FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-01-19 19:36  [R][G]Star21 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Dawno nie robiłem żadnej relacji a to z powodu problemów ze znikającymi zdjęciami. Teraz opanowałem usługę OneDrive więc może się coś uda pokazać. Rozpocząłem budowę modelu Stara - wywrotki autorstwa Jana Kołodzieja.



Na razie skleiłem podstawową część ramy pojazdu oraz belkę przedniego zawieszenia.







Mam nadzieję że zdjęcia w pełnym rozmiarze zalinkowane z OneDrive nie kłócą się z regulaminem wstawiania zdjęć na forum. Jeśli jest inaczej to proszę mnie upomnieć.

--

Post zmieniony (07-02-19 09:11)

 
12-01-19 20:35  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Kolejne elementy:
Tylny most, u nas na to mówią w skrócie dyfer. We własnym zakresie dorobiłem nakrętki.





Drut średnicy 1 mm z dużego spinacza biurowego pomógł równolegle przykleić uchwyty przednich resorów.





Również za pomocą takiego drucika ustaliłem rozstaw tulejek w przednich resorach.





--
Pozdrawiam.
-----------------

 
13-01-19 21:22  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Dziś kolejne elementy - resory tylne.



Oraz pierwsze nieudolne próby malowania i brudzenia.





Gołym okiem nie wygląda to aż tak tragicznie.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
13-01-19 21:47  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Części lakieruję mocno rozcieńczonym lakierem nitro do drewna, więc w zasadzie lakier przesiąka przez karton tworząc pewnego rodzaju plastik, można szlifować bez obawy


--

Post zmieniony (31-01-19 21:38)

 
13-01-19 22:07  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Lakier do impregnacji to: LAKIER NITRO VIDARON. Rozcieńczam zwykłym rozcieńczalnikiem nitro tak ok. 1:1. A ostre krawędzie elementów to raczej kwestia cięcia i ostrego noża, tak samo by wyglądał karton nie impregnowany. Impregnuję przede wszystkim po to by można było łatwiej zrolować wycieki butaprenu, którym w większości kleję swoje modele.

--

Post zmieniony (31-01-19 21:39)

 
14-01-19 15:18  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Kolejny etap - sklejona rama.







--
Pozdrawiam.
-----------------

 
14-01-19 21:18  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Zgadza się Cyjanokrylem łapię te miejsca które musza być sztywne, np te rury do belek bocznych, natomiast butaprenem podklejam wszystkie powierzchnie, np belki składają się z kilku warstw kartonu.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
15-01-19 12:28  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Klej kontaktowy jak sama nazwa mówi ma umożliwić jak najlepszy kontakt między sklejanymi powierzchniami. Czyli jego warstwa musi być możliwie najcieńsza, tak by cząsteczki powierzchni klejonych miały między sobą idealny kontakt. Jeśli warstwa kleju będzie gruba, to klej z biegiem czasu odparuje kompletnie i powierzchnie straca ze sobą kontakt. Takie jest moje zdanie co nie znaczy że tak jest. ;)

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
15-01-19 13:23  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

OK. Pokleiliśmy w teorii. Teraz pora na praktykę.
Kolejne etapy klejenia koła.







--
Pozdrawiam.
-----------------

 
15-01-19 21:03  Odp: [R]Star20 wywrotka Modelik 11/09
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Koła będą jeszcze trochę oszlifowane oraz pomalowane (opony), no i trochę przybrudzone.

--

Post zmieniony (31-01-19 21:42)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024