FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 22 z 27Strony:  <=  <-  20  21  22  23  24  ->  => 
05-12-18 09:28  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam ponownie!
Jak mawiają "lepsze jest wrogiem dobrego" postanowiłem nieco "pogłębić" jufersy w miejscu gdzie lina wchodzi w otwór.
Wymagało to jednak wymontowania całego okucia wraz z odciągiem z ławy wantowej i.... rozleciał się na kawałki!!!
Wiązanki opuszczającej mój narząd mowy w tym momencie nie powstydziłby się żaden szewc :/
Postanowiłem więc zostawić naciągi w takiej formie jak są i po naprawie uszkodzeń dorobiłem kilka na lewej ławie.
Wcale tak równo to nie wychodzi, kolego Petrov,choć "na żywo" wygląda o wiele lepiej.


--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
07-12-18 08:26  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Pięknie to Kolega robi. Zazdroszczę efektów.
Naciągnięcie tarlepów wygląda OK. Jeśli te zamocowane są już zabezpieczone "na amen", to czy naciąganie kolejnych nie poluzuje tych gotowych? Ja zawsze naciągam symetrycznie obie w burty i dopiero po ustawieniu całości obwiązuję i zabezpieczam klejem. Oby wszystkie wanty naciągnęły się podobnie.
Z tym obwiązywaniem końcówki liny ponad jufersem nie ma co dywagować, tylko zerknąć na repliki:
Batavia


Duyfken


A jak zrobiłeś te okucia, że przy naciąganiu rozeszły się?

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
08-12-18 09:53  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Obie strony robione są symetrycznie,więc nic się nie luzuje... tzn. nie luzowało się do tej pory bo właśnie...
jakby to powiedzieć.... hm.... wywaliłem wszystko!
Wzmocniłem okucia jufersów w miejscu gdzie łączą się z ławą i zrobiłem "hurtem" wszystkie wanty stosując odpowiedni szablon
(zdjęcia wrzucę wieczorkiem)

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
09-12-18 15:38  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No dobra mała obsuwa w aktualizacji,ale już jestem...
Wanty i wiązania zrobione od nowa. Miało być równiej,a wyszło....jak zwykle...eech...
Lepiej czy gorzej,sami oceńcie...tak już musi zostać.
Dorobiłem wiązanie grotmasztu w stronę dziobu,a to wymusiło wykonanie tego masztu z przodu
(chyba fokmaszt?) i jakiegoś takiego prawie poziomego nad koszem dziobowym. Kto zna nazwę nie napisze.

Muszę zrobić jeszcze kilka zdjęć przy dziennym świetle bo sztuczne zniekształca kolorystykę...
Na razie pozdrawiam i wracam do wiązania sznurków - Lepic

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
09-12-18 16:46  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Ten maszt z przodu do fokmaszt, a ten pochylony na dziobie to bukszpryt:-)))
Nie masz na co narzekać, bo wyszło bardzo ładnie.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
09-12-18 19:44  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Ładnie. Takie czyste wiązania, że pozazdrościć.
Dla mnie jest ok.

Pozdrawiam

 
09-12-18 23:30  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Bukszpryt? Myślałem,że to ta ażurowa platforma w koszu dziobowym :)
Ale ok, niech będzie i tak, dzięki za nową wiedzę.
No to jeszcze kilka fotek z końcówki prac nad mocowaniem grotmasztu.
Lewa strona wyszła nawet równo,ale prawa...hm... powiedzmy,że prawa strona została ostrzelana i wiązali liny "na szybko"

no i gotowe, teraz wyblinki...tzn te poprzeczne sznureczki,które tworzyły swego rodzaju drabinkę do bocianiego gniazda.
Powinny być z jasnej czy czarnej liny? Widywałem jedne i drugie ,więc mam mętlik...

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
09-12-18 23:52  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Podchodzisz do sprawy jakby Ci kto chciał nie tylko lawety zabrać ale i cały model zabrać. Podziwiam i... Chwilami aż nie rozumiem XD

--
54323031

 
10-12-18 07:57  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wyblinki powinny być z jasnej nici.

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
10-12-18 08:22  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Uważaj na tę "jasną" nić przy wyblinkach. Jakkolwiek wyblinki zalicza się do olinowania ruchomego (więc "jasne"), to na modelach i obrazach z epoki wyblinki są raczej "ciemne". Moim zdaniem prawie białe wyblinki wyglądają bardzo nienaturalnie.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 22 z 27Strony:  <=  <-  20  21  22  23  24  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024