FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
11-03-17 15:47  [R/G] Polski czołg 7TP WAK 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Aby tradycji stało się zadość rozpoczynam budowę kolejnego modelu (mam już pływadł, latadło). Wszystko po to, aby jak zmęczy lub zniechęci mnie jakiś model to zamiast go niszczyć to przerzucam się na kolejny. Polskie czołgi zawsze mi się podobały i to fajne malowanie. Miałem do wyboru 7TP lub 4TP i zamiast wybrać łatwiejszy pokusiłem się na bardziej rozbudowany układ jezdny i chyba już zaczynam żałować. Widziałem model zbudowany przez Jaśka wiec wiem, że można go skleić.
Przy okazji czy ktoś wie o co chodzi z tą erratą bo gdzieś o niej czytałem ale nie do końca wiem co jest nie tak z modelem.

Jak na razie wszystko pasuje, podoba mi się sposób zamontowania błotników, chociaż w moim przypadku musiałem docinać części przykrywające od góry kadłub właśnie o grubość błotników. Niestety w moim modelu są różnice w nasyceniu koloru zielonego, ale ponieważ elementy te są połączone pod kątem to gra światła troszkę je równoważy.
Oto moje wypociny:



















--

Post zmieniony (13-12-18 17:35)

 
11-03-17 16:16  Odp: [R] Polski czołg 7TP WAK 1:25
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Wow, będzie fajny model jak znam właściciela.
Krzysiu, dobra robota. Z pewnością będziesz go pokazywał na IPMS-ie.
Zatem dużo wolnego czasu na Twoje hobby życzę wiedząc jak masz go mało.....
Saluto,
Marek.

 
11-03-17 18:44  Odp: [R] Polski czołg 7TP WAK 1:25
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

7tp.... ciągle jest w moich planach, ale kiedy się za niego zabrać? Na razie wszystko wygląda w porządku i widzę, że jest ładnie spasowane. Errata to kilka małych części, ale nie mam pod ręku modelu żeby coś więcej napisać, które konkretnie elementy zawiera.

 
12-03-17 09:11  Odp: [R] Polski czołg 7TP WAK 1:25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Z tego co pamiętam errata dotyczyła niektórych elementów podwozia, kolory były pomylone czy coś w tym stylu. Ja koła malowałem więc nie była mi potrzebna. Powodzenia w budowie!

--
Pozdrawiam!

 
12-03-17 09:12  Odp: [R] Polski czołg 7TP WAK 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Początek bardzo obiecujący :-)
O efekt końcowy możemy być raczej spokojni;-)

 
13-03-17 21:31  Odp: [R] Polski czołg 7TP WAK 1:25
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Model z moich klimatów więc chętnie będę kibicował. Czy są jeszcze wolne miejsca w pierwszym rzędzie? Proszę Pana, proszę się nie rozpychać.
Czy możesz powiedzieć jak robisz nity na tym modelu?

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
18-04-17 17:38  Odp: [R] Polski czołg 7TP WAK 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

troszeczkę ruszyłem z budową doszło mocowanie błotników oraz koła podtrzymujące. wszystko pasuje świetnie jestem pod wrażeniem. Jedyne co mi nie odpowiada to rozmieszczenie na kartce tych małych pierścieni do przyklejenia do boku kółek. Powinien być pomiędzy nimi dystans około 3 mm tak aby można było rozdzielić je na mała kwadraty potem wyciąć środki i nakleić na pełne kółko i dopiero wtedy wyciąć po zewnętrznej. Dzięki temu łatwiej było by wycentrować je i szlifować. A tak niestety cienkie paski deformują się i wyglądają na wymęczone. Ogólnie jestem z nich zadowolony jak na standard to chyba mogą być. zwłaszcza, że w oglądanych relacjach najczęściej są modyfikowane. Zrobiłem również otwierane drzwiczki kierowcy. Tak mnie fantazja poniosła.
Teraz pora ruszyć troszkę Messerka, więc następna aktualizacja za jakiś czas.





--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
18-04-17 19:40  Odp: [R] Polski czołg 7TP WAK 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ładnie wykonałeś ten kadłubek :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-08-17 16:22  Odp: [R] Polski czołg 7TP WAK 1:25
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Dorobiłem koła napędowe, sporo dłubaniny i popełniłem błąd za bardzo wysuwając piastę koła przez co zabrakło mi jej z tyłu i muszę dorobić dystans, aby koło nie przylegało do mocowania (przekładni) . Dodatkowy babol to udało mi się niechcące (podczas przymiarki) wrzucić drucik do otworu w kadłubie i teraz mam grzechotkę.
Ruszyłem również gąsienicę, to jednak drobnica. Podczas przymiarki okazało się, że zęby na kole są za grube i muszę je jeszcze opiłować, aby chciały wejść w otwory gąsek.







--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
13-08-17 21:22  Odp: [R] Polski czołg 7TP WAK 1:25
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Nie wiem jak dużo masz już gotowych ogniw, ale mogę Ci przesłać plik w wersji b&w - łatwiej będzie wycinać.

--
http://messer.cba.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024