FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 16Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  -> 
03-01-19 18:39  Odp: [R/G] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
cantakawah 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 9

Piękna robota kolego ! oglądać taką relację to czysta przyjemność . Ja niestety jestem dopiero w modelarskim przedszkolu .

--
Boże ! daj mi czas ... modele już mam :)

Z modelarskim pozdrowieniem

R.W.

Ukończone: BELL AH-1F "Tzefa" , Messerschmitt Bf-110 G-4,Sherman "Maczuga" (WAK),TA - 154 Mosquito (Modelik), P-420 Sparviero GPM, F-14/A Tomcat , IK-3 Rogozarskij , Sd.Kfz.8 DB-10 & Pak 44 128mm Angraf.
W budowie: RMS TITANIC (MM), Gaz-51 "Wichura" GPM.

 
04-01-19 18:10  Odp: [R/G] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Art - cud malina ;-) Pozdrowienia serdeczne z Nysy ;-)

 
05-01-19 13:45  Odp: [R/G] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Art wspaniała robota gratulacje.A tak zapytam.Jaki teraz model będziesz kończył albo sklejał od nowa?

--
Kleje bo lubię

 
06-01-19 21:15  Odp: [R/G] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
raven    

Kolejny piękny model z pod Twojej reki, Gratulacje!.
Jak widać wprawna ręka, i bystre oko, nawet z MM wyciągnie super efekt.

--
"Things should be made as simple as possible, but not simpler" - Albert Einstein

 
07-01-19 09:34  Odp: [R/G] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Raz jeszcze dziękuję.
Boloo, gdy dobrze pójdzie, to może uda się z B-2.

Tymczasem, pod namową Łukasza Sz., zmieniłem pokład na wycinek z lotniskowca USS America gdzie stacjonowała ta 14-stka z nr 200. Łukasz też narysował grafikę, za co mu bardzo dziękuję.
Zmieniłem też rozstaw lin, "odchudziłem" je (gumka w osnowie) oraz wykonałem na nowo zaczepy.

Próbowałem też podejść do tych mazów za skrzydłami, zmyłem je, ale znów wyszło byle co. Poczekam na Wasze podpowiedzi "patentowe" i może jeszcze coś pokombinuję.

Pozdrawiam i do następnego.



--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
07-01-19 11:31  Odp: [R/G] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Karol_G 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć. Kapitalnie to wszystko wygląda, zwłaszcza skrzydła. Szkoda troszkę, że opracowanie nie przewiduje rozłożonych spoilerów w standardzie. Co do smug przy zawiasach skrzydeł to fajnie jest pokazane na tym plastikowym modelu. Od 21:35.

https://m.youtube.com/watch?v=7vZWKOPU_vo

Pozdrawiam i gratuluję wspaniałego modelu.

Post zmieniony (11-01-19 17:51)

 
07-01-19 11:32  Odp: [R/G] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
skarczew   

@Art:
Osobiście nie rozumiem koncepcji tych "mazów". Oryginalny model z MM jest chyba bez śladów użytkowania czy innej waloryzacji?
Jesli tak, to moim zdaniem nie ma sensu wykonywać waloryzacji w jednym miejscu, a wszystkie inne pomijać.

 
07-01-19 20:41  Odp: [R/G] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Zgadzam się z przed mówcą ... ja proponuję przyjrzeć się modelowi beż tych "mazów" .
Zaproponował bym też nowy wątek [G]
POZDRAWIAM .

 
08-01-19 08:13  Odp: [R/G] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Te mazy są do mocno widoczne na prawdziwym samolocie.
Jedyne co to może są za intensywne te ślady.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
08-01-19 16:00  Odp: [R/G] F-14A Tomcat - Mały Modelarz 1-2-3/2014
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Racja, jak smarować, to po całości. Jednakowoż tego nie zaryzykuję bo to zupełnie nowy rozdział fachowości, której nie posiadłem, i zostawię tylko owe zamazania skrzydłowe.

Kończąc sprawę, po raz kolejny wytarłem zabrudzenia i dzięki podpowiedzi Karola G, oddzieliłem taśmą granice przetarć oraz wprawiłem w ruch zwykły ołówek.
Teraz jest to do zaakceptowania - przynajmniej dla mnie.

Model jest już w gablocie na jamen. Obecnie mam głowę w "Pustułce niezwyczajnej" ;)



--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 16Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024