FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
15-01-19 22:18  [R/G] Bristol M1C, Answer 1:33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK



Prace nad Morane Saulnierem A1 oficjalnie dobiegły końca wraz z przyklejeniem wyschniętego śmigła, więc kolejnego szmato-druto-płata czas zacząć. Po krótkiej bitwie myśli wygrał ten oto samolocik.
kadłub jest zaprojektowany w systemie jakiego nigdzie indziej nie widziałem, więc będzie to wyzwanie. Postaram się tego nie spier...
Model będzie budowany tradycyjnie (jak dla mnie), czyli "nieco waloryzowany", z jednego egzemplarza wycinanki, bez żadnych dokupionych dodatków.
Opisu prawie nie ma, a rysunki są baaardzo skąpe, więc czeka mnie spory wysiłek intelektualny. Wielu części nie ma na rysunkach, a niektórych po prostu w ogóle brakuje. Czy to np. możliwe, że ten Bristol nie miał orczyka?
Rysunek wnętrza kabiny pokazuje tylko konstrukcję drewnianą szkieletu wewnętrznego i boczną deskę z zegarami, nic więcej. Nie wiadomo do czego i jak ma być mocowany fotel, nie ma żadnego innego wyposażenia. Mam wrażeni, że coś tu jest niedokończone. Będę więc się wspomagał zdjęciami z netu. I tu pierwsza zagwozdka - na wszystkich zdjęciach wnętrza fotel jest pleciony z wikliny, a nie ze sklejki z dziurami...

Na razie tyle. Wyzwanie od pierwszego cięcia skalpela.


--

Post zmieniony (31-03-19 15:56)

 
15-01-19 22:34  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ten sam tylko wydany przez Wektor wg mnie jest lepiej opracowany.
Powodzenia w klejeniu.

 
15-01-19 22:39  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Eee... Nie marudź. ;)
Świetny wybór bo samolot fajny a model bardzo efektowny.
Kleiłem go lata temu i sprawił mi sporo radości. Miałem fuksa bo wspomógł mnie sam projektant który też się tu udziela i może ci podpowie jak się gdzieś potkniesz.
Pozwolę sobie zalinkować moją relację . Przydadzą ci się na pewno zamieszczone tam odnośniki do innych stron i kilka zdjęć surówki. Orczyk też tam jest chyba.

Ostatnio zastanawiałem się nad zrobieniem mojemu Bristolowi nowego śmigła...

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
15-01-19 22:45  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Pisałem do Stanisława na fejs - zbuku, ale nie odpowiada. Każda podpowiedź, gdzie i jak przykleić części wyposażenia kabiny (i gdzie je znaleźć) mile widziana.
Czy ja gdzieś marudzę? :-)
Napisałem, że będzie wyzwanie, zgłosiłem wątpliwości i do roboty!

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
15-01-19 23:16  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Na widowni nie może mnie zabraknàć!
Będzie piękne przedstawienie!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
15-01-19 23:39  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Podglądam bo mam go w swojej kolekcji, ale na razie czuję że to jeszcze nie czas. Tak czy inaczej będzie tu fajne widowisko.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
16-01-19 06:16  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
Marcin   

Pod tym linkiem możesz obejrzeć arkusze konstrukcyjne z wydania Wektor. Może się przyda.
https://www.mojehobby.pl/products/Brytyjski-samolot-mysliwski-Bristol-M.1C.html

--

 
16-01-19 09:22  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Dzięx! Piwofil zareagował, podesłał mi rysunki, których brakuje w moim wydaniu. Już nie mam pytań ;-)

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
16-01-19 22:57  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Panowie piotter i Ryszard,
w związku z dyskusją, w której jeśli pamiętacie braliśmy udział w dziale Cafe, na przełomie 2010 i 2011 - szukałem jej, wydaje mi się, ostatnio - i nie ma, chyba nie umiem znaleźć tamże. To znaczy - dotyczyła ona wtedy kamuflażu samolotów. :) A dziś - prosto z pieca, czyli z YouTube, o tym dlaczego ten chrabąszcz ;) jest pomalowany na sposób owadzi (szerszenie, osy?), czy jednak jak zebra - ale z odstraszającymi oczami jak u tłustego żuka, czy też ćmy - i to się, o ile pamiętam nazywa mimikra - u zebr też mimikra? No właśnie, jak to jest?
Link:
https://youtu.be/vPDr67o1Dn4?t=79

Nie wiedziałem o innym wydaniu. <https://pl.wikipedia.org/wiki/Chrabąszcz_majowy> Tu podają, że w rejonie Czarnobyla... Też się zdziwiłem, bo chyba jakiś mutant (rozmiar względem liścia na zdjęciu?). ;)

A jeśli chodzi o model, to tak jak pisałem (chyba wczoraj) - mam go w szafie i jak zobaczyłem, że przecież tam trzeba szkielet w kabinie wykonać z papierowych "graniastosłupków", długich na dobrych parę centymetrów, o ściance około 1mm... To pomyślałem, że to by może lepiej wystrugać z patyczków po lodach, albo jakichś...? Ale przecież nie znajdę takich, więc - do szafy. I leży już tak od 2006? - 7?

A jednak ludziom udało się zbudować to cudo, nie mam pojęcia jak to możliwe. A nawet porobić nagniecenia na powierzchni skrzydeł, tam gdzie są żebra. To jest mały i urokliwy, a po bliższym przyjrzeniu się - "krejzi" model.

No i jeszcze na tym modelu jest dużo bieli, specjalnie żeby czysto, czyli satysfakcjonująco go wykonać, po prostu na właściwym poziomie. I się przy tym nie załamać nerwowo - nie zniechęcić się, zwłaszcza jak ktoś ma skłonność. ;)
Inaczej mówiąc - na moje oko, jest to cudeńko, jak się parę (łatwiejszych) modeli widziało, czy nawet skleiło, ale też temat bardzo wyrafinowany, kunsztowny i tak jakby trochę szalony do wykonania. Albo mam też skłonność do przesady. Ale chyba nie - jest trudny, no i tak. ;)

--

 
16-01-19 23:04  Odp: [R] Bristol M1C, Answer 1:33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

O cholera, poczułem presję wyzwania ;-)

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024