FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-12-18 14:26  [R/G] ORP Podhalanin - Quest skala 1:200
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Witam
Już bardzo dawno nie prowadziłem żadnej relacji, klejąc sobie w "zaciszu gabinetów". Czas to zmienić.
Dawno żadnej "łajby" nie kleiłem, trzeba sobie przypomnieć jak się to robi, postanowiłem potrenować na czymś niedużym, w miarę prostym. Na matę trafił ORP Podhalanin z wydawnictwa Quest w skali 1:200. Projekt Grzegorza Nowaka, więc można być spokojnym o jakość.

Na początek okładeczka:




I sklejony szkielecik:





Teraz wypełniam szkielecik takim zielonym paskudztwem do kwiatków :oczko: Następnie pokład, burty (w zamyśle jest wykonanie bulajów z drutu) i dno równane do burt.
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (17-01-20 20:06)

 
28-12-18 23:01  Odp: [R] ORP Podhalanin - Quest skala 1:200
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Teledzin - szkielet mam z wycinanki - nakleiłam na niego pokłady i wszystko pasuje.

Varran - nie sprawdzałem tych części, zapomniałem ;-)

Zielone paskudztwo do kwiatków, wypełniło przestrzenie między wręgami, następnie zostało przycięte i oszlifowane papierem ściernym. Bardzo łatwo i miło się to obrabiało,jednak stwierdzam, że niestety ten rodzaj pianki nie nadaje się do takich zastosowań (moim oczywiście zdaniem). Jest po prostu zbyt miękka i każde dotknięcie powoduje, że pianka ta ugniata się w miejscu trzymania i powstają dołki.
Nakleiłem już pokład i powoli przymierzam się do burt. Efekty można zobaczyć poniżej:





Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
29-12-18 10:14  Odp: [R] ORP Podhalanin - Quest skala 1:200
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Szpachli nie będzie. Z założenia gąbka, wklejona i wyszlifowana do kształtu wręg, miała być końcową formą podposzycia, ale okazała się za miękka. Przy gabarytach okrętów, które kleję (maksymalnie niszczyciele) szpachla raczej nie wchodzi w rachubę. Przy kolejnym okręciku będę szukał innego rozwiązania.
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (29-12-18 10:14)

 
29-12-18 14:04  Odp: [R] ORP Podhalanin - Quest skala 1:200
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Testowałem piankę, bo nie chcę szpachli. Ten produkt się nie sprawdził, trudno. W następnym modelu pokombinuje z czymś innym. Pożyjemy zobaczymy ;-)
Teraz czas na burty i dno. Efekty zobaczycie niedługo :-)

Hastur - budasia nie używam do klejenia od dawna, kleję BCG i CR i jak potrzeba do drucików - supergluta :-)

Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
27-01-19 12:32  Odp: [R] ORP Podhalanin - Quest skala 1:200
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Witam ponownie
Miejmy nadzieję, że zgodnie z przysłowiem "że człowiek się uczy na błędach" przy następnym modelu będzie lepiej.
Ale do rzeczy. Zrobiłem bulaje i tu nawet nawet jestem zadowolony, pomimo tego, że na zdjęciach widać, że starła się trochę farba tu i tam, że są pewne niedoskonałości.
A co do poszycia. Wyszło tak sobie. Pojawiły się od manewrowania paluchami widoczne "żeberka". Zdaję sobie sprawę, że mistrzowie oklejają kadłuby na samych oklejkach, ja jednak mistrzem nie jestem i następnym razem zmajstruję dokładne podposzycie, nawet na takim maluchu jak ten.
Pierwszy raz kleiłem w kolejności burty i dopiero dopasowywałem do tego oklejki dna. W związku z tym (i znając swoje nieumiejętności) zakupiłem barwiony karton w kolorze zbliżonym do dna z wycinanki i w razie czego mogłem po kilka razy odrysowywać i dopasowywać części dna ;-)
A poniżej fotki










Teraz powoli idziemy w górę. Może będzie lepiej ;-)
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
19-02-19 08:23  Odp: [R] ORP Podhalanin - Quest skala 1:200
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Dzisiaj z lekkim przymrużeniem oka.
Żeby nie było, że nic się nie dzieje, wstawiam dwie fotki z budowy nadbudówki i kumina ;-)





Widać lekkie niedomalowania, ale się poprawi.
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (19-02-19 08:24)

 
01-03-19 08:54  Odp: [R] ORP Podhalanin - Quest skala 1:200
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Można powiedzieć, że pewien etap mamy za sobą.
Pomoc ciemnej strony mocy już zakończona, a że to zawsze musi coś popsuć - to wystarczy zerknąć na kawałek pokrzywionego relingu (już poprawiłem, ale kolejnego zdjęcia nie robiłem).
Na fotkach skończony segment z profila, a następnie "na sucho" postawiony na kadłubie:







Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
08-04-19 23:15  Odp: [R] ORP Podhalanin - Quest skala 1:200
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Guciu - olinowanie to żyłka 0,06mm

No to lecimy dalej. Czas na pomost. Na początek na fotce to będzie ukryte przed okiem:



Następnie pomościk z podpórkami już na kadłubie



I dwa widoczki całości kadłuba z różnymi duperelkami, które już na niego nakleiłem





I tyle na dziś
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (09-04-19 07:37)

 
01-05-19 22:48  Odp: [R] ORP Podhalanin - Quest skala 1:200
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Jezdem uzbrojony i niebezpieczny;-)
Znaczy się działka i wyrzutnie torped na miejscu. Poza tym doszły różne *******ki widoczne na pokładzie.

Wyrzutnie torped



I widok na całego łajbka z różnych ujęć







Coraz bliżej galerii końcowej
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
22-09-19 23:03  Odp: [R] ORP Podhalanin - Quest skala 1:200
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Trochę się zaszło do tej galerii. Model zakończony. Wyszedł tak sobie, były momenty, że chciałem go całkowicie odpuścić, ale udało się skończyć. Kilka fotek na zakończenie i trzeba się brać za coś innego, mam nadzieję, że będzie lepiej...













I tyle. Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024