FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
14-02-15 23:08  [R] Sd.Kfz.234/2 Puma
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Witam!

Model bazowany jest na wycinance z Modelika, aczkolwiek większość rzeczy wykonam od podstaw.

Przy budowie chciałbym prosić Was o lekkie wsparcie, ponieważ model ma ubogą dokumentację a i ja nie jestem wybitnym znawcą techniki niemieckiej.

Z modelika wziąłem kadłub, odwzorowałem grubość pancerza i wszystko trzyma się całkiem nieźle:

*Żeby nie było, posiadam oryginalną wycinankę, kadłub przekserowałem na gładszy, twardszy papier.

Wnętrze kadłuba nie sprawia problemów, zdjęć jest całkiem dużo, modele plastikowe też dają radę. Wyposażenie jest jeszcze nie gotowe, wiec nie pokazuję.


Teraz najtrudniejszy fragment: wnętrze wieży. Istnieją jedynie dwa zdjęcia, które nie pokazują jak wyglądało wyposażenie po bokach i z tyłu.
Nie wiadomo również jak wyglądało mocowanie foteli. Z tego co widać na zdjęciu fotele były składane, wydaje mi się więc że sposób montażu jest podobny jak w 234/1(drugie zdjęcie), że mocowanie znajduje się tylko za plecami, inaczej niż przedstawiają to modele plastikowe, co wydaje mi się rozsądne ponieważ kadłub jest wąski i potrzebny jest dostęp do drzwi.

* Chciałbym się zapytać, przy okazji omawiania foteli, na czym mógł stawać załogant gdy chciał wychylić się przez właz u góry? Od podłogi do dachu jest ponad 2m, wieża nie posiadała własnej podłogi.


Armata:
50 mm KwK 39/1 L/60, konstrukcja używana chyba tylko w tym pojeździe, rozwiązanie jak dla mnie nietypowe: oś obrotu nie przecina się z osią lufy, umieszczona jest nad nią. Sposób montażu opracowany przeze mnie :), z braku danych wzorowałem się na Tygrysie II.
Armata potrzebuje jeszcze umocowania oporopowrotnika.


* Zastanawiam się jeszcze nad mechanizmem podnoszenia i celownikiem. Ten pierwszy wygląda podobnie do tego z pz 3 lub 4(nie pamiętam w tej chwili). Natomiast mam pytanie o celownik: czy część w którą patrzył się celowniczy była nieruchoma czy poruszała się razem z armatą? Nie potrafię wywnioskować z tego zdjecia.


W kwestii wyposażenia wieży to na czym mógłbym się wzorować? Wiem że cokolwiek nie zrobię to nie będzie "to", ale nie chcę zostawiać tego pustego. W ostateczności zapożyczę coś z tygryska.

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (30-09-18 00:31)

 
14-02-15 23:22  Odp: [R]Sd.Kfz.234/2 Puma
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

W kwestii armaty... Czasami nie wierzę w to co widzę jak pokazujecie to co robicie...

 
15-02-15 07:45  Odp: [R]Sd.Kfz.234/2 Puma
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Piękna robota.

Próbowałeś może poszukać relacji z budowy modeli plastikowych? Czasami można coś ciekawego znaleźć. W ostateczności, jako przybliżenie, można by się wzorować na elementach plastikowych.

Jak się nie ma co się lubi...

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
15-02-15 09:08  Odp: [R]Sd.Kfz.234/2 Puma
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Dzięki!

Jeśli chodzi o kadłub, plastiki są OK, natomiast wieże są zazwyczaj puste, a siedziska w nich są zrobione (według mnie) błędnie.

Spróbuję przygotować szkice mojego pomysłu i przedstawię do akceptacji.

Pozdrawiam

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
15-02-15 09:54  Odp: [R]Sd.Kfz.234/2 Puma
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Początek zapowiada ciekawą relację. Kibicuję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-02-15 13:19  Odp: [R]Sd.Kfz.234/2 Puma
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Oglądam z ciekawością . Skleiłem ten model w standardzie i miło wspominam budowę.
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
20-06-15 17:17  Odp: [R]Sd.Kfz.234/2 Puma
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Nie, dzisiaj nic nie pokażę, ale wróciłem do analiz zdjęć i zastanawiam się czy nie przesunąć by pierścienia wieży bardziej do przodu. W porównaniu ze zdjęciem z podstawy z pierwszego postu byłoby to jakieś 5mm, dużo, ma to spory wpływ na ułożenie elementów w środku (fotele, celownik, mniej miejsca z tyłu).

Ciachałbym i kadłub i wieżę.

Jak radzicie? Robić to i wplątać się w skomplikowane cięcie czy zostawić i żyć z tym błędem?

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
20-06-15 18:00  Odp: [R]Sd.Kfz.234/2 Puma
Greg77   

Po tym co pokazałeś zostaje Ci tylko ciąć.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
20-06-15 18:09  Odp: [R]Sd.Kfz.234/2 Puma
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fachowa robota! Zapowiada się piękny model. Kibicuję!

--
Pozdrawiam Darek

 
20-06-15 18:26  Odp: [R]Sd.Kfz.234/2 Puma
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

No to za miesiąc tniemy. Kadłub powinien pójść łatwo, to co wytnę przykleję z drugiej strony. Z podstawą wieży będzie trudniej, ale i tak muszę ją zdemontować do zabaw w środku.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024