FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 134 z 134Strony:  <=  <-  130  131  132  133  134 
01-01-19 12:02  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Zanim zacznę nowy tegoroczny wątek krótko podsumuję ubiegły rok. Abstrahując od atrakcyjności modeli był to rok bardziej obfity od poprzedniego. Pojawiło się ok. 20% modeli więcej - łącznie w zestawieniu naliczyłem 222 modele. Co oznacza, że co 1,5 dnia dostawaliśmy nowy model :) Nieźle jak na niszowe hobby. Palmę pierwszeństwa podzieliły między siebie modele lotnicze i pływające. Wyraźnie mniej było modeli kolejowych. W tradycyjnej wojnie na wiodące wydawnictwo między GPM a Answerem zdecydowanie wygrał ten ostatni.Pojawiło się nowe wydawnictwo z Białorusi - BlackCat Model z HMS Albatross. Wydawnictwo proArte, dotychczas bardzo aktywne, mocno zwolniło, ale zapowiada ofensywę w tym roku.Model-Kom całkiem się poddał - jest dosłownie zabiegany (Karol, naród czeka na Twoje modele). Reszta wydawców publikuje swoim stałym tempem.
Dla mnie był to wyjątkowy rok, bo nie kupiłem ani jednego modelu - po raz pierwszy od ponad 20 lat. Jako miłośnik współczesnych pojazdów kołowych i gąsienicowych dostałem od wydawców głównie pojazdy wydane już wcześniej i to tylko made in CCCP. Może ten rok będzie lepszy.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
01-01-19 13:26  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Extra Model   

Oczywiście modeli kartonowych zostało wydanych o wiele więcej niż te 222. Mam rozumieć że statystyka dotyczy tylko listy z pierwszej strony ?

--
www.extramodel.pl

 
01-01-19 14:27  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Może być więcej, ale zliczyłem tylko to co udało mi się ogarnąć. Jeśli są jakieś braki zawsze jestem otwarty na uzupełnienia.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 134 z 134Strony:  <=  <-  130  131  132  133  134 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024