FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
10-01-19 21:54  [G] T-40 "Za Stalina"
d_j 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam wszystkich !
Śledzę forum od dłuższego czasu i postanowiłem pokazać swoje wypociny a przy okazji się przywitać. Do modelarstwa kartonowego "powróciłem" po dwudziestu paru latach, chciałem pokazać synowi (na razie tylko się przygląda, ale chyba mu się spodobało :), o co w ogóle w tym chodzi. Kleiłem jak to kiedyś bywało głównie MM i czasami coś się trafiło z Fly modela. Nie było wtedy jeszcze internetu, także do wielu rzeczy dochodziłem samemu, jak dzisiaj patrzę na to jak inni kleją to mi szczęka opada...działa to na mnie chyba bardziej deprymująco niż motywująco, bo chyba nigdy do takiego poziomu nie będę się w stanie zbliżyć. Dziękuję wszystkim za ogrom wiedzy jaki przekazujecie min przez to forum.

A model od którego zacząłem po latach przerwy to T-40 z wydawnictwa Orlik. Bardzo przyjemny i prosty model. Wszelkie błędy są z mojej winy ponieważ zapomniałem jak to jest giąć i sklejać taką drobnicę, tym bardziej, że jest to mój pierwszy czołg w ogóle :) Traktowałem ten model raczej jako poligon doświadczalny. Pierwszy raz próbowałem różnego rodzaju retuszy (co widać). Póki co mam problem z ładnym sklejeniem różnego rodzaju kopułek ( na kołach i lampach), krzywe dolne koła itd. Gąsienice kupiłem laserowe, oczywiście założyłem odwrotnie... i zamiast pomalować przed założeniem, pomalowałem później – efekt jak widać. Do tego modelu przygotowuję jeszcze dodatkowo mini dioramę – podstawkę, jak uda mi się zrobić ją w miarę ciekawie to dodam parę zdjęć. Niestety mam dość słaby aparat i nie mogłem z niego więcej wycisnąć, zdjęcia niestety się rozmywają (tryb makro to w ogole jakaś porażka).























Pozdrawiam!

--

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [G] T-40 "Za Stalina"  nowe
d_j 2184 10-01-19 21:54
 Odp: [G] T-40 "Za Stalina"  nowe
QN 249 10-01-19 22:01
 Odp: [G] T-40 "Za Stalina"  nowe
Primo 256 10-01-19 22:06
 Odp: [G] T-40 "Za Stalina"  nowe
StuGu 212 10-01-19 23:53
 Odp: [G] T-40 "Za Stalina"  nowe
Tuco 249 11-01-19 08:36
 Odp: [G] T-40 "Za Stalina"  nowe
Borowy 209 11-01-19 10:09
 Odp: [G] T-40 "Za Stalina"  nowe
Endrju 256 11-01-19 10:43
 Odp: [G] T-40 "Za Stalina"  nowe
bomb007 131 11-01-19 15:32
 Odp: [G] T-40 "Za Stalina"  nowe
d_j 826 11-01-19 20:20

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024