FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 19Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
17-01-19 13:09  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dobrze, że się połamało bo śmigło było tego typu:



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
17-01-19 13:25  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ryszard, efekt Twoich starań jest genialny więc rób tak dalej. Co do wzroku to ja już chyba mam ten sam problem. Bez nagłownej lupy to ja już niedługo wpisów na forum nie będę mógł przeczytać. Żona mówi, że to SKS.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
17-01-19 13:29  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bardzo fajnie się to ogląda. Dbałość o szczegóły na najwyższym możliwym poziomie. BRAWO

--
Pozdrawiam
Radek

 
17-01-19 14:47  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ostoja.
To śmigiełko,które pokazałeś ma łopaty pod przeciwnymi kàtami ; jedna ciàgnàca, druga pchajàca... Tak to przynajmniej widzi moje oko...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
17-01-19 15:45  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Co najmniej dziwne śmigło ! Wg mnie to felerne !
Odnośnie śmigła w L 127
Jarek - nie było takiego typu (kształtu). Powody, że robię nowe to :
- zły przebieg na jednej łopacie warstw kolorowych drewna (na drugiej stronie na obu łopatach)
- zły kształt końca łopat
Te "Twoje" jest w jakimś stopniu podobne do śmigła stosowanego w wersji "K"

Po wnikliwym studiowaniu oryginalnych zdjęć (a mam ich sporo) doszedłem do wniosku, że w "L" były dwa rodzaje śmigieł:
Typ "1"

Typ "2" (konkretnie w L 127)

Poniżej model L 127 ale w modelu końce łopat mają inny (niewłaściwy) kształt

Mariusz - nowa siatka na chłodnicy to wyszperany w rupieciach mały skrawek jakiejś siateczki (na druga tylną stronę już nie starczyło)

Post zmieniony (17-01-19 15:48)

 
17-01-19 15:50  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

I jeszcze tak wg mnie powinno być zamocowane śmigło - jeśli jestem w błędzie proszę o sprostowanie. Z góry dziękuję !

 
17-01-19 16:19  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dobrze widzi Twoje oko Mariusz.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
17-01-19 16:37  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Czyli lipa !

 
20-01-19 16:33  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam,
Tak to wstępnie wygląda.
Nie ma zdjęcia ze śmigłem w ruchu bo wszystkie elementy jeszcze nie są zamocowane.

Na początku zmagań z "pterodaktylem" przeoczyłem przewód paliwowy (brak w projekcie) a dokładniej jego wejście do zbiorników paliwa, które są pod wyjmowanymi pokrywami (na zdj. między przednimi nogami rusztowania).
Za szerokie są listwy okalające pokrywy. Nie wiem, może jeszcze uda mi się to poprawić, zobaczymy.
Teraz zabieram się za okucia nóg rusztowania.
Z obu burt przednie mają po dwa zaczepy na odciągi do komory płatów (do słupków) i bloczki przez które przechodzi cięgno lotek. Cięgien brak w projekcie.

Kolejnym etapem będzie rozszyfrowanie połączeń prętów od manetki na lewej burcie

W projekcie jest sama manetka na burcie. Trzeba będzie pokombinować by całość miała jakiś sensowny wygląd.
A na koniec ciekawe zdjęcie pokazujące budowę kadłuba - łodzi.

Pozdrawiam,
Ryszard

 
21-01-19 09:10  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ryszard, Twoje merytoryczne podejście do tematu, które nie ma równych sobie wciąż wzbudza we mnie podziw, że Ci się chce dochodzić takich szczegółów.
A z ciekawości zapytam jak w tym samolocie (lub w samolotach z tego okresu) były wychylane lotki w drugą stronę. Tutaj do sterowania lotkami są cięgna, które w praktyce przenoszą siłę z drążka sterowego tylko w jedną stronę. A co w drugą stronę? Czyżby jakiś mechanizm sprężynowy albo gumowy?

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 19Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024