FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
28-12-18 18:29  Odp: [R] Sd.Kfz. 132 Marder II z WAK
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Mario9, w przypadku Twoich modeli nie ma mowy o zniechęceniu, pozostaje jedynie żal, że już nie projektujesz pojazdów, tylko lepisz i lepisz te latające rury... ;)
No co ja poradzę, że kolorki to mi rzadko się uda dobrać...może teraz wyszło trochę lepiej. Ale gąsienice jak widać to Twoje ulubione lasery...tak, rzuć pierwszy kamieniem. :)
Fajnie, że się podoba. W związku z tym lecimy dalej z robotą.
Lecimy dalej z wypełnianiem białych pól na kadłubie. Nadal nuda, wszystko pasuje. Jest jeden błąd dotyczący kamuflażu na osłonie wizjera kierowcy – jest naniesiony w lustrzanym odbiciu.
Dzisiaj miał być malutki maraton klejenia i chciałem trochę układ jezdny podciągnąć…niestety pękła mi obsada Olfy i nie ma czym wycinać, do tego jutro sklepy nieczynne i z klejenia nici. Trzeba będzie poczytać ... i to było pisane jakiś czas temu. A teraz jest pisane na bieżąco i na zdjęciach widać jakiś progres… ;)
W międzyczasie udało się kupić i Olfę i dorobić zawieszenie. Koła kleiło się bezproblemowo, gąsienice to lasery z GPM. Pewien problem pojawił się w momencie składania ich w całość, a mianowicie rozstaw tarcz zębatych kół napinających jest delikatnie większy od szerokości pomiędzy otworami w ogniwach. Wydaje mi się, że nie jest to moja wina – we Flammpanzerze było tak samo. Jest to jednak łatwe do skorygowania poprzez przygięcie zębów z jednej strony. Oprócz samego klejenia przybrudziłem też spód kadłuba. Nie ma na nim naniesionych linii podziału blach, czy też otworów rewizyjnych więc nie ma automatycznie miejsc w których brudzenie jest intensywniejsze. Cały spód i boki kadłuba zostały upaprane jednakowo, znaczy nie tak samo, bo smugami, ale bez skupiania na jakimś konkretnym fragmencie.






--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
28-12-18 22:18  Odp: [R] Sd.Kfz. 132 Marder II z WAK
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Poleciałeś do przodu i to w zanczym stopniu... ;-)
Jakby nie patrzył, to jeden z najgorszych etapów masz już za sobą ; -)

Bryła i wykonanie - super :-)

 
29-12-18 07:30  Odp: [R] Sd.Kfz. 132 Marder II z WAK
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Znakomicie !

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-12-18 00:19  Odp: [R] Sd.Kfz. 132 Marder II z WAK
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

O gąski laserowe. Jeden model kończysz ale czas na uzbrojenie to taki dodatkowy model do zestawu by był jeden kompletny. Ale to w tym przypadku sama frajda jak sam wspomniałeś.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
31-12-18 19:49  Odp: [R] Sd.Kfz. 132 Marder II z WAK
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Co tu dużo pisać, już wygląda świetnie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-01-19 20:37  Odp: [R] Sd.Kfz. 132 Marder II z WAK
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie wiadomo kiedy i skończyłem model, ale jak to chyba wspominałem kleił się sam :)
Na chwilę obecną brak jest docelowej podstawki, ale pomysł na nią już mam, tylko jeszcze nie wiem jak wykonać…ale coś wymyślę ;)
Na początek jeszcze kilka znalezionych zdjęć z budowy. Zleciało to tak szybko, że nawet zdjęć nie porobiłem.


Model działa to tak naprawdę odrębny model i mając swoją podstawę mógłby występować samodzielnie. Model kleiło się pierwszorzędnie, nie mam absolutnie żądnych uwag, a jak coś jest zepsute, to ewidentnie z mojej winy. Kolor retuszu niestety jak to już u mnie miejscami kompletnie z czapy…lepiej nie będzie. Na koniec wszystko delikatnie przetarte suchymi pastelami. Po zrobieniu nowej podstawki dorzucę kilka zdjęć na niej, a tymczasem zapraszam do galerii.
I jeszcze jedna uwaga. Często czy to tutaj, czy na fb na grupach modelarskich przewijają się pytania „jaki model czołgu na początek”. W mojej opinii właśnie ten. Jest świetnie opracowany, klei się go rewelacyjnie, w mojej opinii pomimo braku waloryzacji, ma atrakcyjne malowanie i co najważniejsze…kosztuje 30 zł.






--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
23-01-19 21:29  Odp: [R/G] Sd.Kfz. 132 Marder II z WAK
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Pierwszorzędne rękodzieło. Czy dobrze mi się wydaje, że brązowe plany kamuflażu "na żywo" są ciut jaśniejsze niż na zdjęciach?

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
23-01-19 21:40  Odp: [R/G] Sd.Kfz. 132 Marder II z WAK
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Piękny model. Nic tylko podziwiać. Gratuluję.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
23-01-19 21:50  Odp: [R/G] Sd.Kfz. 132 Marder II z WAK
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zawrotne tempo i bardzo fajne wykonanie:-)
Jestem nawet odpuścić Ci za brak gąsienic z pojedynczych ogniw, widocznie już zupełnie przeszedłeś na ciemną stronę mocy laserowej:-)
Widziałem już różne Twoje "retusze", ale ten jest naprawdę niezły:-)
Gratulacje - piękny model:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-01-19 08:11  Odp: [R/G] Sd.Kfz. 132 Marder II z WAK
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Gratuluję ukończenia modelu:)
Jak zwykle pierwszorzędne wykonanie, aż miło popatrzeć:)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024