FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
09-04-23 13:34  Odp: [R] Sopwith F1 ''Camel'' Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśliwska
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Na tym eta[pie budowy można jeszcze poprawić statecznik poziomy - tzn. wyrównać by był rzeczywiście ustawiony w poziomie.
Szkoda, że nie usztywniłeś np. cyjanoakrylem podłużnicy płata a jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby wstawienie w krawędź natarcia drutu lub patyka od szaszłyka co usztywniłoby konstrukcję. Można też powierzchnie między żebrami wzmocnić wklejając tekturę piwną lub zrobi ć podposzycie.
Widać, że górny płat jest pofalowany.
Naciągi z drutu nic nie pomogą, nie wyrównają płata ani też nie zabezpieczą przed ich ewentualnym opadnięciem - będą się uginać bo nie wstawisz przecież sztywnego drutu to średnicy 1 mm.

 
09-04-23 23:40  Odp: [R] Sopwith F1 ''Camel'' Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśliwska
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Ryszard , nie doceniasz ludzi . W końcu mamy hasło ,co ja q..wa tego nie zrobię ??? ;-)


Pozdrawiam

Jańcio


--

,,Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę."
,, Pierdu , pierdu a walizki skaczą po peronie !!! "

 
11-04-23 20:29  Odp: [R] Sopwith F1 ''Camel'' Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśliwska
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witacie dziś wam pokażę tylko śmigiełko. Jeszcze tylko kilka elementów i samolot będzie gotowy.

Śmigiełko:



Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
26-04-23 21:27  Odp: [R] Sopwith F1 ''Camel'' Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśliwska
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Dzisiejszy etap prac zakończyłem na przyklejeniu kół do podwozia oraz klap lub lotek do górnego i dolnego płata. Jeśli o budowę kół to wykorzystałem koła żywiczne które pomalowałem na kolor czarny. Myślę, że jeszcze kilka dni i model będzię ukończony. Zapraszam do oglądania.

Fotki z postępu prac:



I rzut ogólny na model:



Ryszard bardziej myślałem o druciku grubości 0,1 lub 0,3 milimetra.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
27-04-23 16:02  Odp: [R] Sopwith F1 ''Camel'' Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśliwska
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ładne to jest, fajnie wykonane:-)
Naprawdę robisz postępy i to widać - praktyka czyni mistrza:-)
Są pewne niedoskonałości, ale inne elementy bardzo dobrze wykonane to rekompensują - np. koła, osłona silnika czy nawet śmigło.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
28-04-23 08:14  Odp: [R] Sopwith F1 ''Camel'' Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśliwska
Lukson 1982 



Na Forum:
Galerie - 3
 

Świetna robota!

 
31-07-23 19:32  Odp: [R] Sopwith F1 ''Camel'' Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśliwska
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie .Dziś wam pokażę gotowe tylne usterzenie. Ostatnim etapem i zwieńczeniem końca budowy modelu będą naciągi i dwa ostatnie detale. Wybaczcie, że przechodzę z modelu na inny model. Robię tak z tego powodu ponieważ nie chciałbym wypalić się jednym tematem. Nie mniej cieszę się, że ukończę ten samolocik Zapraszam do oglądania.

Tylne usterzenie:



Podgląd ogólny na model:



Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
06-08-23 20:06  Odp: [R] Sopwith F1 ''Camel'' Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśliwska
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Dziś pokażę wam gotowe naciągi które wykonałem w tylnym usterzeniu wykonane przy tylnych naciągów nie było trudne. Teraz będę miał trochę gimnastyki aby zrobić naciągi przy płatach, ale myślę, że dam radę. Zapraszam do oglądania.

Naciągi w tylnym usterzeniu:



Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
06-08-23 20:16  Odp: [R] Sopwith F1 ''Camel'' Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśliwska
KayFranz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Pisząc "naciągi" masz na myśli linki sterowania? Bo nie widzę żadnych linek, nitek, drucików czy czegokolwiek, co przypomina rzeczywiste naciągi na Camelu.

https://www.flickr.com/photos/airandspace/46451957752

http://www.thatoneplease.co/buildlogs/SOPWITH-CAMEL/tailbracing.jpg

http://www.thatoneplease.co/buildlogs/SOPWITH-CAMEL/tailskidrig.jpg


Jeśli już masz (niekompletne, co prawda) linki systemu sterowania, to zrób też i naciągi.

Post zmieniony (06-08-23 20:26)

 
06-08-23 20:55  Odp: [R] Sopwith F1 ''Camel'' Kartonowa Kolekcja [1:33] 7 Eskadra Myśliwska
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

KayFranz masz rację. Miałem na myśli linki do sterowania, że zrobiłem. Musiałem źle napisać.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024