FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
11-01-19 19:36  [R][G]Star21 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Dawno nie robiłem żadnej relacji a to z powodu problemów ze znikającymi zdjęciami. Teraz opanowałem usługę OneDrive więc może się coś uda pokazać. Rozpocząłem budowę modelu Stara - wywrotki autorstwa Jana Kołodzieja.



Na razie skleiłem podstawową część ramy pojazdu oraz belkę przedniego zawieszenia.







Mam nadzieję że zdjęcia w pełnym rozmiarze zalinkowane z OneDrive nie kłócą się z regulaminem wstawiania zdjęć na forum. Jeśli jest inaczej to proszę mnie upomnieć.

--

Post zmieniony (07-02-19 09:11)

 
12-01-19 20:35  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Kolejne elementy:
Tylny most, u nas na to mówią w skrócie dyfer. We własnym zakresie dorobiłem nakrętki.





Drut średnicy 1 mm z dużego spinacza biurowego pomógł równolegle przykleić uchwyty przednich resorów.





Również za pomocą takiego drucika ustaliłem rozstaw tulejek w przednich resorach.





--
Pozdrawiam.
-----------------

 
13-01-19 21:22  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Dziś kolejne elementy - resory tylne.



Oraz pierwsze nieudolne próby malowania i brudzenia.





Gołym okiem nie wygląda to aż tak tragicznie.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
13-01-19 21:30  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fajnie to wygląda. Zapowiada się ciekawy model :)
Czy szlifowanie mostu jest na sucho czy kaponowałeś wcześniej arkusze?

--
Pozdrawiam
Radek

 
13-01-19 21:47  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Części lakieruję mocno rozcieńczonym lakierem nitro do drewna, więc w zasadzie lakier przesiąka przez karton tworząc pewnego rodzaju plastik, można szlifować bez obawy


--

Post zmieniony (31-01-19 21:38)

 
13-01-19 22:07  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Lakier do impregnacji to: LAKIER NITRO VIDARON. Rozcieńczam zwykłym rozcieńczalnikiem nitro tak ok. 1:1. A ostre krawędzie elementów to raczej kwestia cięcia i ostrego noża, tak samo by wyglądał karton nie impregnowany. Impregnuję przede wszystkim po to by można było łatwiej zrolować wycieki butaprenu, którym w większości kleję swoje modele.

--

Post zmieniony (31-01-19 21:39)

 
13-01-19 22:47  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Ciekawy temat. I nawet nie wojskowy. Niewiele rozumiem z tej budowy, ale chętnie się przyjrzę jak to wyjdzie z pomalowaniem i śladami eksploatacji. Pozdrawiam.

--

 
14-01-19 15:18  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Kolejny etap - sklejona rama.







--
Pozdrawiam.
-----------------

 
14-01-19 21:08  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Ten BF-109, który mam w galerii, kleiłem sławnym klejem Butaprem-Total - z literką "M" na końcu, taki w żółto-czarnej tubce, bo innego nie było w sklepach wtedy. Dawno temu opisywanym w internetach jakie to jest badziewie. No i trochę było, bo klej szybko zasychał nawet w strzykawce, był mętny i miał coś białego w środku. Ale spoiny, okazuje się, że jakimś cudem trzymają do dziś. Choć trzeba powiedzieć, że tam bardzo wiele jest i tak połączone cyjanopanem. Czyli jak ktoś uparty to sklei czym ma - ja chyba byłem wtedy.

Na tej ramie, chyba mniej więcej kojarzę, gdzie będzie przód, a gdzie tył oraz góra-dół. Ale że to jest butaprenem klejone to nie wierzę (no, może resory). Od takich rzeczy jest co najmniej wikol. Chyba, że butapren +cyjanoakryl do sztywnych miejsc - przecież to musi być sztywne. Zresztą... może nie wiem, nie znam się.

Ładny model będzie.

--

 
14-01-19 21:18  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Zgadza się Cyjanokrylem łapię te miejsca które musza być sztywne, np te rury do belek bocznych, natomiast butaprenem podklejam wszystkie powierzchnie, np belki składają się z kilku warstw kartonu.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024