FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
03-01-19 11:21  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
RadoslawKamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pokryłem poszyciem spód kadłuba i wstawiłem wnęki podwozia. Nie bardzo mi to wszystko pasowało do siebie. Wręga W22 była 1mm za niska w stosunku do poszycia i obrysu wnęk. Podłożyłem pod nią pasek kartonu.







Coś namieszałem w komórce i klka zdjęć mi zaginęło z budowy:/ Więc napisze tylko.
Składanie wlotu powietrza i tego trójkąta łączącego z kadłubem łatwe nie było. Element 28C nie pasował mi i powstały dość spore szpary w łączeniu z elementem 24. Użyłem elementów otwartych hamulców do zakrycia szpar.



Od dołu wnęki wyglądają tak:



A wlot powietrza tak:



Zamiast elementu 28b użyłem wykałaczki pomalowanej ołówkiem.

 
05-01-19 15:20  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
RadoslawKamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Trochę przerwy bo po nowym roku trzeba było do pracy wrucić zarabiać pięniądze na modele :D Nie poddaje się i kolejne elementy się budują:





Widać,że tych kartonowych wzmocniej robię sporo ale nie umie sklejać w powietrzu lub na styk a na czymś poszycie musze oprzeć. Widać też że się coś nie spasowało. Pomalowałem wręgę mazakiem czarnym mam nadzieje że kabina to jakoś zakryje. Muszę chyba na kolejny model pomyśleć o lekcjach retuszu:/

Kolejne elementy:







 
05-01-19 15:53  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
RadoslawKamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Na ten etap wygląda to tak:







Z boku widać,że krawędzie się wytarły jakby popękał nadruk gdzieś czytałem,żeby używać kaponu do kartonu aby uniknąć takich niespodzianek. Może kolejny punkt na liście do testowania na przyszłość. Model miał być edukacyjny i pod wieloma względami jest pierwszym który składam. Z pewnością jest to pierwszy samolot myśliwski, pierwszy do którego kupiłem lasery i kabinke i w ogóle pierwszy kupiony model od 15 lat. Chyba wiele osób,które próbowały coś składać za dzieciaka i nic nie wychodziło teraz wracają do hobby. Karton ma w sobie coś przyciągającego.

 
05-01-19 18:45  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
Frankie 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Szkielet, to największy problem tego opracowania. Sama wręga plus segment średnio się tutaj sprawdza. Zacząłem swojego kleić w święta, i trzeba od spodu wzmacniać czymś, aby zachować prostą linię, inaczej po poszycie będzie się zapadać, co uwidoczni się przy przyklejaniu dolnych części.

 
05-01-19 19:07  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
RadoslawKamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak jak widać na zdjęciach wszędzie gdzie się dało dawałem wzmocnienia boków i środka między wręgami z kartonu 1mm żeby było do czego poszycie przykleić i żeby się nie zapadło. Mam wrażenie że więcej sam wykonałem wręg niż było ich w opracowaniu. Może trochę z tym przesadzam, Model jest duży i gdyby nie te dodatkowe elementy to na pewno pozapadało by się i powgniatało przy manipulowaniu modelem. Też zacząłem kleić przed świętami bo to prezent od żony pod choinkę :D Jest bardzo wyrozumiała i nawet nie narzeka że klej śmierdzi i że siedzę pół dnia przy biurku :D

--

Post zmieniony (05-01-19 19:19)

 
07-01-19 14:28  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
RadoslawKamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kolejne podzespoły sklejone.

Silnik:


Belka: (wzmocniłem ją od środka podłużnie jak widać na foto)





Po montarzu: (widać,że wręga W11 nie ma pomalowanych widocznych przerw.Zamaże to ołówkiem żeby nie świeciło na biało)



Dodałem statecznik. Oczywiście ten pypek we wrędze W11 ułamałem dawno temu ale jakoś to do kupy posklejałem:D

 
10-01-19 18:59  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
RadoslawKamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie zaufałem koncepcji montażu skrzydeł i zrobiłem trochę po swojemu. Przez kadłub przewierciłem otwór na drut stalowy i aby go zabezbieczyć zrobiłem jak widać na zdjęciach taki kanał z kawałków tektury 1mm i zalałem drut przy kadłubie wikolem.




--

 
21-01-19 18:33  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
RadoslawKamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Trochę wolniej z uwagi na pracę, ale buduje dalej.

Zacząłem robić kółka z krążków. Bedą robione metodą wikol+szlifowanie+3x(farba/szlif) pierwszy raz robię kółka ale taki sposób gdzieś znalazłem i chciałem wypróbować.



Stateczniki poziome wzmocniłem dzwigarkiem i tekturą i wykałaczka bo jakoś nie mogę dać się przekonać tak po prostu na styk coś przykleić:)



Stateczniki są na miejscu.





Skrzydła dzielone wydały mi się zbyt trudne więc rozciąłem elementy i połączyłem w całość. W sumie nie rozumiem czemu przy tylu uproszczeniach w innych częściach modelu nagle autor postanowił że skrzydła bedą takie skomlikowane i dzielone.



Narazie tyle. Wszystko schnie i czeka na kolejny wolny dzień :)

--

 
27-01-19 12:31  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
RadoslawKamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam

Zacząłem robić podwozie. Małe koło czeka na malowanie i szlifowanie, większe wyszły jak widać. Przy goleniu podwozia zacząłem się zastanawiać jak garść miniaturowych elementów złożyć do kupy tak,żeby to potem utrzymało ciężar modelu. Użyłem więc klejów których wcześniej nie używałem praktycznie wcale tj. wikol i super glue. Trochę się upaprałem i części też, ale trochę o właściwościach i konsystencji oraz czasie schnięcia w praktyce się nauczyłem :)





PS: Następnym razem chyba zrobię samolot bez podwozia :D Może trochę skok na głęboką wodę zrobiłem jednak.

 
27-01-19 12:38  Odp: [Relacja]F-16D Jastrząb - WAK 6-7/2018, 1:33(początkujący)
RadoslawKamil 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W międzyczasie rozpakowałem i okleiłem jakoś kabinkę. Plastik cienki, nie ma oznaczeń gdzie uciąć, ale to moja pierwsza plastikowa kabinka jaką kupiłem więc porównania nie mam. Użyłem taśmy dwustronnej bo tak gdzieś podpowiedź znalazłem. Wyszło tak:



PS: Jak to potem wpasować na kadłub i czym przykleić jeszcze nie wymyśliłem.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024