FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
29-12-18 15:29  Odp: [R] ORP Podhalanin - Quest skala 1:200
Sławko   

Dla pewności lepiej sprawdź jak te konkretne kleje co masz reagują z pianką na jakimś skrawku zbędnej pianki.
Sam się zdziwiłem jak klej polimerowy Dragona rozpuszczał mi styropian XPS z OBI.

 
29-12-18 17:05  Odp: [R] ORP Podhalanin - Quest skala 1:200
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Aż sam jestem ciekaw, właśnie przed dziesięcioma minutami skończyłem szlifowanie kadłuba mojego niszczyciela.
Używam dokładnie tej samej miękkiej gąbki.
Z tym, że u mnie użyłem szpachli akrylowej.
Przyznam szczerze, że pierwszy raz widzę kadłub wyprawy samą gąbką, bez utwrdzania szpachlą.
Mam tylko obawy co do tego jak będziesz chciał manewrować poszyciem burty to pył z gąbki nawet przy delikatnym poruszeniu może Ci napaskudzić na części.
Czekam na następną odsłonę.
Pozdr.

 
27-01-19 12:32  Odp: [R] ORP Podhalanin - Quest skala 1:200
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Witam ponownie
Miejmy nadzieję, że zgodnie z przysłowiem "że człowiek się uczy na błędach" przy następnym modelu będzie lepiej.
Ale do rzeczy. Zrobiłem bulaje i tu nawet nawet jestem zadowolony, pomimo tego, że na zdjęciach widać, że starła się trochę farba tu i tam, że są pewne niedoskonałości.
A co do poszycia. Wyszło tak sobie. Pojawiły się od manewrowania paluchami widoczne "żeberka". Zdaję sobie sprawę, że mistrzowie oklejają kadłuby na samych oklejkach, ja jednak mistrzem nie jestem i następnym razem zmajstruję dokładne podposzycie, nawet na takim maluchu jak ten.
Pierwszy raz kleiłem w kolejności burty i dopiero dopasowywałem do tego oklejki dna. W związku z tym (i znając swoje nieumiejętności) zakupiłem barwiony karton w kolorze zbliżonym do dna z wycinanki i w razie czego mogłem po kilka razy odrysowywać i dopasowywać części dna ;-)
A poniżej fotki










Teraz powoli idziemy w górę. Może będzie lepiej ;-)
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
19-02-19 08:23  Odp: [R] ORP Podhalanin - Quest skala 1:200
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Dzisiaj z lekkim przymrużeniem oka.
Żeby nie było, że nic się nie dzieje, wstawiam dwie fotki z budowy nadbudówki i kumina ;-)





Widać lekkie niedomalowania, ale się poprawi.
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (19-02-19 08:24)

 
19-02-19 15:05  Odp: [R] ORP Podhalanin - Quest skala 1:200
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Ładnym wykonanie Twoje jest,
aczkolwiek obawy budzi fakt, iż z Ciemnej Strony Mocy usług, korzystać musisz... :))

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
01-03-19 08:54  Odp: [R] ORP Podhalanin - Quest skala 1:200
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Można powiedzieć, że pewien etap mamy za sobą.
Pomoc ciemnej strony mocy już zakończona, a że to zawsze musi coś popsuć - to wystarczy zerknąć na kawałek pokrzywionego relingu (już poprawiłem, ale kolejnego zdjęcia nie robiłem).
Na fotkach skończony segment z profila, a następnie "na sucho" postawiony na kadłubie:







Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
01-03-19 09:04  Odp: [R] ORP Podhalanin - Quest skala 1:200
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Kruca fuks, to olinowanie komina to z włosa (bo nigdzie nie doczytałem)? Dość cienkie, przynajmniej w porównaniu do relingu, ale lepiej to niż za grube. Sklejone w każdym razie bardzo sterylnie ;). Podglądam z zainteresowaniem, bo dobrze idzie, kleiłem go pacholęciem będąc i mam zamiar popełnić go drugi raz. Bo modele MacGregora fajne są!

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
08-04-19 23:15  Odp: [R] ORP Podhalanin - Quest skala 1:200
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Guciu - olinowanie to żyłka 0,06mm

No to lecimy dalej. Czas na pomost. Na początek na fotce to będzie ukryte przed okiem:



Następnie pomościk z podpórkami już na kadłubie



I dwa widoczki całości kadłuba z różnymi duperelkami, które już na niego nakleiłem





I tyle na dziś
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (09-04-19 07:37)

 
01-05-19 22:48  Odp: [R] ORP Podhalanin - Quest skala 1:200
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Jezdem uzbrojony i niebezpieczny;-)
Znaczy się działka i wyrzutnie torped na miejscu. Poza tym doszły różne *******ki widoczne na pokładzie.

Wyrzutnie torped



I widok na całego łajbka z różnych ujęć







Coraz bliżej galerii końcowej
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
02-05-19 00:42  Odp: [R] ORP Podhalanin - Quest skala 1:200
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Fajny łajbek.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024