FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 14Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
13-01-19 18:07  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Pięknie Ci wychodzi. A co o oszklenia kabiny to jest na forum kolega, który wkleil oszklenia do góry nogami. I dał radę. Fakt, że do poprzedniego wydania. ;-)

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
14-01-19 06:46  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Klejenie oszklenia to dla mnie zawsze trudna sprawa bo zawsze gdzieś tam coś mi nie wyjdzie albo się upindoli klejem. Dlatego tak tego nie lubię.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
31-01-19 22:07  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
Dalej dłubie przy zasobnikach NPR udało się to jakoś zrobić mniej więcej tak jak zakładałem. Osiągnąłem efekt taki jaki chciałem czyli widok na przestrzał przez zasobniki. Zasobniki posklejane poszpachlowne i wstępnie pomalowane jeszcze tylko kolor docelowy. Na czwartym zdjęciu widać jak to będzie bo na próbę prysnąłem kolorem docelowy. Zrobiłem też sześć belek do powieszenie tego wszystkiego. Belki wewnątrz wzmocniłem dorabiając wręgę wklejoną w miejscu zaznaczonym na zdjęciu oraz dorobiłem i wkleiłem tulejki gdzie belki będą nadziane na ramę podwiesia. Cała rama złożona na sucho i położona na zasobnikach w celach pokazowych. Już teraz jest się czego bać.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
04-02-19 19:49  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Pif paf! Cudeńka tutaj powstają!

 
07-02-19 08:10  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Lesio73 

 

Krzysiu, model wygląda cudownie!
A przy okazji ogromne podziękowania za kolejną porcję wiedzy :)

 
10-02-19 21:34  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Dziś kolejny etap uzbrajania Mila. Zasobniki jakoś udało się pomalować za entym razem jako tako podobny kolor dobrałem ale to nie do końca było to. Dlatego na koniec wszystko razem z elementami wycinakowymi „przeletlem” bardzo rzadkim filtrem zrobionym z kilku różnych metalizerów i innych farb. Do ram powiesi dorobiłem trójkątne zastrzały łączące kadłub z ramą zasobników. Elementy te maja za zadanie odsadzenie całych wyrzutni od kadłuba tak aby nie kolidowały ze zbiornikami paliwa które znajdują się po obu stronach kadłuba. Ze względu że zasobniki swoje ważą to aby to wszystko się nie połamało zastosowałem przez całe ramy wzmocnienia z drutu. A tam gdzie średnica rur była większa dodatkowe tulejki zwinięte z papierku. Na tym etapie zakończę chwilowo prace nad uzbrojeniem bo skośne odciągi trzeba będzie dopasować już po zamontowaniu belek do kadłuba a to będzie jeden z ostatnich etapów pracy nad Milem. Teraz powracam do kadłuba a dokładnie do układu napędowego. Po przemyśleniu różnych wariantów budowy postanowiłem że nie będę otwierał ani silników ani przekładni. Jakoś nie pasuje mi pootwieranie góry i podczepienie pełnego uzbrojenia.


--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
27-02-19 22:48  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Mi 8 MT "Afgan" - Cz.13
Witam
Jak mówiłem tak robię czyli cała góra zamknięta. Na pierwszy ogień poszła owalna porywa silnika rozruchowego a zarazem koniec garba. Niby listki pasują a linie wyznaczające gdzie przykleić kolejne elementy już mniej. W tej części po raz pierwszy wyszły mi przetłoczenia wlotów powietrza. Kolejnym etapem przedział przekładni głównej. Przekładnia w standardzie bo i tak mało co widać. Do przekładni założyłem fragmenty rur odprowadzających spaliny bo jak ktoś wsadzi tam głowę to jeszcze dojrzy że nie widać. To co wystaje poza osłony zostanie przykryte rozpraszaczami spalin. I na koniec zaczyna się ciekawie osłona wentylatora przekładni. Wszystko ładnie gdyby nie te fikuśne garbate przegięcia. Jak na razie wszystko się jakoś schodzi. Mam nadzieje że i uda się dopasować poszycie komór silnikowych. No to czeka dużo tłoczenia i wałkowania aby powyrabiać to wszystko a i kopułki na wlotach też trochę czasu zajmą.


--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
28-02-19 07:22  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Lesio73 

 

Bajecznie Krzysiu!
Myślę, że błędnie narysowane linie przyklejenia znikną w tłumie bez specjalnych zabiegów. A model ma naprawdę atrakcyjne malowanie.

 
28-02-19 15:14  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Świetnie wyglądają łączenia w Twoim wykonaniu :)
Wloty powietrza faktycznie wyszły bardzo dobrze.
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
28-02-19 23:28  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Super precyzja łączeń:-)
Zaczyna wyglądać:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 14Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024