FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
30-12-18 13:50  [P] Aaron Ward Avangard
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Siemka, skleja ktoś lub sklejał, lub widział żeby ktoś gdzieś prowadził relację z budowy w/w modelu?

Mam przyklejone burty, na rufie wyszła mi szpara szerokości około 4-5 mm, to nie problem akurat bo jest zapas koloru więc łatwo można to zrobić.
Chodzi mi o poszycie dna.
Wszystko mam już tak zeszlifowane na granicy możliwości, mimo to do połączenia burt i dna brakuje mi około 1,5-2 mm z każdej stron.
Teraz się zastanawiam czy to ja gdzieś popełniłem błąd czy po prostu wręgi były za duże przy projektowaniu.
Użyłem wręg wycinanych laserowo.

W ostateczności mogę skleić całe poszycie dna, przyłożyć do kadłuba i zaznaczyć, gdzie muszę przeprowadzić drastyczną operację w postaci szlifowania "do skutku".

Więc moje pytanie brzmi, czy ktoś miał podobne problemy z dnem tego okrętu?

Pozdrawiam życząc wszystkiego co najlepsze w 2019 roku.

 
30-12-18 20:12  Odp: [P] Aaron Ward Avangard
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Porozcinaj oklejki dna na środku, dopasuj do burt, a braki na stępce wypełnij zapasem koloru, jeśli jest.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
31-12-18 00:53  Odp: [P] Aaron Ward Avangard
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Właśnie problem w tym, że akurat koloru dna nie było.
Problem rozwiązałem "manewrem cevy".
Nie przemyślałem budowy i oto konsekwencje.
Podczas "rozbiórki" zauważyłem, że burty były dobrze naklejone.
Nie wiem być może lasery skopane?
Tym razem nie będę ich używał, tylko zaufam własnemu skalpelowi.


Próbowałem uratować kadłub poprzez wycięcie czarnego pasa, zaklejeniu kadłuba taśmą malarską oraz poprzez szpachlówkę i papier ścierny.
Problem prawie rozwiązałem, ale dzisiaj materia była górą i podczas odklejania taśmy, nie wiem jakim cudem , klej tak złapał w elemencie burty, że oderwało mi nadruk. A tego tamo to ja nie dalbym rady odtworzyć bez malowania całości.

Dziwne bo zabezpieczałem...

No nic do następnego.



PS. Spychacz Twoja porada bardzo dobra, mogłem pomyśleć o tym wcześniej, tym bardziej, że znalazłem barwionkę...

 
31-12-18 09:06  Odp: [P] Aaron Ward Avangard
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szkoda, że się nie udało. Jeśli jeszcze masz lasery, to wystarczy je przyłożyć do wręg z wycinanki i okaże się, czy i gdzie leży problem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia z modelem.

PS. A najlepiej załóż relację :)

--

Post zmieniony (31-12-18 09:08)

 
24-01-19 13:03  Odp: [P] Aaron Ward Avangard
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Hej,
Po kilku latach modelarskiego niebyt wróciłem do klejenia. Na pierwszy ogień poszedł właśnie Aaron Ward. Kupiłem model+lasery. U mnie burty pasowały idealnie a oklejki dna tak jak u Ciebie, było za krótkie. Jak sądzę powodem tego jest podwójna wodnica zastosowana w tym modelu (oddzielnia dla dna i burt)
Dziwny patent, może autorowi chodziło o usztywnienie szkieletu? Z jedną wodnicą wszystko pasuje.
Twój model wylądował w koszu? Chętnie przytulę drogą kupna jakieś ścinki jeśli coś Ci zostało...

--

Post zmieniony (24-01-19 13:04)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024