FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 16Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
26-12-18 20:02  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ale jak teraz przeszlifuje ten szary kolor to jak pomaluje kaponem, który jest nitro to nie wejdzie to w reakcje z ta farbą olejną?

--
Pozdrawiam
Radek

 
26-12-18 22:39  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Może wejść, zwłaszcza jak za krótko bédzie schnàł. Ale jeśli juź uźywasz szarego podkładu, to po przeszlifowaniu połóż kolejnà jego warstwę.
Po co w to mieszać nitro.
Używaj tego , albo tego ; wtedy nic nie wejdzie w niedobrà reakcję... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-01-19 15:35  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po Świętach,

żeby nie było, że nic się nie dzieje z modelem:):

produkują się pasy pilota:



--
Pozdrawiam
Radek

Post zmieniony (15-01-24 12:25)

 
06-01-19 21:19  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
raven    

Wspomnień czar, by to jeden z moich pierwszych Kartonów (nie przetrwa niestety). Także milo się ogląda Twoja relacje.
Swoja droga Panowie projektanci Ten Samolot aż się prosi o nowe opracowanie, Panie Pawle M. ????

--
"Things should be made as simple as possible, but not simpler" - Albert Einstein

 
08-01-19 09:19  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajne pasy. Takie "smaczki" dodają atrakcji modelowi!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-01-19 15:39  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam, skończyłem fotel pilota!!!

Praktycznie zrobiony od zera. 5 lub 6 elementów pochodzi z wycinanki, reszta została dorobiona od zera.

Po trzech tygodniach walki z kaponowaniem, malowaniem 20 letnimi humbrolami, Model Masterami , pactrami. Po nieudanych próbach z rozcieńczaniem benzyna ekstrakcyjną itp, itd. Zaliczyłem chyba wszystkie możliwe wpadki wpadki młodego modelarza malarza (pędzelkowego), w końcu zrobiłem fotel pilota. Nie liczę ciężaru psychicznego w postaci obelg ze strony drugiej połowy, że chyba jestem idiotą jak chcę zwinąć kółeczko z drutu o średnicy 0,8mm:)
Koniec końców wyszedłem z batalii w moim mniemaniu zwycięsko, a co myślicie, koledzy po fachu? Czekam na opinie po obejrzeniu poniższej galerii.
Nie zmienia to faktu, że miałem w trakcie produkcji fotela myśli po co ja to robię? I tak nie będzie tego widać... Kabina w tym opracowaniu jest minimalistyczna, więc po co taki fotel? Nie umiałem odpowiedzieć na to pytanie sam sobie, po prostu musiałem go zrobić najlepiej jak umiałem....

Na pierwszy ogień poszły prowadnice fotela. Klejone na styk. Dłuższy bok 1,2 mm, krótsze poniżej milimetra. Klejenie na CA. Kaponowanie i szlifowanie krawędzi:



Poniżej zdjęcia po przyklenieu do fotela i po pierwszej warstwie humbrola aluminium. Prowadnice są klejone do fotela oraz posiadają wzmocnienia w tylnej części:



I przymiarka z górną częścią fotela:



A tutaj wszystkie elementy składowe fotela:




Kolejna czynność to dopasowanie pasów do siedziska i oparcia. W oparciu są owe kółeczka o średnicy 0,8mm:



A tak powstawały detale:



I gotowy fotel:





--
Pozdrawiam
Radek

Post zmieniony (15-01-24 12:34)

 
14-01-19 22:53  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Korpus fotela to Humbrol Aluminium z lekkim połyskiem. Jjak prysnę matowym lakierem straci w jakimś stopniu aluminiowość (połysk). Chcę zabezpieczyć wszystko lakierem i tak się waham czy błyszczący lakier czy mat(satyna)?

--
Pozdrawiam
Radek

 
15-01-19 01:26  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To najpiękniejszy fotel rakietowy z MM jaki kiedykolwiek widziałem :)

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
15-01-19 07:35  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Brawo!
Tak sobie myślę: fotel prawie w całości malowany, a Ty chcesz go jeszcze malować bezbarwnym lakierem... No cóż ; nie powinno to niczemu zaszkodzić, ale jeśli kabinę będziesz robił zamkniętà, to już będzie trochę przerost formy nad treścià...Ja to tak widzę. Ale to Twój model i rób tak, byś miał satysfakcję.
Jeśli już malowanie, to półmat - satyna.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
15-01-19 09:10  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wspaniały !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 16Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024