FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 14Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
11-12-18 22:32  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

poważny etap pracy! nie zapomnij zrobić szklenie górnego luku.

--
Pieniądze to nie wszystko

 
11-01-19 22:08  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
Boję się robić przeszklony nochal więc wymyślam inne rzeczy. I tak najpierw zrobiłem (lepiej było by napisać spie……. Ale nie wypada) belkę ogonową. Nie wiem jak można było tak zepsuć proste połączenie dwóch elementów widać można trochę za szybko chciałem to zrobić. Na zdjęciu widać efekt po długiej walce aby coś z tego wyszło. Potem wymyśliłem ze trzeba się zabrać za to co wisi pod belkami na uzbrojenie. Tak powstały cztery stojaki na parasole. Docelowo z parasoli będą zasobniki B-8W20 dla niekierowanych pocisków rakietowych S-8. Tak wiem model miał być w standardzie ale wyszło jak zwykle. Ale od początku. Wymyśliłem sobie że prowadnice pocisków zrobię z rurki mosiężnej o średni 2 mm niby łatwe ale jak pociąć tak aby prosto i powtarzalnie. Pierwsze próby ze szlifierką nie wypadły najlepiej potem podczas rozmowy przy małym z pianką pojawił się pomysł przyrządu. Przymiar zrobiłem z płyty pilśniowej, rowek jest na tyle szeroki że rurka może swobodnie się w im obracać. Na końcu rowka wkleiłem kawałek metalu aby odwracająca się rurka nie „mechaciła” co mogło by spowodować zmianę długości przymiaru. Cięcie takiej rurki jest banalnie proste, do przymiaru wkładamy rurkę do oporu przykładamy porządny nóż i dociskając go przesuwamy cały zestaw po macie. Z doświadczenia wyszło mi że najlepszy efekt osiąga się gdy tak dobierzemy siłę docisku noża aby rurkę przeciąć po mniej więcej przesunięci go o jakieś 2-3 cm. Jak widać można osiągnąć tym sposobem dość dobrą powtarzalność a to ważne. Ja potrzebowałem 80 rurek o długości 5cm. Pocięcie 4m rurki zajęło mi jakieś 20 minut. Tak pocięty materiał nie nadaje się jeszcze do montażu. Najpierw delikatnie wyrównałem czoło na papierze potem „poprawiłem średnice wewnętrzna za pomocą wiertełka o średnicy 1,6mm. Następnie tak przygotowane Ruki wkleiłem w laserki i tyle na razie. Uf.. mam nadzieje ze nie zanudziłem Was przydługim opisem.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
11-01-19 22:24  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam , mam pytanie ? Gdzie takie rurki można dostać, szukałem kiedyś w brico ale były większej średnicy. Dzięki za odpowiedź.

 
12-01-19 07:54  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Rurki nabyłem w Leroyu.
https://www.leroymerlin.pl/artykuly-metalowe/profile-i-akcesoria/profile-mosiezne/ksztaltownik-1000x2mm-gah-alberts,p23254,l1113.html

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
12-01-19 16:06  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Dzięki

 
12-01-19 17:24  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Z tymi rurkami fajna sprawa. Dzięki za instrukcję wykonania krok po kroku ;)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
12-01-19 17:38  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Jacek F.   

Zachowałeś 2 letnią gwarancje na te rurki ? :P

 
12-01-19 19:34  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetny pomysł na cięcie rurek i efekt końcowy wyrzutni.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-01-19 21:44  Odp: [R] MIL MI 8 MT
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

No, to uzbrojenie zwiększyło wagę modelu o jakieś 200%... :-))

Świetnie się prezentuje to co wykonałeś do tej pory. Czekam na dalsze postępy.
Pzdr,

--

Post zmieniony (12-01-19 21:45)

 
13-01-19 12:31  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

No... Trochę się boje tej wagi ale kadłub dość solidnie powzmacnialem to może nie będzie tak źle

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 14Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024