FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
30-12-18 22:38  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
RadoslawKamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Z tymi miniaturkami to wciąż szukam darmowego hostingu zdjęć żeby to jakoś wyglądało. OneDrive niby darmo ale właśnie te miniaturki się w oryginale wstawiają i tak je o 50proc pomniejszyłem :)

 
31-12-18 03:42  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
RadoslawKamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Przód kadłuba. Miałem problem z wklejeniem wręgi pod kątem ale wziąłem przykład z wyżej wspomnianej relacji i zrobiłem otwory pomocnicze do ustalenia pozycji.



parę dodatkowcyh elementów kadłuba






Jak do tej pory wszystko pasuje do siebie. Używam kleju Szewskiego Dragona. Próbowałem kiedyś innych klejów ale albo wsiąkały w papier albo schły pół dnia i w sumie tylko klej poliuretanowy ma zalety nie wsiąkania w papier, szybkiego schnięcia i możliwości usunięcia nadmiaru kleju poprzez gumowanie. No i ma wady jak szybkośc schnięcia :D Jak coś przyklei się żle i nie zauważy w 15 sec to można się liczyć z permanęntnym uszkodzeniem elementów klejonych.

PS: Wstawiłem drut 1mm bo bałem się,że sklejki nie utrzymają skrzydeł i w relacji walkirii wspomniano,że usztywnienie skrzydeł jest 'raczej liche'.

Post zmieniony (31-12-18 03:47)

 
31-12-18 07:29  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
RAVEN6   

Bardzo dobrze Ci idzie. Oby tak dalej i powstanie fajny F-16.

 
31-12-18 10:43  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Polecam klej introligatorski. Ma lepsze właściwości niż Wikol chociaż wygląda tak samo. Ja używam go wraz z BCG ale tym drugim trzeba potrafić kleić.

--
Pozdrawiam!

 
31-12-18 12:36  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
RadoslawKamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mam klej Wikolowy Dragona ale po pierwszych próbach nie używam go. Jest dla mnie zbyt żadki i zbyt długo schnie i wsiąka w papier. Klej introligatorski ma chyba podobne właściwości? Na plus że jak już zaschnie to jest bardzo mocny i widziałem że sporo osób na forum poleca go to sklejania szkieletów. Klej BCG to chyba jakiś urban legend :D Tyle się naczytałem o nim,że to nie dla zwykłych śmiertelników :) Może kiedyś wezmę się za eksperymenty narazie klej szewski wydaje mi się dobry dla początkującego dobrze się nakłada i szybko schnie. Smaruje oba elementy i łącze ze sobą i po chwili jest ok.

Postęp: Dużo przymiarek i kokpit nie pasował do 'gniazda' o jakiś 1mm za duży to poszlifowałem wręge z tyłu a te wąsiki w części 7 trochę przyciąłem i jakoś się udało. Może coś źle złożyłem wcześniej albo to wina moich sklejek bo na styk jeszcze mi nie wychodzi klejenie i dodawałem małe sklejki od siebie z papieru kseru wszędzie gdzie się dało.





Może nie jest idealnie ale i tak się cieszę że jeszcze nie zgniotłem niczego nieodwracalnie. Zdjęcia uwydatniają wszystkie niedociągnięcia, ale w rzeczywistości z metra nie wygląda tak źle :)

 
31-12-18 12:47  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
RadoslawKamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Oto widok kadłuba od spodu:



Przypomniał mi się mem sprzed paru lat i parafrazując: co będziesz robił w sylwestra? Będe składał model :D Taki suchy żarcik :)

Mam dwa koty więc trochę się męcze pilnując żeby nie zrobiły zabawki ze ścinków papieru lub nie wlazły mi w narzędzia. Miałem kartonik na ścinki ale kot+pudełko= zabawa więc teraz co chwile wynoszę ścinki do śmieci chowając przedtem wszystko ze stołu.

 
31-12-18 13:38  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Bez przesady z tym klejem BCG. Jak każdy klej ma tam jakieś swoje wady i zalety ale nie trzeba być żadnym magikiem żeby go używać.
Odrobina cierpliwości wystarczy.
Budowa jak widzę szybko postępuje. Oby tylko nie kosztem jakości.
Powodzenia.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
31-12-18 15:53  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
RadoslawKamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Z tą jakością to może być różnie, ale jak wspomniałem to model treningowy i bardziej skupiam się żeby niczego nie ubabrać klejem i nie zgnieść :) Czytałem,że BCG trzeba najpierw przelać do pojemniczka małego i poczekać aż trochę zgęstnieje i wtedy się rozprowadza ale nie wiem. Narazie używam tego co znam czyli szewskiego poliuretanowego.

Dziś już koniec składania. Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim :) Dziękuje za zainteresowanie i pomoc :)

Post zmieniony (31-12-18 15:54)

 
01-01-19 12:52  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
RadoslawKamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Model jest duży więc trochę dziwi skąpy szkielet. Dodaje od siebie różne wstawki i wzmocnienia:


 
01-01-19 16:50  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
RadoslawKamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W międzyczasie mam jeszcze elementy wnęk podwozia. Miałem nie robić podwozia, ale jak mam się czegoś nauczyć to trzeba sobie utrudniać :)





Wstawiłem jedną wręge więcej pośrodku tej wstawki bo bałem się,że palcem wgniote:) No i pierwszy babol bo te paski na drugiej fotce nie schodzą się ze sobą a już mam wycięte elementy więc za bardzo nic z tym nie zrobię. Trudno może tak miało być ?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024