FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
27-01-19 21:15  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Były wypukłe:

 
27-01-19 21:59  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
daruś 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 17
 

Na tej fotografi też są wklęsłe . To tylko złudzenie.

--

 
27-01-19 22:20  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Oczywiście, że są wklęsłe przecież zanim to napisałem to sprawdziłem - ten Star na zdjęciu to Star 20 z Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi sfotografowany w czasie kręcenia zdjęć do filmu " Historia jednego myśliwca " z 1958 roku.
Pozdro pińcet ziom powyżej ; )

 
27-01-19 22:25  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Ha - możliwe. Zdjęcia są jednak niejednoznaczne.

To już rozumiem skąd ten Dodge na drugim planie...

 
27-01-19 22:45  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Co prawda Star 25, ale z taką samą kabiną : http://trucks.phototrans.eu/15,294377,0.html
Usztywnienia zdecydowanie wklęsłe.

--
http://messer.cba.pl

 
27-01-19 22:51  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Akurat na tym zdjęciu widać wyraźnie, że są wklęsłe, ale jak zdjęcia są niejednoznaczne to film już chyba nie. Oczywiście to drobiazg, no również ich ilość jest też dziwna - napisałem taką uwagę , ponieważ Roman będzie model malował i może to jeszcze zmienić, oczywiście jak będzie chciał.
http://www.repozytorium.fn.org.pl/?q=pl/node/7441

 
28-01-19 10:09  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Nie ma co dyskutować - przetłoczenia na dachu były wklęsłe. Jednak ich odwzorowanie skomplikowałoby sklejanie modelu, dlatego zdecydowałem o ich formie wypukłej.

 
28-01-19 14:42  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No teraz to już chyba kierowniku żartujesz - tych 5 pasków ( powinny być 4 ) udających wypukłość by po prostu nie było, wgłębienia można nie wykonywać lub po prostu jak już ktoś chce je wykonać to wystarczy od strony druku wygnieść je czymkolwiek co da oczekiwany kształt - gdzie tu coś co powoduje skomplikowanie sklejania ?
Jeszcze jedno zdjęcie chyba najlepsze co prawda jest to inna wersja Stara, ale kabina jak znalazł :
https://globetrotter-xl.flog.pl/wpis/12787561/star-25
Tak przy okazji to miałem przyjemność kilka razy przejechać się właśnie taką wywrotką na przełomie lat 60-tych i 70-tych - mieszkałem na osiedlu, które najpierw miało ogrzewanie z lokalnej kotłowni opalanej koksem ( w tym czasie już budowano elektrociepłownię, ale jeszcze nie była oddana do użytku).
Koks przywożono właśnie takimi wywrotkami, które musiały jechać najpierw na osiedlową wagę, a my właśnie z ekipą czekaliśmy tam i prosiliśmy kierowców, aby nas przewieźli na miejsce zwałki, to było dość blisko, ale zawsze frajda była, nie wszyscy byli chętni, ale zawsze znalazł się jakiś ludzki kierowca i się jechało : ). Ta waga wraz z murowanym pomieszczeniem przetrwała jeszcze mnóstwo lat, ale kiedyś wreszcie ją rozebrano.
Nic tylko trzeba będzie kupić ten model i zrobić taką właśnie sytuację ze Starem i wagą w tle.
Nawet znalazłem niemal identyczną https://www.olx.pl/oferta/waga-samochodowa-przemyslowa-CID619-IDtX3g9.html

Post zmieniony (28-01-19 19:57)

 
29-01-19 19:29  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Dach zostanie jaki jest. Za późno na kombinowanie. Tymczasem zrobiłem tylną klapę i ramę pomocniczą.





Elementy ograniczające wychylenie skrzyni przykleiłem wewnątrz tych trójkątów, a nie za zewnątrz. Tak okazało się łatwiej, bo wszystko się rozsypywało przy próbie poskładania mechanizmu. Dorobiłem również tulejki zapobiegające przesuwaniu się tłoka na boki, co również blokowało ruch mechanizmu.





--
Pozdrawiam.
-----------------

 
31-01-19 16:50  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Skleiłem kilka podzespołów, wkrótce końcowy montaż modelu.







--
Pozdrawiam.
-----------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024