FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
09-01-19 21:10  [R/G] Morane Saulnier A1 - 1:33, Quest
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK



Wziąłem się ostatnio za wykopaliska starych tematów, do których nie znalazłem tu żadnych relacji. Powstała krótka lista, a na niej ten modelik.
Wydanie z roku 2003, więc po 16 latach od wydania modelu będę pierwszy z relacją :-D

Relacja to za duże słowo, mam śmierdzącego lenia i nie chce mi się dokładnie dokumentować tego, co robię - bo i żadnych nowych technik nie ujawniam, Ameryki nie odkrywam, po prostu coś tam sobie kleję.

Dlatego pierwsze zdjęcia powstały dopiero na tym etapie - model jest prawie gotowy, został tylko silnik i karabiny.
To, co widać - błyszczy się jak psu ... bo jest pociągnięte grubo kaponem (tak, to co mam w puszce nazywa się Kapon a nie Capon).
No i oczywiście jeszcze przed ostatnim retuszem, wersja robocza czy przejściowa pełną gębą.
Za parę dni pewnie koniec.
Model klei się przyjemnie, wszystko pasuje, kolory się zgrywają.
Oto moje uzupełnienia i przeróbki:
- poznęcałem się trochę nad kabiną i oczywiście nie udokumentowałem tego :-) więc nic nie zobaczymy - wyłożenie płócienne wewnątrz (wydrukowałem sobie), elementy stelażu, orczyk (to była fikcja)
- ażurowe wręgi za silnikiem i fotelem
- zastrzały zrobiłem z istniejących części ale wzbogaciłem o opaski i rozdzieliłem na poszczególne pojedyńcze elementy (tak było w rzeczywistości)
- naciągi na podstawie zdjęć z netu.

Słabe są w opracowaniu rysunki montażowe, bo tylko rzuty boczne, bez perspektyw i np. olinowania nie sposób zrobić prawidłowo na ich podstawie.
Na szczęście w internecie jest masa zdjęć replik, prawdziwych maszyn muzealnych i z czasów wojny. I tu trzeba uważać - bo obecne repliki różnią się bardzo od egzemplarzy muzealnych, więc lepiej bazować na tych drugich.
Znalazłem nawet zdjęcie konkretnej maszyny z opracowania, co rozwiało moje wątpliwości. Jedynie dane pilota się nie zgadzają z opracowaniem, ale może nie jeden latał na tej samej maszynie.





A tak na razie wygląda silnik Gnome Monosoupape - ten z opracowania jest w większości zmyślony (tylko liczba cylindrów się zgadza), więc go dostosowałem na podstawie zdjęć.


--

Post zmieniony (20-01-19 19:26)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] Morane Saulnier A1 - 1:33, Quest  nowe
Batonus 6689 09-01-19 21:10
 Odp: [R] Morane Saulnier A1 - 1:33, Quest  nowe
MARIUSZ 305 09-01-19 21:57
 Odp: [R] Morane Saulnier A1 - 1:33, Quest  nowe
piotter 285 09-01-19 22:38
 Odp: [R] Morane Saulnier A1 - 1:33, Quest  nowe
MarcinekZ 276 09-01-19 23:10
 Odp: [R] Morane Saulnier A1 - 1:33, Quest  nowe
Batonus 290 09-01-19 23:12
 Odp: [R] Morane Saulnier A1 - 1:33, Quest  nowe
OSTOJA 223 10-01-19 08:18
 Odp: [R] Morane Saulnier A1 - 1:33, Quest  nowe
Bizon 287 10-01-19 08:25
 Odp: [R] Morane Saulnier A1 - 1:33, Quest  nowe
Batonus 355 10-01-19 10:35
 Odp: [R] Morane Saulnier A1 - 1:33, Quest  nowe
Ryszard 292 10-01-19 12:12
 Odp: [R] Morane Saulnier A1 - 1:33, Quest  nowe
Batonus 293 10-01-19 13:09

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024