FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-12-18 10:48  JSC - podsumowanie roku, ważny dla nas wpis
JSC 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Drodzy Modelarze,
Na samym wstępie chcielibyśmy prosić abyście, jeśli macie kilka minut, przeczytali ten wpis do końca.
Tym przydługim tekstem zamykamy rok 2018 i dziękujemy Wam za ostatnie 12 miesięcy. Gdyby ten rok był po prostu jednym z wielu, prawdopodobnie życzylibyśmy Wam Szczęśliwego Nowego Roku - i to wszystko. Lecz dla JSC był to rok inny niż pozostałe. Kończymy go z poczuciem ogromnej satysfakcji z tego, co udało nam się wykonać. Był to rok produktywny, pracowity i udany. W 2018 szczególnie mocno doświadczyliśmy wspaniałego uczucia, że praca naprawdę może być pasją, ale to Wasza zasługa, nasi kochani Modelarze. Dziękujemy Wam za każde słowo zamienione z nami czy to osobiście na konkursach modelarskich, czy mailowo, czy na forach, czy na Facebooku. Dziękujemy za każdą uwagę, czy konstruktywną krytykę. Wszystko to sprawia, że chce nam się tworzyć dla Was nowe tematy, dodajecie nam skrzydeł i sił do działania. Za to jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni. Kontakt z Wami jest bezcenny.

A jak konkretnie wyglądał mijający rok?
- porównując go z poprzednimi, zwiększyliśmy tempo, pojawiły się nowości, których nikt inny nie wydał w wersji kartonowej. Szczególnie dumni jesteśmy z zeszytu nr 412 - dwa modele w jednej wycinance - Andrea Doria i Stockholm, który okazał się prawdziwym hitem. Wydaliśmy też model, który jest dla nas nietypowy - JSC 301 - Chevron Nederland, z częścią podwodną, w skali 1:250. Kolejnym tematem jest USS Arizona Memorial, piękny symboliczny model poświęcony ofiarom Pearl Harbor. Poza kilkoma jeszcze nowościami pojawiły się wznowienia - USS Ward JSC 066, czy Königsberg JSC 025 oraz statek żeglugi przybrzeżnej Gdańsk JSC 241.

- w sklepie pojawiły się nowe akcesoria laserowe w skalach 1:400 i 1:250 - łańcuchy, drabiny, poręcze nachylone pod różnymi kątami oraz relingi w 6 kolorach. Oprócz tego ruszyła sprzedaż laserowych figurek marynarzy, żołnierzy i pasażerów, jak też stolików, parasolek, krzeseł i leżaków do statków pasażerskich, których mamy sporo w kolekcji - wszystkie te wycinanki laserowe są w obu skalach 1:400 i 1:250.

- mamy też w ofercie szereg narzędzi modelarskich, a sprzedaż klipsów metalowych i igieł do bigowania („szydełek”) przeszła nasze najśmielsze oczekiwania - in plus :). Wprowadziliśmy też podstawki pod modele w dwóch rodzajach - z nadrukiem wody oraz wycinane z HDF dla tych, którzy lubią własnoręcznie wykonywać wodę do modeli do linii wodnej. Podstawki z HDF są w wielu rozmiarach i pasują do 100% modeli JSC do linii wodnej. Do kompletu są też pędzle, farby i woda w kilku kolorach, jak też piana morska. Hasło widniejące na naszej stronie „od wycinanki do morskiej pianki” najlepiej obrazuje naszą ofertę :)

- jesteśmy dumni z wprowadzenia nowych standardów JSC co do prezentacji modeli - każdy nowy model pojawiający się w sklepie jest bogato zilustrowany. Możecie zobaczyć wszystkie kartki wycinanki, aby zminimalizować efekt kupowania „kota w worku”, to taka namiastka przekartkowania na żywo modelu przed kupnem, czego nie da się zrobić kupując on-line. Sklejone modele są obfotografowane z każdej strony. Wprowadziliśmy też nową świecką tradycję na Fecebooku - każdy nowy model JSC jest bohaterem krótkiego filmiku, w którym przeglądamy wycinankę kartka po kartce, abyście mogli obejrzeć cały produkt.

- ten rok był również pierwszym pełnym rokiem, w którym uczestniczyliśmy w konkursach modelarskich. Było ich 19. Bezpośredni kontakt z Wami i rozmowy były cudowne. Poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi. Nigdy by się to nie stało, gdybyśmy nie podjęli trafnej decyzji o uczestniczeniu w konkursach.

- kończąc, jeszcze raz dziękujemy Wam z całego serca za cały rok, za to, że jesteście. Do zobaczenia, usłyszenia lub napisania niebawem. Osobiście można będzie się z nami spotkać już w lutym (16-17 luty) w Nowym Tomyślu. Oprócz tego, jeśli macie potrzebę, piszcie maile, wiadomości na Facebooku i na forach. Jesteśmy dla Was. Nie zawracacie nam głowy, nie zapychacie skrzynek mailowych. Kontakt z Wami jest nam niezbędny do doskonalenia naszych modeli dla Was.
Przepraszamy też przy tej okazji za ewentualne przeoczenia, utrudnienia i nieporozumienia.

Życzymy Wam dużo radości i zdrowia dla Was i Waszych rodzin na ten Nowy Rok. Aby nie zabrakło sił, chęci i kleju na to piękne hobby.
Kasia i Bartek, JSC

--
https://jsc.pl/
https://www.facebook.com/jscpl-1199869870079320/?fref=ts
https://www.youtube.com/channel/UCLqn4z3wNzR0JPoWysV0klg/videos

 
27-12-18 11:13  Odp: JSC - podsumowanie roku, ważny dla nas wpis
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
Myślę że każdy zauważył Waszą aktywność na forach i wystawach.
Cieszę się że popularyzujecie skalę 400, co przekłada się że coraz więcej Waszych modeli można oglądać w relacjach.
Wszystkiego dobrego w Nowym roku, "cienkiej kreski" w modelach :-), "drugiego dna " od czasu do czasu, a 400 wygra :-)
Pozdrawiam

 
27-12-18 11:55  Odp: JSC - podsumowanie roku, ważny dla nas wpis
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

A ja wcale się nie domagam drugiego dna bo ta część podwodna mnie najbardziej odstręcza łatwo od klejenia okrętów. A tak sobie już nazbierałem JSC-ów i zacząłem to kleić. Mam nadzieję że do konkursów będę miał z czym pojechać.

 
27-12-18 16:37  Odp: JSC - podsumowanie roku, ważny dla nas wpis
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

W ostatnim czasie skleiłem kilka modeli z JSC. I choć mój warsztat i dorobek modelarski nie jest zbyt imponujący, to śmiało mogę stwierdzić, iż poziom oraz jakość oferowanych modeli jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie i za to im serdecznie dziękuję.
Widać, że wydawnictwo się rozwija w różnych kierunkach i to jest wielki plus.
Mi osobiście, tak jak zapewne wielu z Was brakuje części podwodnej, przynajmniej w dużych jednostkach.
Coś drgnęło w tym obszarze i mam nadzieję, że polityka wydawnictwa będzie rozważała tą możliwość przy kolejnych projektach.

Pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego Roku pełnego sukcesów :)

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
27-12-18 16:40  Odp: JSC - podsumowanie roku, ważny dla nas wpis
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gratuluję. Brawo dla Was za ten rok i proszę o więcej..... modeli i dodatków. W krótkich słowach - tak trzymać jesteście na dobrym kursie !!!
Pozdrawiam serdecznie i życzę pomyślności w Nowym Roku.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
27-12-18 18:17  Odp: JSC - podsumowanie roku, ważny dla nas wpis
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ze swojej strony jeszcze raz chciałbym podziękować za ściągnięcie z Holandii nieosiągalnych u nas modeli z wyd Scaldis. Co ciekawe to wydawnictwo oferuje te same modele w 2 skalach: 1:350 i 1:250, tylko chyba druk cyfrowy, matowy. Co do części poswodnych taki luźny pomysł: może udostępniać jako pdf szkieletu dna, wodnica, wzdłużnica i wręgi do samodzielnego wydruku? Oklejki dna też jako siatki do wydruku na barwionce?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
27-12-18 21:26  Odp: JSC - podsumowanie roku, ważny dla nas wpis
Tomek 

 - 2

JSC! Dzięki za Wasze modele. Kilka udało mi się skleić, do kolejnych się przymierzam. Z moich przemyśleń na ten temat:
Wiele Waszych modeli jest coraz bardziej szczegółowych i coraz częściej są bardzo pracochłonne. Sugestią do przemyślenia jest wydawanie modelu w dwóch odsłonach. Prostszej i trudniejszej. Dlaczego tak? Bo dzięki temu osoba, która zaczyna przygodę z modelarstwem nie będzie musiał kupować modelu dajmy na to za 35 zł, a wyda 25 zł i będzie mogła kupić jeszcze jakieś narzędzia. Jak się wprawi, to chętnie kupi model bardziej skomplikowany. Wszystkiego dobrego na Nowy Rok!

 
28-12-18 17:23  Odp: JSC - podsumowanie roku, ważny dla nas wpis
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Szanowni Wydawcy JSC

Bardzo dziękuję Wam za obecność i działalność na modelarskiej niwie.
Wasze modele pobudzają do tworzenia, wywołują pragnienia jak Mały Modelarz w latach 60-tych XX w. kiedy był sam na rynku.
Obecnie, w mrowiu wielu wydawnictw, zdobycie takiej popularności to Wasz ogromny sukces - gratulacje!
Z drugiej strony, słuchając różnych opinii lub czytając powyższe komentarze, nasuwa się refleksja - trudno dogodzić wszystkim, róbcie dalej swoje.

Powtórzę się, tym razem na Forum. Częściowo dzięki Wam wróciłem do modelarstwa po 35-ciu latach przerwy.
Wasze dodatki do "Naszego Morza" były dla mnie na tyle inspirujące, że powrót do modeli nastąpił bez wahania.
Pierwsze modele (z Waszego wydawnictwa) zachęcały do kolejnych i tak się wciągnąłem.
Ogromną satysfakcją jest również otrzymane od Was wyróżnienie za jeden z Waszych modeli na konkursie w 2018 r.
Jeszcze raz dziękuję.

W następnych latach życzę Wam wiele radości, satysfakcji i sukcesów w działalności modelarskiej.
W życiu osobistym zdrowia, sił, nieustającej pogody ducha oraz dalej tyle ciepła ile okazujecie na co dzień.

Do zobaczenia na kolejnych wystawach.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
31-12-18 08:44  Odp: JSC - podsumowanie roku, ważny dla nas wpis
JSC 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Bardzo dziękujemy za wszystkie miłe słowa i jeszcze raz Szczęśliwego Nowego Roku! A na początku stycznia pojawi się model z częścią podwodną :)

--
https://jsc.pl/
https://www.facebook.com/jscpl-1199869870079320/?fref=ts
https://www.youtube.com/channel/UCLqn4z3wNzR0JPoWysV0klg/videos

 
31-12-18 11:11  Odp: JSC - podsumowanie roku, ważny dla nas wpis
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

To jeszcze uchylcie rąbka tajemnicy , jaki ? I będzie mi się lepiej spało a i szampan się za Was poleje :-)
Pzdr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024