FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 31Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
06-07-17 23:01  Odp: [R] USS
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Walka z trzysetką prawie zakończona, ale musiałem się oderwać od monitora i trochę palce rozruszać:



Zacząłem od wykonania całej alt, właściwie to planuję wykonać całą drobnicę, a dopiero nadbudówki.

Na pierwszy ogień poszło oerlikony 16 szt. Jest to hybryda żywicy, fototrawki i kartonu. Podstawa i zamek z żywicy, lufa mi się nie widziała, więc ją odciąłem, nawierciłem i wstawiłem toczoną z GPMu, reszta oprócz kartonowej osłony jest z fototrawki, z których robiłem pierwszy raz i stwierdzam, że 60 % tego zestawu kompletnie niema sensu, osłonę spokojnie można wyciąć z kartonu, a zawijane elementy to już abstrakcja, o tych mikroskopijnych elementach nie wspomnę.
Potem coś kompletnie dla mnie nowego, czyli działo kazamatowe, tak jak jest chyba wystarczy, zwłaszcza, że jeszcze muszę zrobić 9 szt.
4x 28mm jest identyczne jak w Hornecie, tylko optyka jest całkowicie na nowo opracowana, mk.44.
Działo 127mm też jest nowe, bo dorwałem się do nowych materiałów i nie mogłem się oprzeć, zamiast iść na łatwiznę.
Teraz skompletowanie całości trochę zajmie, więc do następnej aktualki trochę minie, chyba, że mnie najdzie na alt gł, bo surówka już sklejona:D

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 16:25)

 
15-01-18 21:10  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
siedem   

Witam. Jak tam postępy prac nad projektem?:)

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
16-01-18 10:29  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Adamie, taka rada ode mnie - w finalnym produkcie przyłóż się mocno do rysunków montażowych, bo w Hornecie trzeba się bardzo mocno namyślać co autor miał na myśli i dużo części klei się "na czuja". Poza tym wprowadź normalną, ciągłą numerację części.

Poza tym projekt zapowiada się świetnie i czekam niecierpliwie na wydanie, oczywiście w 1/200 :-)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
16-01-18 20:22  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Sylwek rozumiem, że kleisz mojego ulepa :) No to jest Was już chyba trzech:D A tak na poważnie, to na takie uwagi czekam. Jeśli chodzi o same rysunki, to nawet nie chcę pamiętać jak się przy nich urobiłem, ale wynikało to tylko z mojego zerowego doświadczenia w tej kwestii, teraz by to inaczej wyglądało. Jednak, że jakaś część nie jest zaznaczona w instrukcji nie możesz mi zarzucić, to był mój priorytet w robieniu i opisywaniu tych rysunków, oczywiście jedna czy dwie z dziesięciu tysięcy mogła się zawieruszyć ale....
No i druga sprawa, pewnie zauważyłeś, że można go zrobić w bardzo okrojonej wersji i są miejsca, zwyczajnie nie oznaczone.
Co do numeracji model masz podzielony na podzespoły, wszystko ładnie oddzielone, ułożone i osobno numerowane, jak w tym się nie możesz odnaleźć i wolisz kleić część 857.435bc no to już niestety nic nie poradzę. Jak masz jakiś problem wal jak w dym na maila, chętnie pomogę, ale jakieś fotki chętnie też bym zobaczył :)
Dodam, że przy pracy nad 1/300 doszło wiele usprawnień, ale bardziej w stronę jakości druku, choć nie musiałem, bo 200 mi się podobało.

Podsumowując najważniejsze jest to, że idę do przodu z jakością opracowania i przygotowania do druku, co widać w tej relacji.

Wracając do tematu, zasługuję na solidnego kopa w zyć , za to że ostatnia aktualka z przed prawie pół roku, ale nie siędzę i tylko gram w statki, robota wre, tylko, że wirtualnie i na dwa fronty. W przyszłym tygodniu mam nadzieję już coś pokleić, ale czy to zawiśnie na forum już zadecyduje główny zainteresowany.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
27-08-18 21:44  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
siedem   

Witam. Coś wiadomo w temacie? :)

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
27-08-18 23:20  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ale tu się zakurzyło :D

Widzę, że trzeba linki poprawić :/

Co do modelu jak wiadomo sklejony mam kompletny kdałub i alt plot.
Od maja mam ciąg małych remontów w domu, co za tym idzie zablokowane jest stanowisko klejenia :(
Co nie oznacza że nic nie robię, z lapkiem mogę siedzieć nawet w piwnicy :D
Wirtualnie model jest skończony, trzeba to tylko wydrukować i skleić :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
14-01-19 18:19  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Adam, pytam jako laik w dziedzinie projektowania. Czy jest jeszcze lub w ogóle możliwość takiej zmiany w projekcie, aby cały pas linii wodnej znalazł się na oklejkach burt? Obecne rozwiązanie, z częścią pasa na oklejkach dna, jest moim zdaniem, najgorsze z możliwych. Gwarantuje bowiem różnice w odcieniach i problemy z równym spasowaniem poszczególnych fragmentów pasa. Ewentualnie, może zrobić ten pas jako oddzielny element? Pytam, bo ostatnio przypadkowo obejrzałem kilka zdjęć tego okrętu i tak jakoś mi się spodobał, a chyba chciałbym mieć w kolekcji coś amerykańskiego ;-)

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (14-01-19 18:21)

 
14-01-19 19:12  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jest to jeszcze do zrobienia :) Na "surówce" pas jest namalowany :) Chciałem uzyskać efekt takiego "wymycia" na dziobie i burtach, wtedy moje umiejętności graficzne były trochę mniejsze.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
15-01-19 10:23  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Adam - a możesz na zaostrzenie apetytu wrzucić zdjęcia NM, please:-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
18-06-19 08:26  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Seweryn 

 

Dzieje się coś w temacie ;)?

--
Seweryn

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 31Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024