FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
15-01-19 14:14  Odp: [G]USS STURGEON wydawnictwo ANSWER
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Łączenia ok.
Podglądnij "patenty" na ułożenie stopni drabinek, proste rozwiązanie, a wyszłoby Ci może lepiej.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
15-01-19 15:11  Odp: [G]USS STURGEON wydawnictwo ANSWER
MarioTechNet 

 

Świetny - bardzo mi się podoba - pozdrawiam

 
15-01-19 19:43  Odp: [G]USS STURGEON wydawnictwo ANSWER
mustang1234 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

NIe spodziewałem się tak miłego przyjęcia tego modelu za co wam dziękuję.
Art - masz rację jak go budowałem nie widziałem tych niedociągnięć, natomiast przy zbliżeniu obiektywu nie wygląda to "perfekcyjnie" :). Na pewno skorzystam z rady i przy następnym modelu się poprawię:):)

 
15-01-19 20:32  Odp: [G]USS STURGEON wydawnictwo ANSWER
mirabelka 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Gratuluje pięknie wykonanego modelu - ale odrobinka krytyki "nie żebym się czepiał" ale śruby napędowe są wykonane nie poprawnie. Śruba musi się "wkręcać" w wodę aby płynąć do przodu, jeśli przy pana modelu USS STURGEON śruba powinna obracać się w prawo to skos łopat jest poprawny ale dłuższy łuk krawędzi łopaty powinien być z drugiej strony (odwrotnie) natomiast przy obrocie w lewo to tylko skos łopat jest niepoprawny. Co do innego Pana modelu (AKUŁA) są tam dwie śruby sklejone identycznie, natomiast najczęściej śruby obracają się przeciwbieżnie (np. prawa obraca się w prawo a lewa w lewo) wtedy skos łopat i ich profil musi być odwrotny (lustrzane odbicie).
Polecam obejrzeć jakiś fabularny film np. "Polowanie na Czerwony Październik" lub "Karmazynowy przypływ" pewnie będzie tam widać profil łopat i kierunek ich obrotów.

Pozdrawiam Radek.

 
16-01-19 10:54  Odp: [G]USS STURGEON wydawnictwo ANSWER
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Fajny model. Gratuluję ukończenia.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
16-01-19 20:13  Odp: [G]USS STURGEON wydawnictwo ANSWER
mustang1234 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Mirabelka - -dzięki za trafne spostrzeżenia. Masz absolutną rację że śrubę mam źle sklejoną. Najgorsze jest to że nie tylko w tym modelu. Nigdy nie zwracałem na to uwagi a po twojej uwadze od razu sprawdziłem w instrukcji. Teraz mam nadzieję że uda mi się to w tym modelu poprawić, bo po twojej uwadze nie będę mógł patrzeć na nią :):):)

 
18-01-19 18:32  Odp: [G]USS STURGEON wydawnictwo ANSWER
mirabelka 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Bez przesady Mustang nie ma tragedii. Przeglądałem pana kolekcje okrętów podwodnych i wszystkie są bardzo starannie i czysto posklejane a drobna wpadka każdemu się może zderzyć, dlatego ja przed rozpoczęciem klejenia robię sobie 2 kopie na ksero na wszelki wypadek, i sklejam tak długo aż nie wyjdzie poprawnie wiadomo detal trzeba wtedy malować.
A tak z innej beczki może skusi się Pan na naszego ORP "Orzeł III" klasy kilo ma on co prawda napęd konwencjonalny a nie atomowy ale to nasz chyba obecnie jedyny okręt podwodny no i pasujący do Pana kolekcji przedziałem czasowym.

Pozdrawiam Radek.

 
20-01-19 15:42  Odp: [G]USS STURGEON wydawnictwo ANSWER
mustang1234 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Radek po pierwsze myślałem że brać modelarska to nie jest grupa której trzeba na "Pan" mówić a przynajmniej ja do niej nie należę, a po drugie mam go na warsztacie i na pewno go zbuduję. Teraz dla odpoczynku umysłowego wziąłem się za f-4 z GPM-u którego jak skończę to tu zaprezentuję, natomiast później jak najbardziej:).
Pozdrawiam Kuba

 
22-01-19 18:33  Odp: [G]USS STURGEON wydawnictwo ANSWER
mirabelka 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ok Kuba

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024