FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
20-12-18 20:13  [N] SU-22 M4 Fitter K (Angraf)
Pan Samochodzik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6


 - 1

Witam, po wielu miesiącach oczekiwań w końcu przyleciał i można go obczaić. :)
Druk wspaniały, żadnych przesunięć. Nie jestem specem ale mnie się bardzo podoba.
Z minusów to instrukcja, jest o wiele lepiej niż np w F-16 czy Irydzie ale niektóre rendery mogłyby być czytelniejsze.
Klejenie arkuszy niestety kuleje, w niektórych miejscach klej wylał się na arkusze i co gorsza na części sklejając arkusze co przy próbie rozdzielenia rozwarstwiło karton :( (fotka ze zbliżeniem jest), Jakby były pytania to chętnie odpowiem.

Kilka zdjęć arkuszy:


Merytorycznej zgodności z oryginałem nie podejmuję się ponieważ po prostu jestem tzw. "za cienki' :)
Jeżeli "sklejalność" będzie na poziomie MIga 21 to szykuje się efektowny model (a znając pana Marcina nie oczekuję żadnych niespodzianek)

Z tego co zdążyłem zauważyć to są siatki do budowy dwóch wersji owiewki (otwarta i zamknięta), ruchome płaty nie są zsynchronizowane, ruchome powierzchnie sterowe to już standard. Co do reszty to typowy model pana Marcina, z niecierpliwością teraz czekam na zapowiedzianego kiedyś na facebooku Herculesa i mam cichą nadzieję na jakiegoś LIMa :)

--
Pozdrawiam.


 
20-12-18 22:02  Odp: [N] SU-22 M4 Fitter K (Angraf)
Frankie 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Szkielet jak w MM, czy bardziej "okrętowy"?

 
20-12-18 22:11  Odp: [N] SU-22 M4 Fitter K (Angraf)
Pan Samochodzik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6


 - 1

Bardziej okrętowy ale nie ma tragedii.



--
Pozdrawiam.


 
20-12-18 22:18  Odp: [N] SU-22 M4 Fitter K (Angraf)
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pierwszą rzeczą jaką zrobię będzie wywalenie szkieletu i zrobienie kadłuba na jedną wręgę. Nie rozumiem skąd to zamiłowanie do szkieletów okręgowych w tak prostych konstrukcjach.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
21-12-18 01:54  Odp: [N] SU-22 M4 Fitter K (Angraf)
Frankie 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kwestia Gustu. Mi się lepiej klei na takim bardziej okrętowym.

 
21-12-18 09:38  Odp: [N] SU-22 M4 Fitter K (Angraf)
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Raziel kleiłeś coś pana Marcina S.? To wszystko jest tak zaprojektowane, żeby jak najwierniej oddać kształt oryginału i być najprostsze do sklejenia. To bardzo dobrze przemyślane konstrukcje.

--
Pozdrawiam !

 
21-12-18 12:29  Odp: [N] SU-22 M4 Fitter K (Angraf)
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kleiłem Ju88 od Hala na szkielecie i w polowie pracy wywaliłem szkielet i zostawilem tylko wręgę.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
21-12-18 16:25  Odp: [N] SU-22 M4 Fitter K (Angraf)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Gdzie masz Raziel szkielet okrętowy w Ju-88 z wyd. AH ?
To jest szkielet typu okrętowego zastosowany w samolocie kartonowym https://sklep.orlik-models.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=77&products_id=5944
Może ci taki sposób zaprojektowania modelu oczywiście nie odpowiadać, ale przecież to nie jest wada jeżeli wszystko jest dobrze zaprojektowane.

 
22-12-18 09:20  Odp: [N] SU-22 M4 Fitter K (Angraf)
Bishoprd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam,
Chyba nie macie świadomości jak wielką rurą jest ta Sunia w 1:33?
Do tego ruchome skrzydła...szkielet typu okrętowego jest niezwykle sztywny
i o to w tym chodzi aby to się kupy trzymało bo inaczej wyjdzie kupa!
Jedna wręga owszem ułatwia pracę ale nie daje żadnej sztywności bo tą
musi zapewnić wtedy sam segment a najczęściej jest to dość cienki karton.
Jeśli nie zastosuje się metody Zbig'a z podklejaniem to przy takiej wielkości
modelu to będzie lipa. Żałuję do dziś że nie przerobiłem sposobu montażu
B52S właśnie na "okrętowe"...
Pozdrawiam
Robert

--

 
22-12-18 11:05  Odp: [N] SU-22 M4 Fitter K (Angraf)
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

OK juz wiem w czym rzecz. Poszycie jednego z segmentow jest bardzo długie stąd konieczność usztywnienia szkieletem. Ten element będzie wyzwaniem przy budowie.

Wczoraj doszedł mój egzemplarz z laserowym szkieletem i wytloczka kabiny. Miodzio!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024