FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 18Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
17-03-19 11:23  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi proArte 2019
henrykk   

Popieram w całej rozciągłości – z wyjątkiem „źułci“ – żółć by się na to pogniewała – no ale to z pewnością literówka...

--
Pozdrawiam
Henryk

 
17-03-19 11:29  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi proArte 2019
proArte   

co do literówek nie będę się tłumaczył - teraz to się nazywa jakoś 'dyslekcja' - a za moich czasów lenistwo :)

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
17-03-19 11:34  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi proArte 2019
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Pytanie laika: ile jako wydawnictwo, musicie zapłacić za projekt? Chodzi tylko o rząd wielkości...
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
17-03-19 12:21  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi proArte 2019
proArte   

Model samolotu - prawo na wydanie w formie papierowej bez wykupienia praw autorskich na wyłączność to koszt rzędu od 300 do 1500 PLN - pełne prawa to kwota około od 2000 do 3500 PLN, za okręty (moje) to kwota do 5000 PLN (najwięcej za model na wyłączność). Ale to ceny jakie ja zapłaciłem. Wiem że płacą więcej :). Dla mnie przy moich nakładach to maks co jestem w stanie zaproponować.

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
17-03-19 12:53  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi proArte 2019
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

ProArte ile byś chłopie nie napisał, nie przekonasz gości. A z tą bułą to świetny przykład.
Kto nie pracuje na swoim, zawsze będzie zadawał głupkowate pytania.
Pzdr

 
17-03-19 13:59  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi proArte 2019
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Szczera prawda......

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
17-03-19 14:29  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi proArte 2019
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Brawo za odwagę proArte ! Myśle ze jednak do marud i to jie dotrze, w końcu nie chodzi o rzetelność tylko o sam fakt jęczenia.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
17-03-19 15:30  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi proArte 2019
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Mimo wszystkich różnych narzekań, które ludzie tutaj uzewnętrzniają, jest całkiem spora grupa modelarzy, którzy niecierpliwie czekają na R-35! Brawa dla Wydawcy za taki temat i czekam na kolejne informacje.

 
17-03-19 17:33  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi proArte 2019
proArte   

Dzięki za zrozumienie - i dobre słowa. Musiałem to powiedzieć bo żal mi młodych którzy czytając to zastanawiają się o co chodzi - Modelarstwo kartonowe zawsze słynęło z tego że to co dostajemy to jednak półfabrykat z którego powstają cuda. W dobie super programów 3D oczekujemy od modeli dokładności na poziomie setnych milimetra zapominając że papier to struktura o wyjątkowo mało stabilnej formie gdzie pod wpływem wody potrafi rozciągnąć się na maszynie o 2 milimetry na długości (sam widziałem).
jutro następne ujęcia z budowy R.35

--

Post zmieniony (17-03-19 18:05)

 
17-03-19 17:55  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi proArte 2019
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

proArte, dziękuję za odpowiedź. Zielonego pojęcia nie mam o wydawaniu modeli - jako frajdolarz, jestem na samym końcu łańcuszka - stąd moje pytanie.

Wartościowy post. Daje do myślenia...

Ja muszę się przyznać, że niestety do tej pory bardzo, bardzo rzadko kupowałem nowości... Częściej na matę trafiały starsze opracowania, a moce przerobowe też już nie te co "za młodego":)

Jednak będę się starał ujmować w budżecie środki na nowe wydania. Tak, co by się ten kartonowy proceder jednak kręcił :-))

Życzę sukcesów i rentowności przede wszystkim,
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 18Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024