FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
10-01-19 18:44  Odp: JSC - ogłoszenie
jmx62   

A może by tak stworzyć kategorię okrętów ale "od linii wodnej" czyli samo czerwone bez tej skomplikowanej części górnej z milionem nadbudówek albo np. kategoria okręty podwodne w zanurzeniu albo samoloty tylko do linii wodnej!!!!!!!
Ludzie, po co te wynaturzenia, ktoś wymyślił sobie kategorię "do linii" to niech sobie klei, wydawnictwo chce to wydaje modele w takiej konfiguracji w jakiej mu pasuje, przecież nie każdy model trzeba mieć, skleić go i od razu gnać na konkurs.
Ja kiedyś kupiłem B-17 z plastyku w CSH(kto to pamięta co to?) i w domu okazało się że nie ma jednej połówki kadłuba, reklamacja w sklepie nie powiodła się-takie były czasy. I co zrobił młody zrozpaczony modelarz? Kupił u szklarza kawałek lustra, ramkę i skleił 17-kę do połowy, druga połowa odbijała się w lustrze, czyli był to model "połówkowy", do linii symetrii czy jak go zwał tak go zwał, wymyśliłem sobie taką kategorię konfiguracji modelu
a było git ale nikogo do tego nie zmuszałem.
To po co te całe apele o klejenie modeli do linii czy od linii.
Demokracja więc "klejta co chceta" jak mówi J.O.
Ale to tylko moja opinia.
pozdrowionka

 
10-01-19 18:51  Odp: JSC - ogłoszenie
JSC 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Seweryn, trzeba sprawdzać regulaminy, organizatorzy konkursów mają różne zasady

--
https://jsc.pl/
https://www.facebook.com/jscpl-1199869870079320/?fref=ts
https://www.youtube.com/channel/UCLqn4z3wNzR0JPoWysV0klg/videos

 
10-01-19 19:52  Odp: JSC - ogłoszenie
JSC 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


@michal84, w tym wpisie nie chodziło o to, żeby ktoś, kto klei modele na półkę nagle zaczął kleić dla medali, bo nie każdego to bawi, Chodziło nam o to, żeby osoby, które i tak przyjeżdżają na konkursy zabierały ze sobą sklejone czterysetki. Konkurs to nie tylko medale, ale też wymiana doświadczeń między modelarzami i pokazanie swoich prac.

Celem tego wpisu była również prośba do modelarzy o pomoc w powstaniu kategorii "do linii wodnej". Jeśli odebrałeś to jako "kup model kup model", to nie o to chodziło. Przez 30 lat sprzedaliśmy -dziesiąt tysięcy modeli JSC, może nawet ponad sto tysięcy. I nie widać ich na konkursach, bo nie ma sensu ich przynosić skoro przegrywają w przedbiegach z dwusetkami z pełnym kadłubem. Czterysetki do linii wodnej powinny mieć osobną kategorię, tak jak mają ją np. śmigłowce, które są osobno oceniane, nie razem z pozostałymi samolotami.
Dzisiejszy wpis jest stricte o konkursach i do osób, którym odpowiada ten sposób spędzania czasu. Nikt tu nie mówi o kupowaniu modeli, tylko o wyniesieniu ich z domu na światło dzienne. Niestety siedząc cicho w kąciku nie damy rady uprosić czy uzgodnić z organizatorami "linii wodnej". Chcemy, aby ta kategoria stała się faktem i wiemy, że modelarzom lubiącym tego typu współzawodnictwo też brakuje takiej kategorii.
Jeśli ktoś nie chce sklejać bez dna, lub nie chce uczestniczyć w konkursach, nie ma sprawy.

--

Post zmieniony (10-01-19 19:53)

 
10-01-19 19:55  Odp: JSC - ogłoszenie
Blackbear 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Musze zgodzić się z kolegami. JSC, świetna marka, ale trochę podupadło tempo. Mniej marketingu, więcej projektów, wznowień, nowych kamuflaży, wersji etc, a modele do linii wodnej będą pojawiać się dużo częściej na konkursach. Bez zachęcania.
Powtórzę co napisał opty1972: JSC, WSZYSTKO W WASZYCH RĘKACH.

 
10-01-19 23:54  Odp: JSC - ogłoszenie
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam.

Zgadzam się z apelem w całej rozciągłości, jako zatwardziały frajdolarz waterline od zawsze. To czy będą takie kategorie, zależy wyłącznie od tego ile będzie takich modeli będzie zgłoszonych, owe ogłoszenie, oczywiście ma podłoże marketingowe jak kogoś to dziwi, to chyba z kosmosu się urwał.
Zadaniem for modelarskich jest własnie min dawanie okazji do reklamy dla wydawców, bo na nich to nasze całe hobby się opiera .
Mam nadzieję, że ogłoszenie zrobi robotę i w tym roku zachęci więcej modelarzy "waterline" do aktywności, bo nie ukrywam, że ostatnimi laty byłem trochę osamotniony w tej kwestii, jednocześnie jestem zaprzeczeniem na to, że pół modelu nie ma szans z "pełnym" :)
Co do dorabiania dna do już wydanych modeli, raczej bym się nie nastawiał, roboty jest masa, ponad 90 samych 1/400. Wydawnictwo odżyło bardzo i liczy sie z opiniami modelarzy, wystarczy spokojnie wyczekiwać nowości, jednocześnie pamiętajcie, że opracowanie czterysetki tez zajmuje, wiem bo juz coś wymodziłem.
No i żeby nie było że tylko piszę:


Jeszcze roboczo, ale na Rypin już raczej będzie :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
11-01-19 01:24  Odp: JSC - ogłoszenie
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Większość modelarzy ma stosy modeli a moce przerobowe nie adekwatne do tych stosów. I nikt mi nie powie że te osoby które jeżdżą po konkursach i festiwalach modelarskich to jednak nie kalkulują z wyborem obiektu klejenia pod dostępne kategorie konkursowe. Oczywiście nie wszystkie modele robi się jako potencjalnych medalistów. Niemniej jednak nikt nie chce wyjść na idiotę i wstawiac na listę nawet bezpłatnie modelu gdzie konkurenci nie dają najmniejszych szans nawiązania walki na punkty .

 
11-01-19 09:52  Odp: JSC - ogłoszenie
Seweryn 

 

Adam 12 napisz coś więcej o tym modelu.

--
Seweryn

 
11-01-19 11:09  Odp: JSC - ogłoszenie
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Renown z JSC, nie mogłem znaleźć zdjęć sklejonego, to sam skleiłem :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
11-01-19 20:43  Odp: JSC - ogłoszenie
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Super ten Renown! Możesz opublikować więcej fotek albo coś przesłać na priv?
Mam sporo czterysetek zaczętych - i brakuje mi czasu na skończenie. H39 skończyłem i pokazałem na kilku wystawach. Mam dość zaawansowany Renown, Weser, Scharnchorst, Admiral Hipper, Gdańsk i kadłub Z32.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
11-01-19 22:18  Odp: JSC - ogłoszenie
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Mam kilka fotek z budowy, jak znajdę chwilę, to zrobię mini relację i galerię. Model ze standardem ma mało wspólnego ;)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024