FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 18Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
17-03-19 20:05  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi proArte 2019
Jarpen   

pro Arte-Dużo prawdy jest w tym co napisałeś.Co do propagowania o.k tylko jak? Gdy zaproponowałem młodemu człowiekowi który notorycznie gra w necie w Word of Tanks i zainteresował się modelami , budowę kartonowego czołgu i swoją pomoc w budowie,dostałem odpowiedz-"Stary pogieło cię chyba, mam siedzieć miesiąc ,wycinać z papieru i składać to jeszcze do kupy? i w końcu nie wiadomo co z tego wyjdzie? to wolę kupić plastik". Nie czarujmy się ,większość z nas to starsi panowie którzy zaczynali od MM.W mojej klasie w podstawówce połowa chłopaków sklejała a teraz?. W 50 tysięcznym mieście-Ciechanów-nie znam osobiście nikogo kto skleja kartony.

 
17-03-19 21:43  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi proArte 2019
proArte   

Jarpen - nie powiedziałem że to łatwe - chodzi tu raczej o formę. W dzisiejszych czasach metodą jest pokazywanie swoich dokonań na FB lub INST, można próbować spotkać się w szkole z dyrektorem i spróbować stworzyć koło zainteresowań itp itd. Ja sam staram się wspomagać każdy klubik modelarski który do mnie się odzywa czy jakimiś gratisami czy modelami z dużym rabatem. Nie te czasy, aby wierzyć że spowodujemy rewolucje wśród dzieciaków. Ale jeśli sami będziemy dawać przykład to niektórzy młodzi chętnie spróbują. Papier to cudowna materia i tania. Wystarczą nożyczki, klej i trochę czasu a to co można zbudować czasem wykracza poza nasze wyobrażenie. A złość, zawiść, zazdrość i brak szacunku zawsze źle kończy wszelkie przedsięwzięcia. I to tyle.

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
17-03-19 22:44  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi proArte 2019
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Pamiętam jak kilkanaście (albo i ze 20?) lat temu w Łodzi w Hali Sportowej organizowana była wystawa modeli. Wydarzenie było zawczasu rozreklamowane w lokalnych gazetach i na wystawie były tłumy, a do wejścia ciągnęła się długaśna kolejka w której trzeba było sporo odstać po bilety. Na wystawie było mnóstwo osób z przypadku, tzn. takich które modelarstwem się nie zajmowały albo zajmowały się w dzieciństwie i teraz przyprowadzili swoje dzieci. I to była świetna promocja modelarstwa. Jak wiele jest dzisiaj tego typu imprez, tzn. takich na które mają szanse trafić ludzie z ulicy modelarstwem się na co dzień nie zajmujący? Mam poczucie że dominują konkursy modelarskie organizowane z myślą o osobach które w modelarstwie już siedzą.

Dzięki za podzielenie się informacjami o kosztach. Z mojego punktu widzenia jako modelarza jest to tanie hobby, a przynajmniej najtańsze jakie mam. Taki model za 50 PLN starczy przecież na 3 miesiące klejenia albo i więcej. Oczywiście kiedy zaczyna się kupować na zapas to już można wydać nieograniczone ilości pieniędzy. Inna sprawa że są na rynku modele których ceny uważam za wzięte z kosmosu. Oczywiście jeśli będzie to coś co bardzo chcę skleić to zacisnę zęby i kupię, ale nie do postawienia na półkę tylko prosto na matę, żebym miał pewność że nie będzie leżeć.

I tu podziękowania dla ProArte za wydawanie modeli w cenach umożliwiających kupowanie na zapas z czystym sumieniem :-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
17-03-19 23:46  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi proArte 2019
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Sprawa jest banalnie prosta -każdy chciałby mieć, jako "pułkownika", nie koniecznie kleić. Najgłośniej krzyczą zbieracze. Podany jako przykład fastfood, ponadto fajki, piwo i inne zachcianki, pasje pochłaniają dużo więcej geldów niż model za 100zł który daje nam frajdę na kilka miesięcy, o czym z resztą wspomniał przedmówca. Każdy z Was ma jakąś dodatkową pasję, hobby, pewnie droższe niż kartonówki. Na swoim przykładzie -od kilku lat ulepszam sprzęt audio, kolumny które mam zagrają na 100% swojej jakości ze wzmakiem (używanym) za parę tysięcy zł -mam stękać z tego powodu? Słucham na tańszym i już, będzie mnie stać to sobie kupię lepszy. Nie można mieć wszystkiego.
Wydawco szanowny, proszę się marudzeniem nie przejmować i robić swoje -bo dobrze Wam idzie; dobre tematy i ceny, a sklejone modele tylko potwierdzają, że warto je kupować. Myślenie typu "oho wydali model za 60 zł a po mojemu powinien kosztować 40, pewnie kupią za to Merca S-klasse a nie E..." jest godne politowania. Większość malkontentów w życiu by się na ten biznes nie porwała. Także spokojnie, świat jeszcze nie zwariował.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
18-03-19 23:03  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi proArte 2019
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

@Jarpen serio ? Ja zawsze jak proponowałem to dzieciaki się rajcują czymś takim. Komputer to wynik nieudolności rodziców i braku chęci pracy z dziećmi.
Jak chcesz propagować modelarstwo zrób u siebie coś takiego:



Pozdrawiam,
W.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
04-04-19 21:22  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi proArte 2019
proArte   

Witam po przerwie
Od dzisiaj można kupić pierwszy model ze 'srebrnej serii' czyli RWD-8 dwl 'VQ-PAG'
link do strony:
http://tylko-polskie.pl/pl/p/MK-028-RWD-8-VQ-PAG/3870



model będzie miał 2 rodzaje papieru - offsetowy jak i kredowy do wyboru. Tak samo będzie w P.24 - o czym już informowaliśmy.

Do niego przygotowujemy zestaw wręg wycinanych laserowo oraz folię z zegarami i wiatrochronami a także mały zestaw elementów wyciętych laserowo (jako jeden zestaw z folią).

W przyszłym tygodniu do przedsprzedaży trafi wreszcie P.24A - do niego również kilka dodatkowych zestawów do waloryzacji. 'Osa' niestety dopiero w maju - wynika to z układu arkuszy produkcyjnych - nie skończyliśmy jeszcze następnych modeli (na maj) i nie mamy pełnego arkusza produkcyjnego.

W maju planujemy oprócz Osy jeszcze 2 modele samolotów w 1/33 - kolejny 1/50 w druku cyfrowym oraz 1 okręt 1/200 i 1 w 1/350.
O nowościach majowych za około 3 tygodnie (planujemy je wydać około 25 maja)
Mamy też już w ręku niespodziankę od Marka Pacyńskiego :)) - o niej powiem w maju jak już będziemy wiedzieć czy srebrny druk jest taki jak oczekujemy.

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
04-04-19 22:03  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi proArte 2019
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

CANT ? : )

 
04-04-19 22:12  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi proArte 2019
proArte   

No nie :)
coś mniejszego ale też 'sreberko' :)

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
04-04-19 22:15  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi proArte 2019
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No dobra, to czekamy z niecierpliwością na "odniespodziankowanie" : )

 
04-04-19 23:12  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi proArte 2019
Dauntless   

No a kiedy nowe Beaufightery? Czy nigdy?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 18Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024