FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
16-12-18 00:00  [R] M1070/M1000 Answer
Banita 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam !!!
Chciałbym rozpocząć pierwszą moją relację na forum .Jest to model ciągnika siodłowego M1070 z wydawnictwa Answer . Rozpoczynam relację w sumie od środka gdyż nie byłem pewny czy sobię poradzę z tym modelem . Sklejalność modelu jest dobra choć zdarzają się takie sytyłacje jak elementy zrobione tylko na lewą stronę lub jak ktoś woli prawą .Model jest dość ubogi jeśli chodzi o waloryzację ponieważ rysunki montażowe nie wyjaśniają zbyt wiele i posiłkuję się zbudowanymi modelami plastikowymi . Przemalowałem go na kolor piaskowy ponieważ żółty zbyt mocno raził po oczach . A oto moje wypociny .



















 
16-12-18 09:10  Odp: [R] M1070/M1000 Answer
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Witam. Ciekawy model i niezły początek. Jeśli mogę coś zasugerować, to popracuj trochę z papierem ściernym. Powodzenia.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R, wz.29, wz.34,Putiłówka
W budowie: Su 76M

 
16-12-18 10:12  Odp: [R] M1070/M1000 Answer
Zeus12345   

Witam

super tez mam ten model jestem stalym widzem kontynuluj (nie mam polskich liter w klawiaturze)
czy model malujesz jak opony zrobione czy lasery :)

 
16-12-18 10:43  Odp: [R] M1070/M1000 Answer
Banita 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam
Krys - proszę sprecyzuj co masz na myśli ponieważ chcąc się rozwijać należy znać swoje błędy i starać się je naprawiać .
Zeus12345 - model maluję kolorem piaskowym ponieważ mam sporo dziwnych białych plam w wycinance , koła wraz z bieżnikiem to lasery z answera może troszkę wymęczone z mojej strony .

 
16-12-18 11:16  Odp: [R] M1070/M1000 Answer
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Będę podglądał, bo też właśnie go robię. Potwierdzam małą ilość rysunków - tez korzystam z relacji plastikowców.
Jakiej farby użyłeś, bo wg mnie jest za żółta ?

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
16-12-18 11:49  Odp: [R] M1070/M1000 Answer
Banita 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Norvik - używam farb Revell Aqua kolor Sand nr. 36116 . Wiem że nie są to najlepsze farby ale mam je pod nosem i są to moje początki z farbami więc testuję . Może wydaje się kolor zbyt żółty z powodu oświetlenia podczas robienia zdjęcia . Porównywałem owy kolor z dostępnymi zdjęciami i najbardziej zbliżony jest do orginału .

 
16-12-18 12:03  Odp: [R] M1070/M1000 Answer
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Chodzi mi o miejsca w których łączysz dwa elementy ramy wydaje mi się że nie powinno być widać miejsca styku, powinno być oszlifowane.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R, wz.29, wz.34,Putiłówka
W budowie: Su 76M

 
16-12-18 12:11  Odp: [R] M1070/M1000 Answer
Banita 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Krys - przyjrzałem się tym miejscą o których mówisz i wiem co masz na myśli . Dzięki za spostrzeżenie które pozwoli mi popracować nad tym elementem w dalszej budowie .

 
16-12-18 13:48  Odp: [R] M1070/M1000 Answer
Hator   

Z tego, co było przedstawione w innej, przerwanej relacji , to model jest mocno kłopotliwy w budowie. Jest sklejalny, bo widziałem zdjęcia gotowych, pomalowanych modeli. Pełnej relacji nie znalazłem. Trzymam kciuki. Jeśli masz możliwość to przedstawiaj miejsca w modelu, które musiałeś dostosowywać lub przerabiać z racji błędów w wycinance, czy po prostu ich braku. Pomoże to wszystkim, którzy chcą zbudować ten model.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
16-12-18 14:40  Odp: [R] M1070/M1000 Answer
Banita 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Na chwilę obecną największym mankamentem było mocowanie wałów gdyż nie było uwzględnione że znajdują się elementy lewe i prawe ( były tylko jedne ) . Ponadto podkleiłem elementy ramy na tekturę 1 milimetr ponieważ wydawało mi się że tak duży element jakim jest rama bez podklejenia nie będzie zbyt stabilna .Ponadto dość skomplikowane jest zawieszenie ,trzeba uważać na kolejność montażu poszczególnych elementów . Ja nocowałem kompletny wał ze wszystkimi dodatkami i dopiero przechodziłem do kolejnego . I najważniejsze , brak dobrej dokumentacji . Z tego posady odpuściłem hydraulikę .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024