FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 16Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
27-03-17 21:02  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Hator   

Dzięki za relację. Cieszą takie widoki. Mój "wieprz" był wprawdzie klejony z Flya. Niestety nie doczekał się zdjęć.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
11-12-18 14:24  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po dłuższej przerwie:)

Jak to mówią: najtrudniejszy pierwszy krok....

Aktualizacja minimalna, ale jedziemy z koksem dalej :)



--
Pozdrawiam
Radek

Post zmieniony (15-01-24 12:11)

 
14-12-18 01:44  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Z ogromnym szacunkiem do całej wycinanki, ale kokpit w modelu to jakiś żart. Dołączam fotki oryginału i moją wersje.



Sprawa okazała się stosunkowo prosta. Można znaleźć w sieci tekstury do nakładania na obiekty 3d. I mnie udało się znaleźć tekstury kokpitu A10. Photoshop i w 30 minut miałem gotowe wyposażenie kokpitu. Wydruk zrobiłem w drukarni z rozdzielczością 500dpi. Tak duża rozdzielczość jest niezbędna, aby wydruk był ostry. Domowa drukarka niestety nie poradzi sobie przy takiej rozdzielczości, a nadmienie tylko że przednie zegary mają 34mm szerokości a pułki boczne po 7,5mm. Wydruk miał kosztować 2zł, ale gość z drukarni machnął ręką i nie wziął nic :)

Po wydrukowaniu podkleiłem elementy kokpitu na tekturkę 0,7mm, wyretuszowałem brzegi i skleiłem całość. Poniższe fotki prezentują wnętrze kokpitu:



--
Pozdrawiam
Radek

Post zmieniony (15-01-24 12:13)

 
22-12-18 22:01  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ciąg dalszy walki przeszedł na fotel pilota. Coś mi odbiło i postanowiłem go przerobić względem oryginału z wycinanki. Przede wszystkim będzie malowany i troszkę uplastyczniony, gdyż kształt tego z wycinanki pozostawia wiele do życzenia.
Poniżej zdjęcia:

Na pierwszy ogień poszła likwidacja uchwytów oraz wykonanie wcięcia w fotelu w miejscu krocza pilota ;)



Następnie dorobiłem boczne elementy fotela. Całość utwardzona CA i pomalowana kaponem. Drobny szlif i zobaczymy jak się podkład na tym zachowa.



--
Pozdrawiam
Radek

Post zmieniony (15-01-24 12:16)

 
22-12-18 23:09  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ta, też przerabiałem fotel. Korzystałem z tej strony. Ogólnie nos modelu sprawił mi nieco trudności - nie udało mi się zbytnio połączenie z kadłubem :-/

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
22-12-18 23:48  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wiesz ja zrobiłem dziób, ale tak paskudnie mi wyszedł, że nawet nie wrzucam tutaj, tylko zamówiłem drugi zeszyt z A10. Na znanym portalu aukcyjnym udało mi się wyhaczyć za 12zł.
Tak więc jak dotrę do końca to całą resztę mogę udostępnić komuś za free. Mam nadzieję, że do końca wykorzystam tylko te dwa spaprane segmenty ;)

--
Pozdrawiam
Radek

 
23-12-18 11:22  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Świetna relacja i spis wskazówek/patentów. Gdybym umiał i miał środki, to wolałbym ten model zmniejszony w 1:50 (1:48?), przeskanowany, bez żółtego nosa i kłów. Pewnie da się zrobić, tak samo i oddzielne powierzchnie sterowe, choć i bez tych model wygląda znakomicie - jak dla mnie z częściowo schowanymi kołami. I w ogóle ma nietuzinkową sylwetkę. Przy okazji - Google znajduje mi F-16 w takim malowaniu (European One, jeśli pamiętam) - aż się zdziwiłem.
Jako ciekawostka - przeróbka późniejszego wydania: http://from-paper.com/forum/10-2/17-a-10-thunderbolt-ii-maly-modelarz-10-11-2001-finish
Świeci się trochę na zielono, chyba przez lakier, którym model został pokryty.

Wersję z 94 roku wspominam, jak zachwycałem się nim. I miałem też F-14 z wydawnictwa Haliński, na kredowym papierze, kupiony za 5zł w kiosku, który wisiał pod sufitem przez chyba dziesięć lat. Mój A-10, miał różne kolory na arkuszach i do tego przesunięcia, ale i tak byłem nim oczarowany, nie miałem wymagań. A retusz krawędzi robiłem czarną farbką, ale w późniejszych modelach - akwarelka plus lakier akrylowy, także do zagruntowania całości, mniej więcej tak jak piszecie. Kabinka zaś z butelki po Coca-Coli, bo najbardziej okrągła - i byłem z siebie dumny, że taka realistyczna mi wyszła. Wtedy nie miałem nikogo, z kim mógłbym dzielić to zamiłowanie, a jak zaczął wchodzić internet, to (od 2004) marzyłem, żeby tutaj zamieszczać zdjęcia moich prac, o ile miałbym aparat, albo chociaż telefon. Nie mając się z kim porównywać, nie przejmowałem się błędami i uważałem, że jest to coś w czym jestem niezły, bo skoro innych kolegów to nie interesuje, to chyba dlatego, że jest trudne, bo wymagające cierpliwości, której wydawało mi się, że nie mieli tyle co ja, bo dostawałem też lepsze oceny w szkole. ;)
--
Raczej miałem tego F-14 o parę lat dłużej niż dziesięć, a teraz... to się nie wróci.

Post zmieniony (23-12-18 11:38)

 
23-12-18 11:53  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Mam też sklejony model A10, z tym, że z FlyModel. Tam też kokpit był "bardzo oszczędny", zwłaszcza tablica zegarów. Ja w miejsce wycinankowej wkleiłem odpowiednio pomniejszone zdjęcie oryginału...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
26-12-18 18:40  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
Radek_lodz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mała aktualizacja i kilka pytań do malujących modele:)

Praktycznie wszystkie elementy powstają od zera bo ich po prostu nie było w wycinance. Elementy klejone na styk CA, potem kapon i szlifowanie docelowo gradacją p500



Ponieważ nigdy nie malowałem modeli, więc zapytam czy 20 letnie farbki model master rozcieńczone zwykłą benzyną ekstrakcyjną mają prawo nie zachowywać się jak nowe? Chodzi o bardzo szybkie schnięcie na pędzlu i przez to brzydko mówiąc pędzel staje i tworzą się smugi. Powierzchnia przygotowana wcześniej kaponem i szlifowana.

Czy warto na pierwszą warswe po kaponie kłaść tradycyjny podkład modelarski czy od razu emalia tak jak ja zrobiłem?
Nie wyszło to tragicznie moim zdaniem, ale już widzę, gdzie trzeba będzie przeszlifować ponownie.
Po jakim czasie farbki olejne można szlifować? I ogólnie do malowania pędzlem lepsze są akryle czy olejne?










--

--
Pozdrawiam
Radek

Post zmieniony (15-01-24 12:23)

 
26-12-18 19:56  Odp: [R] A-10 Thunderbolt II, MM 5-6/1994
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Benzyna ekstrakcyjna to nie jest najlepszy pomysł na rozcieńczanie starych (i w ogóle) farb. Najlepiej używać odpowiednich rozpuszczalników ( jak to się teraz brzydko mówi : dedykowanych...). Ewentualnie terpentyny. Benzyna ekstrakcyjna szybko paruje, no i farba “staje” na pędzlu...
Jeśli chodzi o malowanie kartonowych, dorabianych elementów, to nie zaszkodzi po przeszlifowaniu ponownie pokryć warstwà lakieru bezbarwnego przed ostatecznym malowaniem. Jeśli masz podkład, to też nie wahaj się go użyć. Wszystko to służy równomiernemu kryciu elementu przez farbę.

--

Post zmieniony (26-12-18 22:41)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 16Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024