FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
29-05-17 22:39  [Galeria] Messerschmitt Bf-110G-2, AH, 5-6/2004
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Witam w galerii mojego kolejnego modelu. Tym razem wybór padł na Bf-110. Czekał on na swoją kolej bardzo długo, ze względu na stopień skomplikowania projektu (przynajmniej w mojej opinii). Uznałem jednak, że już przyszedł czas aby się z nim zmierzyć. Myliłem się :) O ile pszczoła na dziobie, co do której miałem duże obawy, ponieważ jest to dość charakterystyczny element tego samolotu i od razu przyciąga uwagę wyszedł nawet znośnie, to im bliżej ogona, tym więcej błędów. Z dodatków niestandardowych użyłem żywiczne kolektory spalin z Quickboost'a, te wykonane przeze mnie z kartonu nie nadawały się nie niczego. Niestety jakość zdjęć odbiega od poprzednich galerii, za co przepraszam, ale niestety póki co mam dostęp jedynie do telefonu, a również gabaryty modelu nie pomagały w jego odpowiednim oświetleniu. Mam nadzieję, że w niedługim czasie uda mi się podmienić zdjęcia na jakieś sensowniejsze. Moim jedynym zastrzeżeniem co do projektu modelu jest mocowanie statecznika poziomego do kadłuba. Może to tylko kwestia braku odpowiednich umiejętności, ale bardzo ciężko było mi go spozycjonować tak aby zachować wszystkie kąty, zawsze się jakoś przekręcał. To chyba tyle, zapraszam do oglądania.









Pozdrawiam i do zobaczenia niedługo w relacji jakiegoś bardziej relaksacyjnego modelu :)

--

--




Post zmieniony (15-04-24 18:37)

 
29-05-17 22:52  Odp: [Galeria] Messerschmitt Bf-110G-2, AH, 5-6/2004
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Nie narzekaj bo wygląda bardzo fajnie. Sklejałem go i nie jest bardzo skomplikowany. Jedyny mankament to dopasowanie oszklenia do kadłuba, a Tobie wyszło to znacznie lepiej niż mi. Gratuluję.

 
29-05-17 23:15  Odp: [Galeria] Messerschmitt Bf-110G-2, AH, 5-6/2004
greg   

Witam, bardzo fajnie sklejony model.
Gratuluję osiągniętego efektu.
Pozdrawiam serdecznie.
"........do zobaczenia niedługo w relacji jakiegoś bardziej relaksacyjnego modelu :)"
Czyli jakiego ?

 
29-05-17 23:22  Odp: [Galeria] Messerschmitt Bf-110G-2, AH, 5-6/2004
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Pięknie sklejony model!

 
30-05-17 10:16  Odp: [Galeria] Messerschmitt Bf-110G-2, AH, 5-6/2004
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Pięknie wykonany model - gratuluję! Mam wycinankę u siebie na półce i na łatwą nie wygląda. Szczególnie te kolektory spalin :-) Bardzo podoba mi się jak skleiłeś łopaty śmigieł - mnie nigdy tak dobrze nie wychodzą.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
30-05-17 14:22  Odp: [Galeria] Messerschmitt Bf-110G-2, AH, 5-6/2004
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Rewelacja! Model mega trudny ze względu na kabinę i bardzo dużo wypukłych elementów które są trudne w formowaniu. Wygląda wzorowo!

 
30-05-17 14:25  Odp: [Galeria] Messerschmitt Bf-110G-2, AH, 5-6/2004
David18   

Mega sklejony model! :)) Oby tak dalej :)

 
30-05-17 17:39  Odp: [Galeria] Messerschmitt Bf-110G-2, AH, 5-6/2004
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Dzieki za opinie.

zbin - nie wyraziłem się wystarczająco precyzyjnie, chodziło mi raczej o elementy typu owiewka kadłub-dół statecznika poziomego, osłona wyrzutnika bomb, czy krawędź spływu skrzydła w okolicy lotki, o charakterystycznym kształcie "S". Bo owszem, pozostałe elementy nie stanowią większego wyzwania. Również miałem problemy z owiewką, była zbyt długa i musiałem lekko docinać krawędzie, by ją skrócić.

greg - nie będę zbyt oryginalny - Spitfire. Już 4. w kolekcji wiec powinno pójść dość łatwo.

dweler - jeśli masz na myśli wyposażenie wnętrza kabiny, to jej klejenie to czysta przyjemność, jedyna poważna trudność to ułożenie taśm amunicyjnych do karabinów, które zaprojektowane są z 3 warstw kartonu. A co do formowania elementów zbawieniem okazał się BCG. Nie dałbym rady uzyskać podobnych przejść pomiędzy segmentami np. na dziobie czy osłonie silnika za pomocą butaprenu.

--


 
30-05-17 18:46  Odp: [Galeria] Messerschmitt Bf-110G-2, AH, 5-6/2004
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Model wykonałeś świetnie. Świetnie pod każdym względem. Podziwiam i gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-05-17 23:08  Odp: [Galeria] Messerschmitt Bf-110G-2, AH, 5-6/2004
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Bardzo ładnie sklejony model. Gratulacje.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024