FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
29-12-18 19:36  [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
RadoslawKamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam. Jestem początkującym modelarzem( to chyba zbyt duże słowo ), w każdym razie po kilku przygodach z darmowymi drukami z neta( np. Ebbles Miniatures i Canon Creative Park) i wycięciu setki miniatur RPG z żołnieżykami :D pomyślałem,że jakiś sprawdzian by się przydał. W oczy wpadło mi wydanie F-16D z wydawnictwa WAK. Ze skalpelem wciąż nie zbyt obyty to nabyłem też wręgi laserowe czego potem żałowałem ale trudno. Kasa wydana, decyzja zapadła no i jestem.
Proszę o wyrozumiałość, bedą babole bo bez nich niczego nauczyć się nie da zgodnie z powiedzeniem,że specjalista to człowiek który popełnił wszystkie błędy w danej dziedzinie :D
Żeby się rozgrzać ściągnąłem to to :

 
29-12-18 19:48  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
RadoslawKamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zanim się nauczę obsługi forum też trochę zajmie. Proszę o porady w razie problemu. Składam ten model od paru dni więc wrzucę co mi do tej pory wyszło. Bałem się zakładać wątek, ale czytałem Wasze poradniki i zawsze proponuje się założenie relacji więc trochę nie śmiało i z lekkim przerażeniem na widok elementów do złożenia ale dzielnie walczę ;D



--

 
29-12-18 19:55  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
RadoslawKamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zaczynam budowę zgodnie ze wskazówkami z innej relacji tego modelu walkirii :
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=350326&t=350326&v=f&filtr=

Zgodnie ze wskazówkami będzie dużo dodatkowych wzmocnień z kartonu 1mm. Jak te podłużne wstawki:


--

Post zmieniony (29-12-18 19:59)

 
29-12-18 20:12  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
RadoslawKamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Poszycie do środka kadłuba jakoś tak:



i dół:



To na dziś tyle. Miełego wieczoru:)

 
30-12-18 12:11  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
RadoslawKamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Składamy dalej. Namęczyłem się z kokpitami no i lekcje medytacji oddechowej nie idą na marne :D Polecam :D







--

 
30-12-18 12:14  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
RadoslawKamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 



--

 
30-12-18 13:00  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Wstawiaj miniaturki zdjęć tak żeby po kliknięciu otwierały się w pełnym rozmiarze. Skup się na jednej rzeczy. Jeśli robisz kadłub to ciagnij to do końca. Najlepiej trzymać się instrukcji bo nie masz doświadczenia i kleić krok po kroku tak jak jest opisane. Ząbki na sklejkach są po to żeby je wyciąć bo w niektórych przypadkach możesz mieć problem z doklejeniem kolejnych elementów. Nie zrażaj się jeśli coś nie wyjdzie. Każdy z nas kiedyś zaczynał. Najważniejsze żebyś miał frajdę z klejenia.

--
Pozdrawiam!

 
30-12-18 15:15  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
Frankie 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ząbki wycinaj tam, gdzie części przyklejasz pod kątem. Inaczej możesz mieć problem z dopasowaniem. Kolejne segmenty kadłuba dobrze wzmocnić od spodu, aby uniknąć problemu z zapadaniem się dołu, gdy będziesz przyklejał resztę od spodu.

 
30-12-18 15:18  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Każdy z nas kiedyś zaczynał. Mój pierwszy model, Błyskotka z MM-a, połowa części wylądowała w koszu, sklejony do linii wodnej ale ja dumny i blady z ukończenia modelu, mimo wielu białych pól z numerkami... Ale to 28 lat temu. Pewnie będą błędy, babole, może coś skasujesz w połowie budowy, ale każdy model da Ci umiejętności. Czytaj też forum, dużo cennych wskazówek możesz tu znaleźć. A jak czegoś nie wiesz, pytaj, tu nikt w pyska nie da, tu są wporzo koledzy, chętnie pomogą z problemem. Tak więc powodzenia!

 
30-12-18 22:36  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
RadoslawKamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuje za odpowiedzi. Z tą kolejnością i sklejkami to się wzoruje na relacji Walkirii z tego forum, choć tam to wszystko wygląda onieśmielająco:) Ogólnie składałem już trochę z papieru i kilka projektów poszło już na odpad, ale głównie wydruki z neta darmowe. Interesuje mnie raczej fantasy i scifi niż militaria ale F-16 wygląda bardzo współcześnie mimo że to staruszek mi się podoba. Za dzieciaka kupowałem parę razy MM ale co to były za czasy, zero narzędzi, z nikąd pomocy, bo o komputerze można było pomarzyć no i przez ladnych parę lat byłem mocno zrażony do modelarswa bo te MM były zbyt trudne i skomlikowane. Jak już mi się życie ustatkowało to w sumie zachciałem znowu do tego papieru tak mnie ciągnie i pomału coś tam robiłem ale bałem się kupić model z wydawnictwa po tych doświadczeniach traumatycznych z MM z dzieciństwa :D
Ale w końcu się przemogłem, już nazbierałem trochę umiejętności z darmowych wycinanek więc pora na coś dojżalszego no i wspierać trzeba wydawnictwa nasze polskie w końću :)

Post zmieniony (30-12-18 23:12)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024