FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 141 z 173Strony:  <=  <-  139  140  141  142  143  ->  => 
03-01-19 23:25  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

W zalewie Wielkich Próśb i Żądań moja wyda się pewnie bardzo skromna, ale może najłatwiejsza do spełnienia. I nie chodzi mi o żaden model. Chodzi mi o to i proszę o to projektantów, żeby uzupełniać wydawane modele, w opisie lub przy samej części, o informację dotyczącą tego ile mm średnicy ma mieć część często opisywana jako taka, która ma być "ciasno zwinięta" lub "zwinięta na drucie". Takie części można zastąpić zwiniętymi rurkami lub oklejonymi kartonem rurkami lub prętami o odpowiedniej średnicy, ale trzeba wiedzieć co autor ma na myśli. Przecież info o średnicy docelowej projektant musi mieć, a o ile łatwiej okleić odpowiedni pręt kartonem niż mozolnie i często niedokładnie zwijać te "rurki"...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
04-01-19 08:16  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja mam prośbę do Answera, aby w modelach pojawiła się wreszcie porządna instrukcja budowy. Chodzi tu głównie o okręty i pojazdy.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
04-01-19 22:59  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Dołączam się do obu powyższych próśb i powtarzam swoją, sprzed lat - bo niewiele się zmieniło. Mianowicie - dokładne schematy olinowania w okrętach. Mało które wydawnictwo umieszcza schematy nie budzące wątpliwości. Maszt pięknie rozrysowany, a linki wychodzą z niego i giną w nieznanej przestrzeni. Rzuty boczne całego modelu nic nie wyjaśniają bo nie wiadomo, czy linki są przyczepione do burty, czy do relingu, a może gdzieś do pokładu albo pachołka, uchwytu na nadbudówce itd. Trzeba to wymyślać samemu.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
05-01-19 01:00  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Czy tak wystarczy?


Jestem na etapie przygotowywania rys do New Mexico, ale pamiętajcie że w Corelu robienie rysunków to mordęga, więc cudów nie oczekujcie jak w renderkach.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
05-01-19 11:21  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Ooo, to już coś. Rzuty perspektywiczne są najlepsze bo wiadomo, gdzie lina się kończy. Chociaż mocowanie linek do krawędzi nadbudówki też budzi pytania - jak? Tam były jakieś ucha, Zawsze się zastanawiałem nad celowością prowadzenia takich linek w tej ilości. Kod sygnałowy- OK, ze 2 - 3 by wystarczyły + sztagi na potrzeby gali banderowej, ale tyle? Może za bardzo drążę...

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
05-01-19 12:02  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Jarpen   

Ja też mam prośbę noworoczną do autorów.Dotyczy to głównie lotnictwa,ale nie tylko aby przy wybieraniu malowania i oznakowania kierowali się fotografiami z epoki a nie kolorowymi profilami z internetu które często są nierzetelne albo wręcz zmyślone.Lista błędnych oznakowań jest tak długa że masakra.Jeżeli mam kupić wycinankę a póżniej skanować, poprawiać w programie graficznym i drukować to przecież nie ma sensu.Nie wiem czy przy wznowieniach jest możliwość poprawy błędów przez autora czy też nie ,ale dobrze by było.Jest też przecież możliwość konsultacji malowania na forum przed wydaniem.
Pozdro.

 
05-01-19 13:01  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Batonus, podejrzewam, że problem leży w tym, że tak naprawdę w większości przypadków nie wiadomo, gdzie dokładnie lina powinna być mocowana. Szczególnie dotyczy to okrętów japońskich, do których dokumentacja jest dość uboga. Nawet Anatomie nie są w tym względzie zbyt precyzyjne. Przynajmniej Fuso. Podejrzewam, że Takao też, ale Ty pewnie wiesz lepiej, bo go kleiłeś. Do tego dochodzi fakt, że schemat olinowania zmieniał się w trakcie służby, więc przeważnie to, co możemy zobaczyć w różnych opracowaniach to po prostu interpretacja ich autorów.

Adam, moim zdaniem OK. Tym bardziej, że olinowanie jest wyróżnione kolorem, co ułatwia czytelność. Zastanawiam się tylko nad mocowaniem lin sygnałowych do rei na okrętach US Navy. Czy tam były bloczki, czy pierścienie, bo na rysunku wygląda, jakby lina była przeciągnięta przez pierścień. Tak też robią niektórzy modelarze.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (05-01-19 13:09)

 
05-01-19 13:54  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jest to zrzut z instrukcji do Horneta, założyłem, że nie każdy okrętowiec się na wycinankę skusił.
Olinowanie zostało zredukowane ze względu na skalę, flaglinki powinny być właściwie podwójne na bloczkach też przy koszach na sygnały, ale jak to mówią dobry dociekliwy modelarz sobie przerobi a frajdolarz zrobi jak jest i wszyscy zadowoleni :)
A mocowanie, to już preferencje ja teraz robię oczka z cienkiego drutu i wiąże gdzie tylko się da, naciąganie i klejenie linek jest ponad moje możliwości.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
06-01-19 21:33  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witajcie !!! Wrzucę kilka tematów wartych zainteresowania, od razu uprzedzam , że nie jestem zwolennikiem wydawania " trzydziestej trzeciej " wersji samolotu wydanego już przez prawie wszystkie wydawnictwa. Nie czytałem wcześniejszych wypowiedzi, mogę się powtórzyć z życzeniami..
Po kolei :
Broń pancerna :
- może ktoś wreszcie zabierze się za Chieftein'a ? Z Angoli jest jeszcze Comet .
Z tematów niemieckich przydałby się Nashorn , a z Amerykanów M26 Pershing.
Samoloty :
- najpierw RAF : Avro Anson, nowy Wellington, nowy Beaufort , Supermarine Walrus,
- a teraz coś z USA : Martin B-26 Marauder zrobiony porządnie.., Douglas A-26 Invader, Martin Baltimore.
- a z germańców może doczekamy się He-115.
- Japońszczyzna : Ki46 Dinah - taka kapitalna maszyna !! , Nakajima B6N Tenzan , Kugisho P1Y1 Ginga .
Okrety :
w tym miejscu mam tylko prośbę o nowe opracowanie naszej Błyskawicy ! I to w wykonaniu Mac Gregora !
Pozdrowienia !!!

 
06-01-19 22:10  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ja tam skromnie marzę o le.IG18 i ZiSie 3 (porządnym), najlepiej w GPM opracowane przez P. Jaszczaka. Z resztą każdy nowy temat w artylerii mile widziany.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 141 z 173Strony:  <=  <-  139  140  141  142  143  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024