pozdrawiam Darek

 
14-01-14 08:27  Odp: [Galeria] Prawie F2A-3 Buffalo.
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Co do malowania to elementy pokrywane były farbą przed sklejeniem, gdyż inaczej raczej trudno było by nanieść oznaczenia. Może na skrzydłach jeszcze jakoś dało by się to zrobić, ale na kadłubie z jego krzywizną to raczej marne szanse (choć zapewne są tacy modelarze, którzy dali by radę, ale ja nie jestem aż tak uzdolniony). A dlaczego "prawie"? Otóż dobrze zrobiony model F2A-3 powinien mieć przede wszystkim wydłużony kadłub. Poza tym są zapewne jeszcze inne różnice, które odróżniają tą wersje od innych odmian Buffalo. Mój model to tylko drobna przeróbka zrobiona na podstawie zdjęć jednego "plastika" z internetu, a nie poważna konwersja (bo ta wymagała by odpowiednio dużych umiejętności i posiadania planów maszyny).

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024