FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
21-02-19 20:21  Odp: [R] BWP-1 / GPM / 1:25.
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Nie wiem jak te przetłoczenia na błotnikach - na prawym wyglądają jak wytłoczone na zewnątrz, a na lewym do wewnątrz (tj. w stronę kadłuba, czyli tak jak ma być), może to jest spowodowane jednak drukiem 3d, że tak to wygląda. Anteny nikt nie skomentował, to ja też nie będę, ale chyba widzisz, że za gruba. :) Samowyciąg - bardzo grubo "okorowany", ale jest. Zastanawia duża dokładność przy wykonaniu kół nośnych, spytałbym czym wycinane okręgi, bo może to był cyrkiel tnący - nie wiem jak działa, tylko widziałem taki dawno temu w internecie. Charakterystyczne wtłoczenia na kołach też elegancko.

--

 
21-02-19 20:34  Odp: [R] BWP-1 / GPM / 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Mirosław, koła jezdne to oprócz tego małego dekla w srodku laserowe elementy. Antene na grubość dobierałem na podstawie tego zeby pasowała do narysowanego szablonu. Niestety w modelu nie ma podanych grubości drutu. z samowyciągu usunąłem korę. A przetłoczenia już dzisiaj wyjaśniałem na innym forum i jest to wina efektu 3D naniesionego graficznie. w obu błotnikach przetłoczenia zrobiłem wklęsłe

--

Post zmieniony (21-02-19 20:37)

 
21-02-19 20:49  Odp: [R] BWP-1 / GPM / 1:25.
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

To jeszcze spytam: No ale laserowo cięte dodatki to się chyba maluje, a u Ciebie to wygląda jak druk? W ogóle patrzę, że ten model ma przewidziane wnętrze i jest jak dla mnie dość drogi, choć i tak na razie nic nie planuję budować. Co do błotników z drukiem 3d - jak ktoś bierze się za ten, w takim razie, dość skomplikowany projekt, to nie jest też chyba na tyle początkujący, żeby miał się obawiać wykonania tych przetłoczeń jakimś swoim narzędziem. Może nie da się ich zrobić bardzo głębokich (wiadomo papier), może można by pod ten sposób wykonania nadrobić to grafiką w druku, tzn. żeby był tam odpowiedni światłocień. Ale oczywiście nie mam pojęcia w jaki sposób, chyba trudna sprawa tak zaprojektować.
--
https://www.youtube.com/watch?v=oZKmXywEBD0
https://weronikabartekdul.blogspot.com/search/label/cegiełka

Post zmieniony (21-02-19 21:22)

 
21-02-19 22:08  Odp: [R] BWP-1 / GPM / 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Mirosław, koła opisywałem dokładnie w pierwszym poście, że są to elementy laserowe wypalane na tzw barwionce, czyli kartonie barwionym w masie. Przetłoczenia można w tym modelu zrobić bardzo łatwo tym bardziej, że jest szablon, wystarczy przyłożyć i wcisnąć czymś, ja użyłem wypisanego długopisu. Niestety efekt graficzny nie znika i może płatać figle z odbiorem tego co jest na zdjęciu

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
22-02-19 00:22  Odp: [R] BWP-1 / GPM / 1:25.
marcin   

Witam serdecznie.
Od kilku lat zbieram się do zamieszczenia fotografii modeli na Państwa formum ale czytając takie komentarze jak Pana MIROSŁAWA odechciewa się wszystkiego- przepraszam ,że mój pierwszy wpis dodyczy tylko reakcji na tego typu mądrości ale tym razem nie wytrzymałem. Cholera mnie bierze jak ktoś próbuje skleić model a mądrala mający w galerii 2 sklejone modele wypowiada się i ocenia w taki sposób. Panie LuZak dobrze Panu idzie, będę śledzić postępy. pozdrawiam Marcin

 
22-02-19 06:11  Odp: [R] BWP-1 / GPM / 1:25.
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 



Post zmieniony (11-03-19 08:02)

 
22-02-19 15:15  Odp: [R] BWP-1 / GPM / 1:25.
damonn   

Z tymi przetłoczeniami to mam identyczne wrażenie jak mirosław, ciekawi mnie czy efekt 3d jest zaprojektowany po obu stronach jako wklęsły, czy tylko po jednej, bo zdaje się już taka sytuacja się powtórzyła z ktorymś z modeli samolotów wydawnictwa GPM, gdzie odbicie lustrzane spowodowało też odwróenie tego efektu wypukłości...coś mi tu pachnie pomyłką projektanta...

BTW. uważam komentarz Pana Marcina za obraźliwy i niepotrzebny, co zresztą potwierdziło się w odpowiedzi atakowanego. Panie Mirku - szacun. Na koniec na Twoim miejscu LuZak zgłosiłbym sprawę adminowi z żądaniem usunięcia tych postów, włącznie z tym moim komentarzem.

 
22-02-19 16:32  Odp: [R] BWP-1 / GPM / 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Damon, żeby ostatecznie zakończyć dyskusje dotyczącą tych nieszczęsnych przetłoczeń napiszę jeszcze raz, że efekt graficzny 3d jest zrobiony na obu błotnikach i nie jest pomylony. Złudzenie optyczne, że jedne przetłoczenia są wypukłe drugie wklęsłe spowodowane jest tym, ze Przetłoczenia dodatkowo jeszcze wytłoczyłem na wklęsło i gra światła w połączeniu z graficznym efektem 3D daje taki efekt. Co do zgłaszania adminowi to ja jestem człowiek cierpliwy i na razie się jeszcze wstrzymuję.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
22-02-19 22:45  Odp: [R] BWP-1 / GPM / 1:25.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Andrzeju, Brachu skleja go w domowym zaciszu i nigdzie nie pokazuje zdjęć na forach ;-)
Fajnie, że poprawiłeś belkę i osłony lamp. Teraz wygląda elegancko;-)
Tak trzymaj i powodzenia w dalszej budowie.

 
19-06-19 13:38  Odp: [R] BWP-1 / GPM / 1:25.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Model skończony już ze 2 miesiące temu i pokazany na mojej stronie na Facebooku, ale po ostrych komentarzach dotyczących brudzenia zastanawiałem się czy w ogóle go tutaj pokazywać, ale jednak pokażę tak tylko żeby zakończyć relację.















--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024