FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
19-01-19 18:02  [R] Andriej Pierwozwannyj - Андрей Первозванный 1:200
d_j 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam!
Tym razem na tapetę poszedł rosyjski pancernik Andriej Pierwozwannyj z wydawnictwa GPM nr 142 skala 1:200.


Kiedyś okręty kartonowe były w centrum mojego zainteresowania, a te z okresu I WS mają jakiś swój urok :) Zaczęło się od tego że dorwałem niemiecki okręt SMS Seydlitz z gpmu, zobaczyłem jego piękne galerie na necie i postanowiłem poćwiczyć na czymś łatwiejszym, czyli Andrieju. Traktuje ten model jako przypomnienie sobie modelarstwa po dość długiej przerwie i po to żeby nauczyć sie jakichś nowych technik. Nie zamierzam jakoś specjalnie wnikać w zgodność modelu z historią, po prostu chcę zrobić "lekko waloryzowany" standard i zapewne będę miał dużo pytań. Z braku czasu podejrzewam też, że relacja trochę potrwa. Na wiosnę pewnie będę musiał przerwać sklejanie aby powrócić do trochę większego modelu jakim jest budowa domu :) ale pożyjemy zobaczymy w planach mam przynajmniej skończenie kadłuba.

A więc na tą chwilę sklejony jest szkielet






Zamierzam zrobić podposzycie z kartonu piwnego. Wycinankę zeskanowałem i wydrukowałem sobie wręgi pionowe x2, te podkleiłem na tekturę 1mm i nakleiłem na wręgi z obu stron zostawiając ok 1mm na późniejsze podposzycie.


teraz będę oklejał cały model kartonem piwnym, pojedyńcze fragmenty podposzycia odrysuje sobie przykładając kalkę techniczną do szkieletu okrętu

tu zrobiłem na próbę fragmencik. A później wszystko przeszlifuje wodnym papierem ściernym

i narazie to na tyle
będę wdzięczny za wszelkie uwagi i mam przy okazji do Was parę pytań na początek:
1. czy lakierować pokład przed wycięciem i trasowaniem jakimś tępym nożykiem (czy w ogóle trasować)?
2. czy malować farbami część podwodną modelu czy jednak okleić wycinanką, jeśli ma być oklejona to czy jest konieczność szpachlowania dna
3. na pokładzie są takie niby bulaje poziome (przepraszam ale nie wiem jak to się fachowo nazywa)

i jest tego sporo. Na tym zdjęciu widać, że były one lekko wystające

http://navsource.narod.ru/photos/01/032/01032042.jpg

doradźcie czy jest sens to robić czy dać sobie spokój i zostawić tak jak jest ?

więcej dość fajnych zdjęć Andrieja znalazłem tutaj:
http://navsource.narod.ru/photos/01/032/index.html

pozdrawiam!

Post zmieniony (19-01-19 19:25)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R] Andriej Pierwozwannyj - Андрей Первозванный 1:200  nowe
d_j 6879 19-01-19 18:02
 Odp: [R] Andriej Pierwozwannyj - Андрей Первозванный 1:200  nowe
Ponury 371 19-01-19 20:07
 Odp: [R] Andriej Pierwozwannyj - Андрей Первозванный 1:200  nowe
Korsarz 319 19-01-19 20:39
 Odp: [R] Andriej Pierwozwannyj - Андрей Первозванный 1:200  nowe
d_j 328 19-01-19 21:04
 Odp: [R] Andriej Pierwozwannyj - Андрей Первозванный 1:200  nowe
IJN Łukasz 322 19-01-19 21:59
 Odp: [R] Andriej Pierwozwannyj - Андрей Первозванный 1:200  nowe
d_j 650 19-01-19 23:06
 Odp: [R] Andriej Pierwozwannyj - Андрей Первозванный 1:200  nowe
vwsmok 426 20-01-19 11:12
 Odp: [R] Andriej Pierwozwannyj - Андрей Первозванный 1:200  nowe
dokker 326 20-01-19 17:31
 Odp: [R] Andriej Pierwozwannyj - Андрей Первозванный 1:200  nowe
d_j 427 20-01-19 18:46
 Odp: [R] Andriej Pierwozwannyj - Андрей Первозванный 1:200  nowe
witya 383 20-01-19 20:07

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024