FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 16Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
15-01-19 11:16  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

O kurde...nooo....lepszego kartonowego fotela nie widziałem. Gratuluję.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
15-01-19 21:17  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Fotel wykonałeś WSPANIALE !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
16-01-19 10:56  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Piękny model fotela :-)

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
16-01-19 18:43  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Miło słyszeć pochlebne komentarze... Dziękuje!!! Motywuje to dodatkowo:)

Właśnie ruszam z końcówkami skrzydeł i mam takie pytanie:

Lepiej zrobić podposzycie, które oczywiście pogrubi i wzmocni poszycie główne, ale nadal będzie oparte tylko na dwóch skrajnych żeberkach czy lepiej zrobić takie podłużnice z kartonu co 2-3cm łączące żeberka, które uniemożliwiają zapadanie się poszycia? Często takie coś stosowane jest w okrętach. Wówczas nie dawałbym podposzycia, ale byłyby znacznie mniejsze powierzchnie wiszące w "powietrzu".

--
Pozdrawiam
Radek

 
16-01-19 18:54  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
lubię placki   

Cześć, moje zdanie jest takie abyś zastosował podposzycie .Według mnie jest to lepsze rozwiązanie od podłóżnych wzmocnień które wprawdzie zapobiegają zapadniu lecz niosą ze sobą ryzyko odgniecenia na poszyciu podczas częstego operowania modelem .Pozdrawiam serdecznie Jacek.😊.

--
modele to moja pasja.

 
26-01-19 02:07  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Skrzydła zrobione.
Wzmocniłem trochę szkielet dając podłużnice wzdłuż dźwigara co bardzo usztywniło całą konstrukcję.
Jedno skrzydło ma podposzycie drugie nie i właśnie z niego jestem bardziej zadowolony. Podłużnice powodują, że absolutnie poszycie nie faluje a poza tym ma dodatkowy punkt podparcia.




Końcówki skrzydeł mają ciekawy kształt, ale uformowanie tego jest cholernie trudne. Pierwsze wyszło słabo, drugie lepiej ale szału nie ma:





I skrzydełka przyłączone do centropłatów. Teraz dopiero widać jak duży to jest model ;)



Niestety różnice kolorów w tym modelu sa masakryczne. Aż się odechciewa dalej robić:( No ale cóż. Zacząłem to i skończę ten samolot.... Myślę, że jak będzie w pełni sklejony to nie będzie to się tak rzucać w oczy.

--
Pozdrawiam
Radek

Post zmieniony (15-01-24 12:47)

 
03-03-19 13:37  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zrobiłem gondole podwozia. Przyjemna praca, ale strasznie mozolna. W wycinance jest to zrobione na dwie wręgi. Zmieniłem przód gondoli na jedną wręgę, czyli wycinanie ząbków, dopasowanie wręgi, itp Poniżej zdjęcia z tego etapu:



Elementy składowe i sklejone w całości gondole. Fotel malowany wygląda ja kzupełnie z innej bajki ;)



Detale :



--
Pozdrawiam
Radek

Post zmieniony (18-01-24 17:04)

 
04-03-19 17:16  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Na jakiej gramaturze papieru drukować rakietki i ogólnie całe uzbrojenie? To są na ogół cienkie rureczki i stożki, więc nie chciałbym przedobrzyć z gramaturą, żeby to się ładnie formowało ale też żeby nie było za wiotkie....

Będę drukować w drukarni cyfrowo. Moje pytanie jest czy odpuścić sobie kolor i malować, czy taki wydruk cyfrowy będzie miał trwałość, intensywność jak offset? Czy nie będzie blaknąć itp. Model chciałbym również na koniec polakierować i nie wiem jak wydruk cyfrowy zareaguje z lakierem.

--
Pozdrawiam
Radek

 
05-03-19 08:44  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Nadruk cyfrowy będzie się kruszył i łuszczył na ciasno zwijanych elementach, takich jak rakiety. Zamiast bawić się w robienie stożków i rureczek proponuję po prostu zwinąć wałek z cienkiego papieru (może to być np. paragon) i zeszlifować do odpowiedniego kształtu jeden jego koniec. Jakby się mechaciło to wystarczy nasączyć CA albo nawet BCG.
Jeśli dobrze pamiętam to wydanie Thundrbolta z 2001 roku posiada uzbrojenie, ale nie dam sobie nic obciąć.



P.S. Fajnie sobie radzisz z tym samolotem!

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
06-03-19 20:00  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
elvis 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Tuco posiada uzbrojenie to nowsze wydanie oraz zbiornik paliwa. Radek-lodz a masz jakis projekt rakietek czy skan z jakiegos innego modelu?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 16Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024